22 Niedziela Zwykła - Rok A - Jest co wziąć
22 Niedziela Zwykła
31 sierpnia 2020
24 Niedziela Zwykła - uścisk dłoni
24 Niedziela Zwykła
14 września 2020
22 Niedziela Zwykła - Rok A - Jest co wziąć
22 Niedziela Zwykła
31 sierpnia 2020
24 Niedziela Zwykła - uścisk dłoni
24 Niedziela Zwykła
14 września 2020

Przyjmuj upomnienia i upominaj

Bóg wychowuje człowieka przez całe jego życie stosując między innymi upomnienia. Człowiek może się poddać temu wychowaniu lub je odrzucić na różnych etapach swojego życia. W pierwszym przypadku prowadzi ono do zbawienia w drugim do potępienia. Jak to wygląda u mnie? Bóg wybiera tych którzy Mu pomagają w wychowywaniu. Współpracują z Nim dla dobra wszystkich. Dzisiaj i Ty jesteś zaproszony do tej współpracy.


Liturgia słowa

Ez 33, 7-9

Obowiązek upominania

Czytanie z Księgi proroka Ezechiela

Tak mówi Pan:

«Ciebie, o synu człowieczy, wyznaczyłem na stróża domu Izraela po to, byś słysząc z mych ust napomnienia, przestrzegał ich w moim imieniu. Jeśli do występnego powiem: Występny musi umrzeć – a ty nic nie mówisz, by występnego sprowadzić z jego drogi – to on umrze z powodu swej przewiny, ale odpowiedzialnością za jego śmierć obarczę ciebie. Jeśli jednak ostrzegłeś występnego, by odstąpił od swojej drogi i zawrócił, on jednak nie odstępuje od swojej drogi, to on umrze z własnej winy, ty zaś ocaliłeś swoją duszę».

Rz 13, 8-10

Miłość jest wypełnieniem Prawa

Czytanie z Listu Świętego Pawła Apostoła do Rzymian

Bracia:

Nikomu nie bądźcie nic dłużni poza wzajemną miłością. Kto bowiem miłuje drugiego, wypełnił Prawo. Albowiem przykazania: «Nie cudzołóż, nie zabijaj, nie kradnij, nie pożądaj» i wszystkie inne – streszczają się w tym nakazie: «Miłuj bliźniego swego jak siebie samego!» Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.

Mt 18, 15-20

Braterskie upomnienie

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Gdy brat twój zgrzeszy przeciw tobie, idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa. Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi. A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik.

Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, cokolwiek zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie.

Dalej, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli dwóch z was na ziemi zgodnie o coś prosić będzie, to wszystko otrzymają od mojego Ojca, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich».


Ogłoszenia duszpasterskie 23 Niedziela Zwykła

 • Bardzo serdecznie witamy z powrotem wszystkich Parafian, zarówno tych którzy wrócili po przerwie związanej z pandemią, oraz tych którzy wrócili po przerwie wakacyjnej. Witamy również, tych którzy chcą dołączyć do naszej wspólnoty parafialnej. Przy okazji przypominamy o obowiązku zapisu do Parafii. Dotyczy to osób nowych, jak i tych wszystkich, którzy nie zapisali się jeszcze do Parafii. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego w nowym roku duszpasterskim i obfitości łask bożych.
 • Prosimy zapoznać się z porządkiem Mszy Świętych w kaplicy i kościele.
  • Msza Święta w sobotę o 19:00 w kościele (porządek mszy niedzielny)
  • Msze Święte w niedziele:
   w kaplicy 10:30 i 12:00
   w kościele 9:00, 10:30, 12:00 i 19:00
  • Msze Święte w tygodniu:
   w kaplicy 7:30 w jęz. angielskim od poniedziałku do soboty
   w kaplicy: 19:00 w jęz. polskim od poniedziałku do piątku.
  • Msza Święta w 1. Piątek Miesiąca o 19:00 w kościele
  • Msza Święta w 1. Sobotę Miesiąca o 15:00 w kościele
 • Ograniczona liczba miejsc na mszy. Prosimy wziąć pod uwagę, że msze o 10:30 i 12:00 w kościele są bardzo uczęszczane. Może się tak zdarzyć, że nie będziemy mieli miejsc na przyjęcie wszystkich. Biorąc to pod uwagę zapraszamy na msze mniej uczęszczane sobota 19:00, niedziela 9:00 i niedziela 19:00.
 • Spowiedź święta. W miarę możliwości spowiadamy 30 minut przed każdą mszą lub po wcześniejszym umówieniu. Nie spowiadamy w trakcie trwania Mszy Świętej.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na adorację każdego dnia od 18:30 do 19:30 przed wieczorną mszą.
 • Odwiedziny u chorych i starszych. Jeśli ktoś z racji wieku lub choroby chce przyjąć Sakramenty Święte w domu lub szpitalu to prosimy o kontakt z Duszpasterzami.
 • Zapraszamy do Wolontariatu. Bardzo serdecznie dziękuję tym, który już włączyli się do Wolontariatu. Potrzebujemy nadal więcej Wolontariuszy, którzy pomogą wspólnocie naszej Parafii, aby kościół i kaplica były dostępne do publicznych celebracji. Bardzo proszę o dołączenie się w miarę Waszych możliwości do ich grona. Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie 07340 391780.
 • Nowe regulacje. Nadal obowiązują nas pewne ograniczenia. Mamy możliwość otworzenia kościoła i kaplicy na tych warunkach albo będziemy zmuszeni zamknąć nasze miejsca modlitwy z powrotem. Dlatego też bardzo Was proszę o przyjęcie tych regulacji i o stosowanie się do nowych zasad w duchu wzajemnej miłości i odpowiedzialności. Obowiązuje nas m.in.: ruch jednokierunkowy, dystans społeczny „1 metr +”, zakrywanie twarzy i dbanie o higienę osobistą.
 • Wszystkich nowych Parafian i tych, którzy nigdy nie zapisali się do parafii prosimy o wypełnienie formularza zapisu do parafii.
 • Gift Aid Declaration. Zachęcamy do wypełnienia tej deklaracji. Szczegóły tutaj.
 • Zbiórka na tacę w ubiegłą niedzielę wyniosła: w kościele £603.67 w kaplicy £143.50 oraz £250.00 z Gift Aid.
  Bóg zapłać za wszystkie ofiary, które wpłynęły na konto Parafii. Różne możliwości wsparcia zobacz na stronie, w zakładce: O parafii -> Finansowe

Intencje polecone przez Ojca Świętego Franciszka Apostolstwu Modlitwy na wrzesień 2020:

 • Intencja powszechna – Szanowanie zasobów planety: Módlmy się, aby zasoby planety nie były rozgrabiane, lecz dzielone w sposób sprawiedliwy i pełen szacunku.

Kontynuując korzystanie ze strony, akceptujesz użycie plików cookies - ciasteczek. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close