Zima po polsku - Koncert Kolęd
„Zima Po Polsku” – Koncert Kolęd
14 stycznia 2019
Br. Bolesław Król SJ - BRACISZEK
R. I. P. – Brat Bolesław Król SJ
25 stycznia 2019
Zima po polsku - Koncert Kolęd
„Zima Po Polsku” – Koncert Kolęd
14 stycznia 2019
Br. Bolesław Król SJ - BRACISZEK
R. I. P. – Brat Bolesław Król SJ
25 stycznia 2019

Cud na uczcie

Pierwszy i ostatni cud Jezus uczynił przy stole. Pierwszy na uczcie weselnej w Kanie Galilejskiej ostatni na uczcie radości paschalnej podczas Ostatniej Wieczerzy. Obecnie Jezus nieustannie dokonuje cudu przy stołach ołtarzy na całym świecie, gdy sprawowana jest najświętsza Eucharystia. Dokonuje cudu przemiany chleba w swoje Ciało i wina w swoją Krew. Prośmy, abyśmy uczestniczyli w Eucharystii z wiarą i aby ona prowadziła nas na ucztę nieprzemijającej radości w niebie.


Liturgia słowa

Iz 62, 1-5

Jeruzalem odnajduje swojego Oblubieńca

Czytanie z Księgi proroka Izajasza

Przez wzgląd na Syjon nie umilknę, przez wzgląd na Jerozolimę nie spocznę, dopóki jej sprawiedliwość nie błyśnie jak zorza i zbawienie jej nie zapłonie jak pochodnia.

Wówczas narody ujrzą twą sprawiedliwość i chwałę twoją wszyscy królowie. I nazwą cię nowym imieniem, które usta Pana określą.

Będziesz prześliczną koroną w rękach Pana, królewskim diademem w dłoni twego Boga.

Nie będą więcej mówić o tobie «Porzucona», o krainie twej już nie powiedzą «Spustoszona». Raczej cię nazwą «Moje w niej upodobanie», a krainę twoją – «Poślubiona». Albowiem spodobałaś się Panu i twoja kraina otrzyma męża.

Bo jak młodzieniec poślubia dziewicę, tak twój Budowniczy ciebie poślubi, i jak oblubieniec weseli się z oblubienicy, tak Bóg twój tobą się rozraduje.

1 Kor 12, 4-11

Różne dary Ducha Świętego

Czytanie z Pierwszego Listu Świętego Pawła Apostoła do Koryntian

Bracia:

Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch; różne też są rodzaje posługiwania, ale jeden Pan; różne są wreszcie działania, lecz ten sam Bóg, sprawca wszystkiego we wszystkich.

Wszystkim zaś objawia się Duch dla wspólnego dobra. Jednemu dany jest przez Ducha dar mądrości słowa, drugiemu umiejętność poznawania według tego samego Ducha, innemu jeszcze dar wiary w tymże Duchu, innemu łaska uzdrawiania przez tego samego Ducha, innemu dar czynienia cudów, innemu proroctwo, innemu rozpoznawanie duchów, innemu dar języków i wreszcie innemu łaska tłumaczenia języków.

Wszystko zaś sprawia jeden i ten sam Duch, udzielając każdemu tak, jak chce.

J 2, 1-11

Pierwszy cud Jezusa w Kanie Galilejskiej

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

W Kanie Galilejskiej odbywało się wesele i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa rzekła do Niego: «Nie mają wina».

Jezus Jej odpowiedział: «Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Czy jeszcze nie nadeszła godzina moja?»

Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie».

Stało zaś tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń, z których każda mogła pomieścić dwie lub trzy miary.

Jezus rzekł do sług: «Napełnijcie stągwie wodą». I napełnili je aż po brzegi.

Potem powiedział do nich: «Zaczerpnijcie teraz i zanieście staroście weselnemu». Ci więc zanieśli.

Gdy zaś starosta weselny skosztował wody, która stała się winem – a nie wiedział, skąd ono pochodzi, ale słudzy, którzy czerpali wodę, wiedzieli – przywołał pana młodego i powiedział do niego: «Każdy człowiek stawia najpierw dobre wino, a gdy się napiją, wówczas gorsze. Ty zachowałeś dobre wino aż do tej pory».

