11 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie
11 Niedziela zwykła
14 czerwca 2015
Jubileuszowa Pielgrzymka do Wilna 2015
Jubileuszowa Pielgrzymka do Wilna
21 czerwca 2015
11 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie
11 Niedziela zwykła
14 czerwca 2015
Jubileuszowa Pielgrzymka do Wilna 2015
Jubileuszowa Pielgrzymka do Wilna
21 czerwca 2015
12 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie
Kto bramą zamknął morze, gdy wyszło z łona wzburzone, gdym chmury mu dał za ubranie, za pieluszki ciemność pierwotną? Złamałem jego wielkość mym prawem, wprawiłem wrzeciądze i bramę. I rzekłem: Aż dotąd, nie dalej! Tu zapora dla twoich nadętych fal.

(Hi 38,1.8-11)

Stajemy przy ołtarzu naszego Mistrza i Pana, który jest Królem nieba i ziemi, przed którym „wicher i jezioro są posłuszne”. Ra-zem z Apostołami znajdujemy się w jednej łodzi i płyniemy ku wyznaczonemu celowi, tym celem jest zbawienie. Dopóki woda jest spokojna jesteśmy spokojni i szczęśliwi. Gdy jednak zrywa się wiatr i przychodzi wysoka fala, w serce wkrada się lęk i trwoga…

Bóg wychodzi nam naprzeciw ze Swoim słowem. Z Księgi Hio-ba dowiemy się, że tylko Bóg jest jedynym Panem i Stwórcą wszystkiego, co istnieje. W drugim czytaniu przed naszymi oczami staje „nowe stworzenie”, nowa relacja człowieka ze Stwórcą, zapoczątkowana przez Jezusa. W Ewangelii Chrystus oczekuje od nas bezgranicznego zaufania, bo tylko On jest wstanie przemienić i uciszyć nawet największe burze w naszym
sercu i naszym życiu.

Ogłoszenia Duszpasterskie 12 Niedziela zwykła

 • Informujemy, że po wakacjach s. Anna Tobiasz MChR oraz o. Tomasz Rakowski SJ, zgodnie z decyzjami ich zakonnych przełożonych, będą przeniesieni na inne placówki. Dlatego w najbliższą niedzielę 28 czerwca zapraszamy do udziału we Mszy Świętej, na której podziękujemy za posługę w naszej parafii: s. Annie w kaplicy o godz. 10:30 a o. Tomaszowi w kościele o
  godz. 10:30. W tym samym dniu po tej Mszy świętej rozpocznie się również pożegnalne BBQ w ogrodzie parafialnym, które będzie trwało do godz. 16:00.
 • W przyszłą niedzielę, z okazji uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła we wszystkich placówkach PMK w Anglii i Walii będzie przeprowadzona tradycyjna kolekta specjalna tzw. święto-pietrze. Ofiary zebrane wtedy w kościołach katolickich na całym świecie przeznaczone są na charytatywne działania Biskupa Rzymu. Zachęcamy wiernych by w miarę możliwości dać wyraz swojego udziału w charytatywnej działalności Stolicy Apostolskiej.
 • Msza Święta na zakończenie roku szkolnego Polskiej Szkoły Sobotniej na Willesden, odbędzie się w niedzielę 28 czerwca o godz. 12.00 w kościele świętego Franciszka.
 • Już teraz serdecznie zapraszamny na Bal Jubileuszowy z okazji 60-lecia naszej parafii, który będzie miał miejsce w sobotę 17 października w POSKU. Rezerwacji można dokonywać kontaktując się z p. Ulą Głodowską tel. 079 443 941 47 lub p. Grażyną Kruk tel. 079 602 150 83 (przewidywany koszt: £ 50).
 • Zapisy dzieci mających przyjąć I Komunię Świętą w przyszłym roku – rocznik 2007 – będą w dwóch pierwszych tygodniach września. Ewentualne pytania prosimy kierować do s. Małgorzaty tel. 0752 622 7529.
 • Zdjęcia i wideo z I Komunii Świętej, bedzie można odebraćw niedzielę 5 lipca w domu parafialnym. Pierwsza grupa po Mszy Swiętej o godz. 10:30, a druga po Mszy o godz. 12:00.
 • Zapisy młodzieży do Sakramentu Bierzmowania w przyszłym roku – rocznik 2000 i 2001 – w zakrystii kościoła. Prosimy, aby młodzież przychodziła z jednym z rodziców. Bierzmowanie wnastępnym roku poprowadzi o. Adam Baczewski.
 • Przypominamy o zmienionym porządku Mszy św. w okresie wakacyjnym. W czerwcu, lipcu i sierpniu Msza św. o godz. 9:00 rano w kaplicy w ciągu tygodnia nie będzie odprawiana. W lipcusierpniu Msze św. o godz. 19:00 od poniedziałku dopiątku będą odprawiane w kaplicy. 
 • Spotkanie popielgrzymkowe  piątek 26 czerwca o godz. 19:00.programie: Msza św. w kaplicy, a po niej spotkanie w salio. Mirewicza z pokazem zdjęć i wideo z Meksyku. Zapraszamy naspotkanie pielgrzymów do Guadalupe i wszystkich zainteresowanych.
 • Mężczyźni Św. Józefa zapraszają na piłkę nożną w soboty od15:30 do 17:00 Szczegóły: Łukasz tel. 0745 0147 547. Natomiastpragnących dołączyć do grupy wolontariuszy odwiedzających Ashford Place  ośrodek pomocy dla bezdomnych, prosimyo kontakt z Dominikiem tel. 0788 6501 895.
 •  jeszcze miejsca na Parafialną Pielgrzymkę do Wilna i na Litwę w dniach 25-29 września. zczegóły: www.tiny.cc/wilno Michał Kępa tel. 0792 555 0879 lub o. Adam Juchnowicz, tel. 0775 2310 451.
 • Zbiórka na tacę z ostatniej niedzieli wyniosła £1089,95 kościele, £307,68  w kaplicy, z Gift-Aid £289,50. Ofiarodawcomserdecznie dziękujemy!
 • Biblioteka i kawiarenka parafialna w domu parafialnym na WalmLane zaprasza jak zwykle w niedziele w godz. 9:30-14:00. W lipcu kawiarenkę będą prowadzić nasze harcerki i harcerze zbierając ten sposób fundusze na swoją działalność.

Kontynuując korzystanie ze strony, akceptujesz użycie plików cookies - ciasteczek. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close