15 Niedziela Zwykla - Rok C - Idź i Ty czyń podobnie
15 Niedziela Zwykła
14 lipca 2019
17 Niedziela Zwykla - Rok C
17 Niedziela Zwykła
28 lipca 2019
15 Niedziela Zwykla - Rok C - Idź i Ty czyń podobnie
15 Niedziela Zwykła
14 lipca 2019
17 Niedziela Zwykla - Rok C
17 Niedziela Zwykła
28 lipca 2019

Nie pomylić kolejności

Słowo wprowadza nas dziś w dwie formy religijności: Marty, która pragnie przypodobać się Panu i Marii, której podoba się Pan. Pierwsza zaaferowana jest tym, co pragnie dla Niego uczynić, druga tym, co On czyni dla niej. Jezus, odwiedzając dwie siostry odwołuje się do zasadniczego przejawu gościnności, który polega na skupieniu uwagi na gościu. Uczeń słucha słowa Jezusa, które wzywa do wiary i do działania.


Liturgia słowa

Kol 1, 24-28

Abraham przyjmuje Boga

Czytanie z Księgi Rodzaju

Pan ukazał się Abrahamowi pod dębami Mamre, gdy ten siedział u wejścia do namiotu w najgorętszej porze dnia. Abraham, spojrzawszy, dostrzegł trzy ludzkie postacie naprzeciw siebie. Widząc je u wejścia do namiotu, podążył na ich spotkanie.

A pokłoniwszy się im głęboko, rzekł: ”O Panie, jeśli jestem tego godzien, racz nie omijać swego sługi! Przyniosę trochę wody, wy zaś raczcie obmyć sobie nogi, a potem odpocznijcie pod drzewami. Pozwólcie też, że pójdę wziąć nieco jedzenia, abyście się pokrzepili, zanim pójdziecie dalej, skoro przechodzicie koło sługi waszego”. A oni mu rzekli: ”Uczyń tak, jak powiedziałeś”.

Abraham poszedł więc spiesznie do namiotu Sary i rzekł:

”Prędko zaczyń ciasto z trzech miar najczystszej mąki i zrób podpłomyki”. Potem podążył do trzody i wybrawszy tłuste i piękne cielę, dał je słudze, aby ten szybko je przyrządził. Po czym, wziąwszy twaróg, mleko i przyrządzone cielę, postawił przed nimi, a gdy oni jedli, stał przed nimi pod drzewem.

Zapytali go: ”Gdzież jest żona twoja, Sara?”. Odpowiedział im: ”W tym oto namiocie”. Rzekł mu jeden z nich: ”O tej porze za rok znów wrócę do ciebie, twoja zaś żona Sara, będzie miała wtedy syna”.

Kol 1, 24-28

Cierpiąc z Chrystusem, dopełniamy Jego dzieła

Czytanie z Listu świętego Pawła Apostoła do Kolosan

Bracia:

Teraz raduję się w cierpieniach za was i ze swej strony w moim ciele dopełniam braki udręk Chrystusa dla dobra Jego Ciała, którym jest Kościół. Jego sługą stałem się według zleconego mi wobec was Bożego włodarstwa: mam wypełnić posłannictwo głoszenia słowa Bożego.

Tajemnica ta, ukryta od wieków i pokoleń, teraz została objawiona Jego świętym, którym Bóg zechciał oznajmić, jak wielkie jest bogactwo chwały tej tajemnicy pośród pogan.

Jest nią Chrystus pośród was — nadzieja chwały. Jego to głosimy, upominając każdego człowieka i ucząc każdego człowieka z całą mądrością, aby każdego człowieka okazać doskonałym w Chrystusie.

Łk 10, 38-42

Jezus w gościnie u Marty

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza

Jezus przyszedł do jednej wsi. Tam pewna niewiasta, imieniem Marta, przyjęła Go do swego domu. Miała ona siostrę, imieniem Maria, która siadła u nóg Pana i przysłuchiwała się Jego mowie.

Natomiast Marta uwijała się koło rozmaitych posług. Przystąpiła więc do Niego i rzekła: «Panie, czy Ci to obojętne, że moja siostra zostawiła mnie samą przy usługiwaniu? Powiedz jej, żeby mi pomogła».

