Zapisy zakończone
3 września 2021
Jezus przekazuje klucze Piotrowi - witraz - Polska parafia w Londynie
24 Niedziela Zwykła
10 września 2021
Zapisy zakończone
3 września 2021
Jezus przekazuje klucze Piotrowi - witraz - Polska parafia w Londynie
24 Niedziela Zwykła
10 września 2021

Otwórz się!

Jezus z mocą mówi do głuchoniemego: „Effatha”, to znaczy: Otwórz się! Na słowo Jezusa otworzyły mu się uszy i więzy języka się rozwiązały. Obrzęd Effatha jest obecny w przygotowaniu osoby dorosłej do chrztu. Ma kandydatowi pomóc w „otwarciu uszy” na słuchanie Słowa Bożego i „otwarciu ust” na głoszenie tego, co usłyszał. Słowa Jezusa: Effatha - Otwórz się! dotyczą każdego z nas, wszyscy bowiem potrzebujemy całkowitego otwarcia się na Słowo Boże i gotowości, aby głosić go naszym życiem. Prośmy, aby Jezus przywracał nam słuch i mowę, abyśmy Go chwalili.


Liturgia słowa

Iz 35, 4-7a

Przejrzą oczy niewidomych i uszy głuchych się otworzą

Czytanie z Księgi proroka Izajasza

Powiedzcie małodusznym: „Odwagi! Nie bójcie się! Oto wasz Bóg, oto pomsta; przychodzi Boża odpłata; On sam przychodzi, by was zbawić”.

Wtedy przejrzą oczy niewidomych i uszy głuchych się otworzą. Wtedy chromy jak jeleń wyskoczy i język niemych wesoło krzyknie.

Bo trysną zdroje wód na pustyni i strumienie na stepie; spieczona ziemia zmieni się w staw, spragniony kraj w krynice wód.

Jk 2, 1-5

Bóg wybrał ubogich

Czytanie z Listu świętego Jakuba Apostoła

Bracia moi, niech wiara wasza w Pana naszego Jezusa Chrystusa uwielbionego nie ma względu na osoby. Bo gdyby przyszedł na wasze zgromadzenie człowiek przystrojony w złote pierścienie i bogatą szatę i przybył także człowiek ubogi, w zabrudzonej szacie, a wy spojrzycie na bogato odzianego i powiecie: „Usiądź na zaszczytnym miejscu”, do ubogiego zaś powiecie: „Stań sobie tam albo usiądź u podnóżka mojego”, to czy nie czynicie różnic między sobą i nie stajecie się sędziami przewrotnymi?

Posłuchajcie, bracia moi umiłowani! Czy Bóg nie wybrał ubogich tego świata na bogatych w wierze oraz na dziedziców królestwa przyobiecanego tym, którzy Go miłują?

Mk 7, 31-37

Uzdrowienie głuchoniemego

Słowa Ewangelii według świętego Marka

Jezus opuścił okolice Tyru i przez Sydon przyszedł nad Jezioro Galilejskie, przemierzając posiadłości Dekapolu.

Przyprowadzili Mu głuchoniemego i prosili Go, żeby położył na niego rękę. On wziął Go na bok osobno od tłumu, włożył palce w jego uszy i śliną dotknął mu języka; a spojrzawszy w niebo, westchnął i rzekł do niego: „Effatha”, to znaczy: „Otwórz się”. Zaraz otworzyły się jego uszy, więzy języka się rozwiązały i mógł prawidłowo mówić.

Jezus przykazał im, żeby nikomu nie mówili. Lecz im bardziej przykazywał, tym gorliwiej to rozgłaszali.

I pełni zdumienia mówili: „Dobrze uczynił wszystko. Nawet głuchym słuch przywraca i niemym mowę”.


Ogłoszenia duszpasterskie na 23 Niedzielę Zwykłą

 • Jubileuszowy Rok Ignacjański „w Chrystusie ujrzeć wszystko na nowo”. 500. rocznica nawrócenia oraz 400. rocznica kanonizacji św. Ignacego z Loyoli. W naszej kaplicy można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 • Witamy serdecznie po przerwie wakacyjnej wszystkich parafian oraz wszystkich, którzy dołączyli do naszej wspólnoty parafialnej. Życzymy błogosławieństwa Bożego w nowym roku duszpasterskim i obfitości łask bożych. Wszystkich nowych Parafian oraz tych, Parafian którzy nigdy nie zapisali się do Wspólnoty prosimy o dopełnienie zapisu do parafii.
 • Troska o siebie nawzajem i wspólnotę Kościoła. W duchu wzajemnej miłości oraz w trosce o to, aby kościół pozostał miejscem bezpiecznym uszanujmy naszą różnorodną osobistą wrażliwość oraz dbajmy o siebie nawzajem zachowując się odpowiedzialnie.
 • Witamy siostrę Annę Sosadzin MChR (Misjonarkę Chrystusa Króla). Bardzo serdeczne witamy w naszej Wspólnocie Parafialnej siostrę Annę i życzymy Siostrze obfitości łask Bożych i sił w posługiwaniu w naszej parafii.
 • Msze w najbliższy czwartek odwołane. 9 września Msze Święte o 7:30 i 19:00 nie odbędą się ze względu na szkolenie dla księży Polskiej Misji Katolickiej.
 • Grupa Biblijna. Serdecznie zapraszamy na spotkania grupy w poniedziałki o 20:00 do Sali o. Mirewicza w Domu Parafialnym.
 • Biuro Parafialne. Zapraszamy do biura parafialnego: wtorki 17:00 – 18:00 i czwartki 20:00 – 21:00. W sprawach kancelaryjnych można również kontaktować się telefonicznie lub mailowo od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 18:00.
 • Kawiarenka Parafialna niedziela 11:00 – 14:00. Dzisiaj po przerwie wakacyjnej wznawia działalność kawiarenka. Poszukujemy osób, które pomogłyby w obsłudze (np. raz w miesiącu). Chętnych prosimy o kontakt z s. Anną 07763 757509.
 • Książki do wzięcia. W sali o. Mirewicza w Domu Parafialnym zostały wyłożone książki w j. polskim, ciekawe tytuły i wydawnictwa, które ostatnio otrzymaliśmy.
 • Ofiara na Inwestycje Parafialne w miesiącu sierpniu wyniosła £910.00. Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy. Zbieramy pieniądze na pokrycie kosztów instalacji stałego streamingu oraz modernizację nagłośnienia w Kaplicy i Domu Parafialnym. Całkowity koszt inwestycji wyniósł £20,926.80. Ofiary na ten cel można składać w kopertach, prosimy je podpisać: „Inwestycje Parafialne”.
 • Zapisy do Parafii. Wszystkich nowych Parafian i tych, którzy nigdy nie zapisali się do parafii prosimy o wypełnienie formularza zapisu.
 • Gift Aid Declaration. Zachęcamy do wypełnienia tej deklaracji. Szczegóły tutaj.
 • Zbiórka na tacę w ostatnią niedzielę wyniosła w kościele £743.80, w kaplicy £218,00 oraz z Gift-Aid £687.60.
  Bóg zapłać za wszystkie ofiary, które wpłynęły na konto Parafii. Różne możliwości wsparcia zobacz na stronie, w zakładce: O parafii -> Finansowe

Intencje polecone przez Ojca Świętego Franciszka Apostolstwu Modlitwy na wrzesień 2021:

 • Intencja powszechna: Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.

Kontynuując korzystanie ze strony, akceptujesz użycie plików cookies - ciasteczek. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close