19 Niedziela Zwykła - Rok A - Panie, ratuj mnie!
19 Niedziela Zwykła
12 sierpnia 2017
21 Niedziela Zwykła - Tobie dam klucze
21 Niedziela Zwykła
27 sierpnia 2017
19 Niedziela Zwykła - Rok A - Panie, ratuj mnie!
19 Niedziela Zwykła
12 sierpnia 2017
21 Niedziela Zwykła - Tobie dam klucze
21 Niedziela Zwykła
27 sierpnia 2017

Ulituj się nade mną...

… Panie Synu Dawida. Tak z głęboką wiarą krzy-czała do Jezusa kobieta kananejska. Tak zwracały się do Jezusa całe pokolenia pustelników oraz tych, których nauczyli oni tak zwanej Modlitwy Imienia Jezus, czy też Modlitwy Serca. Z takim wołaniem dziś my możemy się zwrócić do Jezusa naszego Pana i Zbawcy przedstawiając mu wszyst-ko to, co jest na głębinach naszego serca.


Liturgia słowa

Iz 56, 1. 6-7

Powszechność zbawienia

Czytanie z Księgi proroka Izajasza

Tak mówi Pan: «Zachowujcie prawo i przestrzegajcie sprawiedliwości, bo moje zbawienie już wnet nadejdzie i moja sprawiedliwość ma się objawić.

Cudzoziemców zaś, którzy się przyłączyli do Pana, ażeby Mu służyć i aby miłować imię Pana i zostać Jego sługami – wszystkich zachowujących szabat bez pogwałcenia go i trzymających się mocno mojego przymierza, przyprowadzę na moją świętą górę i rozweselę w moim domu modlitwy. Całopalenia ich oraz ofiary będą przyjęte na moim ołtarzu, bo dom mój będzie nazwany domem modlitwy dla wszystkich narodów».

Rz 11, 13-15. 29-32

Bóg poddał wszystkich nieposłuszeństwu, aby wszystkim okazać miłosierdzie

Czytanie z Listu Świętego Pawła Apostoła do Rzymian

Bracia:

Do was, pogan, mówię: «Będąc apostołem pogan, przez cały czas chlubię się posługiwaniem swoim w nadziei, że może pobudzę do współzawodnictwa swoich rodaków i przynajmniej niektórych z nich doprowadzę do zbawienia. Bo jeżeli ich odrzucenie przyniosło światu pojednanie, to czymże będzie ich przyjęcie, jeżeli nie powstaniem ze śmierci do życia?

Bo dary łaski i wezwanie Boże są nieodwołalne. Podobnie bowiem jak wy niegdyś byliście nieposłuszni Bogu, teraz zaś z powodu ich nieposłuszeństwa dostąpiliście miłosierdzia, tak i oni stali się teraz nieposłuszni z powodu okazanego wam miłosierdzia, aby i sami w czasie obecnym mogli dostąpić miłosierdzia. Albowiem Bóg poddał szystkich nieposłuszeństwu, aby wszystkim okazać swe miłosierdzie».

Mt 15, 21-28

Wiara niewiasty kananejskiej

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus podążył w okolice Tyru i Sydonu. A oto kobieta kananejska, wyszedłszy z tamtych stron, wołała: «Ulituj się nade mną, Panie, Synu Dawida! Moja córka jest ciężko nękana przez złego ducha». Lecz On nie odezwał się do niej ani słowem.

Na to podeszli Jego uczniowie i prosili Go: «Odpraw ją, bo krzyczy za nami».

Lecz On odpowiedział: «Jestem posłany tylko do owiec, które poginęły z domu Izraela».

A ona przyszła, padła Mu do nóg i prosiła: «Panie, dopomóż mi».

On jednak odparł: «Niedobrze jest zabierać chleb dzieciom, a rzucać szczeniętom».

A ona odrzekła: «Tak, Panie, lecz i szczenięta jedzą okruchy, które spadają ze stołu ich panów».

Wtedy Jezus jej odpowiedział: «O niewiasto, wielka jest twoja wiara; niech ci się stanie, jak pragniesz!» Od tej chwili jej córka była zdrowa.


Ogłoszenia duszpasterskie 20 Niedziela Zwykła – Ulituj się nade mną …

 • Miesiąc pamięci narodowej i trzeźwości. W sierpniu wspominamy wiele przełomowych wydarzeń, które zaważyły na losach naszej ojczyzny, stąd miesiąc sierpień jest przeżywany w Kościele Polskim jako miesiąc trzeźwości. Zachęcamy rodziny, aby z pobudek patriotycznych w tym wyjątkowym czasie troszczyły się o trzeźwość.
 • Zmarł nasz parafianin Konstanty Michalski. Msza św. pogrzebowa za ś.p. Konstantego odbędzie się w kaplicy we czwartek 24 sierpnia o godz. 11:00, po czym nastąpi ostatnie pożegnanie w Hendon Cemetery, Holders Hill Rd, London NW7 1NB.
 • Zmiana Proboszcza. W niedzielę 27 sierpnia o godz. 10:30 w kościele podczas Mszy Św. pod przewodnictwem Ojca Prowincjała Tamasza Ortmanna nastąpi zmiana Proboszcza. Jeszcze raz podziękujemy dotychczasowemu Proboszczowi Ojcu Leszkowi Gołębiewskiemu i przywitamy nowego Proboszcza Ojca Adama Tomaszewskiego. W tym dniu powitamy we wspólnocie parafialnej również Ojca Leszka Szutę. Po mszy inauguracyjnej zapraszamy na BBQ w ogrodzie parafialnym przy Walm Lane 180.
 • Pielgrzymka do Aylesford. Polska Misja Katolicka wraz z Instytutem Polskim Akcji Katolickiej serdecznie zapraszają na Pielgrzymkę Polaków do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Aylesford, która odbędzie się w niedzielę 3 września. Uroczystościom w Aylesford będzie przewodniczył J.E. ks. biskup Józef Zawitkowski. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Idźmy i głośmy”. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Wyjazd autokarem sprzed stacji Willesden Green w niedzielę 3 września o 9:00 rano, powrót ok. godz. 20:00. Zgłoszenia na listę przyjmujemy w zakrystii.
 • Przypominamy, że przy naszej parafii działa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna obejmująca m.in. kwestie mediacji, konfliktów w rodzinie / małżeństwie, uzależnienia, trudności wychowawcze z dziećmi. By uzyskać bliższe informacje i umówić spotkanie prosimy o kontakt z psychoterapeutką p. Elżbietą Wójcik tel. 07979 154 318.
 • Zbiórka na tacę z ubiegłej niedzieli wyniosła: w kościele – £941.93 w kaplicy – £183.24 oraz £134.50. Bóg zapłać za ofiarność!
 • Wakacyjny porządek w lipcu i sierpniu:
  • Msze święte niedzielne w kaplicy i kościele bez zmian.
  • Msze święte w tygodniu o godz. 19:00 od poniedziałku do piątku odbywają się w kaplicy.
  • Biuro parafialne jest otwarte tylko w piątki (20:00 – 21:00).
  • Kawiarenka i Biblioteka parafialne w sierpniu będą nieczynne.

Intencje polecone przez Ojca Świętego Franciszka Apostolstwu Modlitwy na sierpień 2017:

 • Intencja ogólna: Aby artyści naszych czasów poprzez dzieła swojego geniuszu pomagali wszystkim odkrywać piękno.

Kontynuując korzystanie ze strony, akceptujesz użycie plików cookies - ciasteczek. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close