A Pan jej odpowiedział: «Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona».


Ogłoszenia duszpasterskie na 16 Niedzielę Zwykłą

 • Wakacyjny porządek od 1 lipca do 31 sierpnia:
  ° Msze święte sobotnie o 19:00 w kościele bez zmian.
  ° Msze święte niedzielne w kaplicy i kościele bez zmian.
  ° Msze święte w tygodniu od poniedziałku do piątku w kaplicy: o 7:30 w jęz. angielskim, o 19:00 w jęz. polskim. (Nie ma mszy o 8:30).
  ° Biuro parafialne otwarte tylko w piątki w godz. 20:00 – 21:00.
  ° Kawiarenka parafialna przez cały lipiec będzie prowadzona przez Koło Przyjaciół Harcerstwa. Dochód z kawiarenki przeznaczony jest na potrzeby drużyn harcerskich. W sierpniu kawiarenka będzie nieczynna.
  ° Biblioteka parafialna nieczynna. Zapraszamy od września.
  ° „Playgroup” – przerwa wakacyjna. Zapraszamy od września.
 • Msza Święta i BBQ dla małżeństw i rodzin. Bardzo dziękuję Wspólnocie Małżeństw „Teams of Our Lady” za zorganizowanie dorocznego spotkania w naszej parafii. Wszystkie małżeństwa zainteresowane Wspólnotą Małżeństw prosimy o kontakt z Duszpasterzami.
 • Uroczystość św. Ignacego, założyciela Towarzystwa Jezusowego – 31 lipca. Po Mszy świętej o 19:00 w kaplicy odbędzie się poświęcenie wody św. Ignacego. Jest ona jednym z tzw. sakramentaliów Kościoła i od wieków służy pomocą we wszelkiego rodzaju niebezpieczeństwach i potrzebach, tak duchowych jak doczesnych. Więcej informacji: jezuici.pl artykuł pt.: „Św. Ignacy Loyola – patron rodzących matek.” Prosimy o przyniesienie własnych buteleczek na wodę. Po mszy zapraszamy do wspólnego świętowania w ogrodzie parafialnym.
 • Koło Przyjaciół Harcerzy dzisiaj oraz w niedzielę 28 lipca zaprasza na pączki zarówno przy kaplicy jak i przy kościele. Dochód ze sprzedaż jest w całości przeznaczony na Harcerzy.
 • Śp. Zofia Kledzik. Dnia 10 lipca w wieku 84 lat zmarła nasza parafianka Zofia Kledzik. Msza Św. Pogrzebowa w Jej intencji odbędzie się w kaplicy 24 lipca o 11:00. Następnie o 12:30 odbędzie się pogrzeb na Willesden New Cemetery.
 • Pielgrzymka Polaków do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Aylesford w niedzielę 1 września. Szczegółowy program na plakacie. Zapisy w zakrystii.
 • Parafialna Pielgrzymka do Lourdes i śladami św. Ignacego Loyoli 30.097.10.2019. Jeszcze istnieje możliwość zapisania. Szczegóły na plakacie.
 • Zbiórka specjalna na leczenie Olusia. Bardzo serdecznie dziękuję za Waszą hojność i wszystkie złożone ofiary. W sumie udało się zebrać £1967.63. Serdeczne Bóg zapłać i imieniu Olusia i jego Rodziców.
 • Wszystkich nowych Parafian i tych, którzy nigdy nie zapisali się do parafii prosimy o wypełnienie formularza zapisu do parafii.
 • Gift Aid Declaration. Zachęcamy Parafian do wypełnienia tej deklaracji. Szczegóły zobacz: http://www.pcmew.org/pages/gift-aid/
 • Zbiórka na tacę w ubiegłą niedzielę wyniosła: w kościele £940.41 w kaplicy £260.02 oraz £489.00 z Gift Aid. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

Intencje polecone przez Ojca Świętego Franciszka Apostolstwu Modlitwy na Lipiec 2019:

 • Intencja powszechna: Aby politycy, uczeni i ekonomiści pracowali razem na rzecz ochrony mórz i oceanów.

Kontynuując korzystanie ze strony, akceptujesz użycie plików cookies - ciasteczek. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close