Taki to początek znaków uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej. Objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie.


Ogłoszenia duszpasterskie na 2 Niedziela Zwykła

 • Opłatek Parafialny. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian dzisiaj o 13:00 do Domu Parafialnego. W ramach opłatka Koncert Kolęd naszego Chóru Parafialnego oraz wspólne kolędowanie.
 • Adoracja Krzyża Wdzięczności. Zapraszamy 26 stycznia o 19:00 na Mszę Świętą w kościele, a następnie na czuwanie i Adorację Krzyża. Krzyż Wdzięczności, który pielgrzymuje po świecie dotrze do naszej parafii w czwartek 24 stycznia wieczorem. Więcej o Pielgrzymce Krzyża Wdzięczności można przeczytać na stronie: https://thankingcross.info/index.php?q=pl/polska
 • Walne Zebranie naszej Parafii odbędzie się w niedzielę 3 lutego o 11:45 w Domu Parafialnym. Na spotkaniu zostanie przedstawione sprawozdanie z ubiegłego roku. Zapraszamy wszystkich Parafian, którym zależy na naszej Parafii.
 • Msza Święta dla młodzieży odbędzie się 27 stycznia o 16:00 w kaplicy. Zapraszamy młodzież w każdym wieku (nie tylko tą, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania) na mszę a po niej na spotkanie w Domu Parafialnym.
 • Klub Seniora zaprasza na spotkanie w środę 23 stycznia o 11:00 do kaplicy. Po modlitwie spotkanie i ćwiczenia gimnastyczne w Domu Parafialnym.
 • PlayGroup dla rodziców z małymi dziećmi. Zapraszamy w każdy poniedziałek 9:30 – 11:30 do Domu Parafialnego. Kontakt: Anna 07552 246615.
 • Bierzmowanie dla dorosłych. Zapisy przyjmujemy w zakrystii. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 1 lutego po wieczornej mszy w kościele. Bierzmowanie planowane jest na czwartek 4 kwietnia o 19:00 w kościele.
 • Trwa tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 18-25 stycznia. Hasłem tegorocznego tygodnia są słowa z Księgi Powtórzonego Prawa: „Dąż do sprawiedliwości” (Pwt 16, 20). Pamiętajmy o jedności chrześcijan w naszej osobistej modlitwie. Msza Święta w intencji Jedności Chrześcijan 24 stycznia o 19:00 w kościele.
 • „Kultura Życia” projekt pro-społeczny zaprasza na dwa koncerty: „Beats of Mercy vol. 1” 27 stycznia oraz „niemaGOtu na żywo” 3 lutego. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
 • Wizyty Duszpasterskie. Osoby, które chcą zaprosić księdza do swojego domu prosimy o wypełnienie kart zgłoszeniowych i złożenie ich w zakrystii.
 • Śp. Otella Szczepańska Niechaj odpoczywa w pokoju wiecznym. 15.01 zmarła nasza parafianka pani Otella. Pamiętajmy o niej w modlitwie.
 • Kawiarenka Parafialna. Zapraszamy serdecznie w każdą niedzielę od 10:00 do 14:00 do Domu Parafialnego przy 180 Walm Lane, na kawę, herbatę i ciastko.
 • Wszystkich nowych Parafian i tych, którzy nigdy nie zapisali się do parafii prosimy o wypełnienie formularza zapisu do parafii.
 • Gift Aid Declaration. Zachęcamy Parafian do wypełnienia tej deklaracji. Szczegóły zobacz: http://www.pcmew.org/pages/gift-aid/
 • Zbiórka na tacę w ubiegłą niedzielę wyniosła: w kościele £1470.22 w kaplicy £202.64 oraz £358.00 z Gift Aid. Serdeczne Bóg zapłać.

Intencje polecone przez Ojca Świętego Franciszka Apostolstwu Modlitwy na styczeń 2019:

 • Intencja ewangelizacyjna: Za ludzi młodych, zwłaszcza w Ameryce Łacińskiej, aby naśladując Maryję, odpowiadali na powołanie Pana, by przekazywać światu radość płynącą z Ewangelii.

Kontynuując korzystanie ze strony, akceptujesz użycie plików cookies - ciasteczek. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close