11.11.2016
11 listopada 2016
18.11.2016
18 listopada 2016
11.11.2016
11 listopada 2016
18.11.2016
18 listopada 2016
Pokaż wszystkie

33 Niedziela Zwykła – Czas świadectwa

Wiara w życie wieczne

Jezus mówi o zniszczeniu świątyni. W nawiązaniu do tego zapowiada różne wydarzenia oraz podejmuje problem dawania świadectwa przez uczniów w obliczu próby. Tak jak Jezus zostaje odrzucony, tak samo Jego uczniowie będą doznawać ucisku.

Jezus zapewnia, że będzie ich wspierał swoją łaską, gdy przyjdą najtrudniejsze chwile wymagające obrony chrześcijańskiej tożsamości.


Liturgia słowa

Ml 3, 19-20a

Sprawiedliwy sąd Boży

«Oto nadchodzi dzień palący jak piec, a wszyscy pyszni i wszyscy czyniący nieprawość będą słomą, więc spali ich ten nadchodzący dzień, mówi Pan Zastępów, tak że nie pozostawi po nich ani korzenia, ani gałązki. A dla was, czczących moje imię, wzejdzie słońce sprawiedliwości i uzdrowienie w jego skrzydłach».

2 Tes 3, 7-12

Kto nie chce pracować, niech też nie je

Bracia:

Sami wiecie, jak należy nas naśladować, bo nie wzbudzaliśmy wśród was niepokoju ani u nikogo nie jedliśmy za darmo chleba, ale pracowaliśmy w trudzie i zmęczeniu, we dnie i w nocy, aby dla nikogo z was nie być ciężarem. Nie żebyśmy nie mieli do tego prawa, lecz po to, aby dać wam samych siebie za przykład do naśladowania. Albowiem gdy byliśmy u was, nakazywaliśmy wam tak: Kto nie chce pracować, niech też nie je!

Słyszymy bowiem, że niektórzy wśród was postępują wbrew porządkowi: wcale nie pracują, lecz zajmują się rzeczami niepotrzebnymi. Tym przeto nakazujemy i napominamy ich w Panu Jezusie Chrystusie, aby pracując ze spokojem, własny chleb jedli.

Łk 21, 5-19

Jezus zapowiada prześladowania swoich wyznawców

Gdy niektórzy mówili o świątyni, że jest przyozdobiona pięknymi kamieniami i darami, Jezus powiedział: «Przyjdzie czas, kiedy z tego, na co patrzycie, nie zostanie kamień na kamieniu, który by nie był zwalony». Zapytali Go: «Nauczycielu, kiedy to nastąpi? I jaki będzie znak, gdy to się dziać zacznie?»

Jezus odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: „To ja jestem” oraz: „Nadszedł czas”. Nie podążajcie za nimi! I nie trwóżcie się, gdy posłyszycie o wojnach i przewrotach. To najpierw „musi się stać”, ale nie zaraz nastąpi koniec».

Wtedy mówił do nich: «Powstanie naród przeciw narodowi” i królestwo przeciw królestwu. Wystąpią silne trzęsienia ziemi, a miejscami głód i zaraza; ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie. Lecz przed tym wszystkim podniosą na was ręce i będą was prześladować. Wydadzą was do synagog i do więzień oraz z powodu mojego imienia wlec was będą przed królów i namiestników. Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa. Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony. Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie mógł się oprzeć ani sprzeciwić. A wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią. I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie spadnie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie».


Ogłoszenia duszpasterskie 33 Niedziela Zwykła – Czas świadectwa

 • Dziś w naszej kaplicy obchodzimy Święto Patronalne z okazji zbliżającej się Uroczystości Matki Bożej Miłosierdzia.
 • Zapraszamy dzieci do wzięcia udziału w Jasełkach. Pierwsza próba odbędzie się w poniedziałek 14 listopada o godz. 17.00 w domu parafialnym przy 180 Walm Lane. Kontakt: s. Małgosia, tel. 073 4039 1780
 • Grupa ojca Pio zaprasza na comiesięczne spotkanie w najbliższy wtorek 15 listopada. Godz. 17:00: Msza święta i Adoracja Eucharystyczna w kaplicy. Godz. 18:00: „Porozmawiajmy o utracie pamięci i funkcji poznawczych związanych z wiekiem (demencji)” – prelekcja dr Mary Tilki z Community Action on Dementia – Brent w kawiarence domu parafialnego. Prezentacja będzie tłumaczona na język polski. Zainteresuje szczególnie osoby starsze oraz ich bliskich.
 • Zapraszamy na Czuwanie przed Uroczystością Chrystusa Króla do kościoła w sobotę 19 listopada na godz. 19:00. W programie Msza św. oraz adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 22:30.
 • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to święto tytularne Sóstr Misjonarek pracujących w naszej parafii oraz Instytutu Polskiego Akcji Katolickiej w Anglii i Walii. Zbiórka (jako druga taca) będzie przeznaczona na IPAK.
 • Zebranie Sodalicji Mariańskiej odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00 w kaplicy.
 • Zapraszamy dorosłych i dzieci na Wieczór Andrzejkowy, który odbędzie się w sali Domu parafialnego przy 180 Walm Lane, NW2 3AX w sobotę 26 listopada o godz. 19:00. W programie: zabawa taneczna i poczęstunek, dla dzieci malowanie twarzy. Bilety do nabycia w zakrystii. Liczba miejsc ograniczona.
 • Serdecznie zapraszamy na Uroczystość 75-lecia powstania i konsekracji obrazu Matki Bożej Ostrobramskiej – Miłosierdzia w niedzielę, 27 listopada. Uroczysta Msza św. koncelebrowana zostanie odprawiona w kaplicy o godz. 12:00. W programie uroczystości: wykład na temat: „Wizerunków Matki Bożej na szlaku żołnierza Polskich Sił Zbrojnych”, program artystyczny z udziałem chóru parafialnego „Hosanna” oraz wystawa zdjęć zatytułowana: „Z Tatiszczewa do Londynu”.
 • Niedawno zmarł nasz parafianin śp. Andrzej Rudkowski. Pamiętajmy o śp. Andrzeju w naszych modlitwach.
 • Zbiórka na tacę z ubiegłej niedzieli: w kościele: £1360.88; w kaplicy: £378.49; Gift-Aid: £320.45. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

Intencje polecone przez Ojca Świętego Franciszka Apostolstwu Modlitwy na listopad 2016:

 • Ogólna: Aby kraje, które przyjmują wielką liczbę uchodźców i uciekinie-rów, były wspierane w swoim wysiłku solidarności.
 • Ewangelizacyjna: Aby w parafiach kapłani i wierni świeccy współpracowali w służbie wspólnoty, nie ulegając pokusie zniechęcenia.

Kontynuując korzystanie ze strony, akceptujesz użycie plików cookies - ciasteczek. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close