30 Niedziela Zwykła - Przykazanie miłości
30 Niedziela Zwykła
29 października 2017
32 Niedziela Zwykła - Panny Mądre
32 Niedziela Zwykła
12 listopada 2017
30 Niedziela Zwykła - Przykazanie miłości
30 Niedziela Zwykła
29 października 2017
32 Niedziela Zwykła - Panny Mądre
32 Niedziela Zwykła
12 listopada 2017

Sługa sług

Jezus swojej misji kapłańskiej, prorockiej i królewskiej nie kontynuuje w Kościele wyłącznie przez nielicznych wyświęconych. Jego królestwo wtedy będzie „źródłem światła w świecie” (Flp 2,15) gdy wszystkie dzieci królestwa zaczną zabiegać o to by każdego dnia stawać się bliższymi Temu, który „nie przyszedł, aby Mu służono, lecz aby służyć i dać swoje życie na okup za wielu” (Mt 21,22).


Liturgia słowa

Ml 1, 14b – 2, 2b. 8-10

Niewierni kapłani Starego Przymierza

Czytanie z Księgi proroka Malachiasza

Pan Zastępów mówi:

«Ja jestem potężnym Królem, a imię moje wzbudzać będzie lęk między narodami. Teraz zaś do was, kapłani, odnosi się następujące polecenie: Jeśli nie usłuchacie i nie weźmiecie sobie do serca tego, iż macie oddawać cześć memu imieniu, mówi Pan Zastępów, to rzucę na was przekleństwo.

Zboczyliście z drogi, wielu pozbawiliście nauki, zerwaliście przymierze Lewiego, mówi Pan Zastępów. A więc z mojej woli jesteście lekceważeni i macie małe znaczenie wśród całego ludu, ponieważ nie trzymacie się moich dróg i stronniczo udzielacie pouczeń.

Czyż nie mamy wszyscy jednego Ojca? Czyż nie stworzył nas jeden Bóg? Dlaczego oszukujemy jeden drugiego, znieważając przymierze naszych przodków?»

1 Tes 2, 7b-9. 13

Owocność apostolatu Pawła

Czytanie z Pierwszego Listu Świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan

Bracia:

Stanęliśmy pośród was pełni skromności, jak matka troskliwie opiekująca się swoimi dziećmi. Będąc tak pełni życzliwości dla was, chcieliśmy wam dać nie tylko Bożą Ewangelię, lecz nadto dusze nasze, tak bowiem staliście się nam drodzy. Pamiętacie przecież, bracia, naszą pracę i trud. Pracowaliśmy dniem i nocą, aby nikomu z was nie być ciężarem. Tak to wśród was głosiliśmy Ewangelię Bożą.

Dlatego nieustannie dziękujemy Bogu, bo gdy przejęliście słowo Boże, usłyszane od nas, przyjęliście je nie jako słowo ludzkie, ale jako to, czym jest naprawdę – jako słowo Boga, który działa w was, wierzących.

Mt 23, 1-12

Strzeżcie się pychy i obłudy

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus przemówił do tłumów i do swych uczniów tymi słowami: «Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią. Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą.

Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów. Lubią zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi.

A wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy jesteście braćmi. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus.

Największy z was niech będzie waszym sługą. Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony».


Ogłoszenia duszpasterskie 31 Niedziela Zwykła – Sługa sług

 • Bardzo serdecznie dziękuję Nauczycielom i Dzieciom z Polskiej Szkoły Sobotniej im. Janusza Korczaka na Wembley oraz Rodzicom i Siostrom Misjonarkom za przygotowanie Balu Wszystkich Świętych dla dzieci w minioną sobotę.
 • Kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się od 16.11 do 14.12, obejmuje on 5 spotkań w czwartki w godz. 19:30-22:00 w Domu Parafialnym.
 • Kurs prowadzony jest metodą dialogu pomiędzy narzeczonymi dlatego obecność obojga narzeczonych jest obowiązkowa. Zapisy w zakrystii. Prosimy o przekazanie informacji zainteresowanym.
 • Ojcowski Klub Londyn zaprasza na spotkanie otwarte dla ojców 15.11 o godz. 20:00 do Domu Parafialnego. Reaktywacja Klubu dla ojców jest owocem ubiegłotygodniowych warsztatów prowadzonych przez inicjatywę Tato.Net.
 • Wspomnienie Wszystkich Zmarłych Towarzystwa Jezusowego w najbliższy poniedziałek 6.11. W tym dniu Msza święta o godz. 8:30 w kaplicy będzie odprawiona w intencji zmarłych jezuitów w szczególności tych, którzy byli związani z naszą Parafią.
 • Sklepik Parafialny poszerzył swój asortyment. Do nabycia m.in.. Pismo Święte w różnych wydaniach i formatach, duży wybór kalendarzy na przyszły rok, książki i przedmioty religijne, świece i białe szatki do chrztu oraz zestawy kolędowe, a także znicze nagrobne.
 • Koncert z okazji 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej i św. Kazimierza przy Devonia Rd w Londynie w sobotę 11.11 godz.19:30. Wystąpi chór parafialny Coro dell Angelo wraz z Warsow Choir Iuvenis. W repertuarze Requiem Gabriela Faure i kompozycje Jakuba Kaczmarka. Wstęp wolny.
 • Wspomnienia liturgiczne: 6.11 Wspomnienie Wszystkich Zmarłych Towarzystwa Jezusowego, 9.11 święto Poświęcenia Bazyliki na Laterańskiej, 10.11 wspomnienie św. Leona Wielkiego, 11.11 wspomnienie św. Marcina z Tours.
 • Zbiórka na tacę z ubiegłej niedzieli wyniosła: w kościele £1577.42, w kaplicy £371.02 oraz £312.50 z Gift-Aid. Serdeczne Bóg zapłać.
 • Ojciec Artur Wyzina SJ serdecznie dziękuje za wszelkie wsparcie Zespołu Szkół Jezuitów w Gdynii. Jeśli ktoś chciałby w jakikolwiek sposób.

Intencje polecone przez Ojca Świętego Franciszka Apostolstwu Modlitwy na listopad 2017:

 • Intencja ewangelizacyjna: Aby chrześcijanie w Azji, dając świadectwo Ewangelii swoimi słowami i czynami, przyczyniali się do dialogu, pokoju i wzajemnego zrozumienia, zwłaszcza z wyznawcami innych religii.

Kontynuując korzystanie ze strony, akceptujesz użycie plików cookies - ciasteczek. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close