60 lat Parafii Willesden Uroczysta Msza - wideo
60 lat parafii – Uroczysta Msza
12 listopada 2015
60 lat Parafii Willesden Bal Jubileuszowy
60 lat parafii – Bal
14 listopada 2015
60 lat Parafii Willesden Uroczysta Msza - wideo
60 lat parafii – Uroczysta Msza
12 listopada 2015
60 lat Parafii Willesden Bal Jubileuszowy
60 lat parafii – Bal
14 listopada 2015
33 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie

TO, CO WIECZNE TRWA

Rok liturgiczny, który powoli dobiega końca uzmysławia nam, że pielgrzymowanie ziemskie czy to indywidualne, czy społeczności ludzkiej również zmierza do kresu. To, co ziemskie i tylko doczesne przeminie, a pozostanie jedynie Słowo, które trwa wiecznie, które „było na początku” i przez które wszystko się stało. Wtedy objawi się Ono na obłokach jako Syn Człowieczy, a to, co przez Nie zostało stworzone zostanie wstrząśnięte. Na tych, którzy Go nie przyjęli, padnie strach i trwoga, natomiast ci, którzy byli Mu wierni „będą świecić jak gwiazdy na wieki i na zawsze”.

Koniec świata, o którym Chrystus mówi dzisiaj otwarcie, nie będzie czymś strasznym dla „dzieci światłości”. Przeciwnie, będzie czymś upragnionym, a tęsknota za nim będzie tym większa im większego doświadczą ucisku. Dla człowieka wierzącego ten koniec jest początkiem czegoś lepszego i trwałego: „zapisani w księdze życia dostąpią zbawienia”. Dlatego każde cierpienie, niezrozumienie czy umieranie połączone z Jezusem ma sens i zaowocuje świętością.

Ogłoszenia duszpasterskie – 33 Niedziela Zwykła

 • Dziś obchodzimy Święto Patronalne naszej kaplicy z okazji Uroczystości Matki Bożej Miłosierdzia. Msza św. odpustowa odbędzie się w kaplicy o godz. 10:30.
 • W związku z Jubileuszem 60 lecia naszej Parafii został wydany Album Jubileuszowy, który będzie można nabyć dziś po Mszach św. Serdecznie zachęcamy do nabywania tego albumu, który wspaniale przedstawia dorobek naszej parafii. Nabywając album wspieramy materialnie naszą parafię.
 • Grupa o. Pio, zaprasza wszystkich w najbliższy wtorek 17 listopada na Mszę św. o godz. 17:00 w kaplicy, adorację eucharystyczną, a następnie o godz 18:00 – na spotkanie w kawiarence domu parafialnego.
 • Zarówno obecnych lektorów jak i osoby, które mają dobrą dykcję i chciałyby służyć swoim głosem w czasie liturgii czytając czytania mszalne, zapraszamy na spotkanie w najbliższą sobotę 21 listopada o godz 17:30 w kościele.
 • W sobotę 21 listopada zapraszamy wszystkich chętnych na czuwanie przed Uroczystością Chrystusa Króla. Czuwanie rozpocznie się o godz. 19:00 Mszą św. w Kościele św. Franciszka i potrwa do godz. 22:00.
 • W przyszłą niedzielę 22 listopada – Uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata. W tym dniu bedziemy gościć Siostry z Polski, które opowiedzą o Zgromadzeniu Sióstr Misjonarek dla Polonii i ich niezwykłym założycielu. Jest to święto tytularne Sóstr Misjonarek pracujących w naszej parafii oraz Instytutu Polskiego Akcji Katolickiej w Anglii i Walii. Zbiórka (jako druga taca) będzie przeznaczona na IPAK.
 • Msza święta dziękczynna za szczęśliwie odbytą Jubileuszową Pielgrzymkę na Litwę oraz o jej dobre owoce dla wszystkich uczestników, ich rodzin i całej parafii, zostanie odprawiona w niedzielę 29 listopada o godz. 19:00 w kościele. Po Mszy zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe do domu parafialnego. W programie film o zabytkach Wilna oraz prezentacja zdjęć.
 • Serdecznie dziękujemy Radzie Parafialnej i Kołu Pań za zorganizowanie tegorocznego Dnia Seniora, a wszystkim seniorom naszej parafii życzymy dużo zdrowia, wielu lat życia i uśmiechu na co dzień.
 • Rada Parafialna i Koło Pań serdecznie zapraszają na Wieczór Andrzejkowy, który odbędzie się w sobotę 28 listopada o godz. 19:00 w Domu Parafialnym przy 180 Walm Lane, NW2 3AX. Bilety będą dostępne już w przyszłą niedzielę w zakrystii.
 • Wspólnota małżeństw działająca przy naszej parafii zaprasza wszystkie małżeństwa i narzeczonych na Randkę Małżeńską. Jest to doskonała okazja do spędzenia czasu we dwoje przy wartościowym filmie, pysznym cieście i gorącej herbacie lub kawie. Główną atrakcją wieczoru będzie pokaz filmu „Odważni”, który ukazuje wagę dbania o relacje z dziećmi. Randka rozpocznie się w niedzielę 22 listopada o godzinie 17:00 w sali o. Mirewicza. Dla niemających innego wyjścia: opieka dla dzieci w pakiecie. A to wszystko za darmo!
 • Zbiórka na tacę z ostatniej niedzieli wyniosła £1374,49 – w kościele, £413,72 – w kaplicy, z Gift-Aid – £515,80. Zbiórka na uchodźców z Syrii wyniosła £907,76. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

Kontynuując korzystanie ze strony, akceptujesz użycie plików cookies - ciasteczek. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close