3 Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstaly nad Jeziorem Tyberiadzkim - Rok C
3 Niedziela Wielkanocna
4 maja 2019
Zapisy tylko do końca czerwca 2019!
17 maja 2019
3 Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstaly nad Jeziorem Tyberiadzkim - Rok C
3 Niedziela Wielkanocna
4 maja 2019
Zapisy tylko do końca czerwca 2019!
17 maja 2019

Dobry Pasterz

Zna swoje owce. A owce znają Pasterza. Znają i potrafią odróżnić Jego głos od innych głosów pośród zgiełku tego świata. Owce słuchają głosu pasterza i idą za Nim. Wsłuchując się w głos Jezusa Chrystusa prośmy o łaskę poznania Go i pokochania całym sercem, abyśmy dali się Jemu poprowadzić ku życiu wiecznemu. W tygodniu modlitw o powołania prośmy również, aby Pan powoływał pasterzy dla swojego ludu oraz za tych, którzy już są powołani o łaskę wierności Chrystusowi.


Liturgia słowa

Dz 13, 14. 43-52

Apostołowie zwracają się do pogan

Czytanie z Dziejów Apostolskich

W owym czasie Paweł i Barnaba, przeszedłszy przez Perge, dotarli do Antiochii Pizydyjskiej, weszli w dzień szabatu do synagogi i usiedli.

A wielu Żydów i pobożnych prozelitów towarzyszyło Pawłowi i Barnabie, którzy w rozmowie starali się zachęcić ich do wytrwania w łasce Boga.

W następny szabat zebrało się niemal całe miasto, aby słuchać słowa Bożego. Gdy Żydzi zobaczyli tłumy, ogarnęła ich zazdrość, i bluźniąc, sprzeciwiali się temu, co mówił Paweł.

Wtedy Paweł i Barnaba powiedzieli odważnie: «Należało głosić słowo Boże najpierw wam. Skoro jednak odrzucacie je i sami uznajecie się za niegodnych życia wiecznego, zwracamy się do pogan. Tak bowiem nakazał nam Pan: „Ustanowiłem cię światłością dla pogan, abyś był zbawieniem aż po krańce ziemi”».

Poganie, słysząc to, radowali się i wielbili słowo Pańskie, a wszyscy, przeznaczeni do życia wiecznego, uwierzyli. Słowo Pańskie szerzyło się na cały kraj.

Ale Żydzi podburzyli pobożne a wpływowe niewiasty i znaczniejszych obywateli, wzniecili prześladowanie Pawła i Barnaby i wyrzucili ich ze swoich granic. A oni, strząsnąwszy na nich pył z nóg, przyszli do Ikonium. A uczniowie byli pełni wesela i Ducha Świętego.

Ap 7, 9. 14b-17

Baranek będzie ich pasł i prowadził ich do źródeł wód życia

Czytanie z Apokalipsy Świętego Jana Apostoła

Ja, Jan, ujrzałem: a oto wielki tłum, którego nie mógł nikt policzyć, z każdego narodu i wszystkich pokoleń, ludów i języków, stojący przed tronem i przed Barankiem. Odziani są w białe szaty, a w ręku ich palmy.

I rzekł do mnie jeden ze Starców: «To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty, i w krwi Baranka je wybielili. Dlatego są przed tronem Boga i w Jego świątyni cześć Mu oddają we dnie i w nocy. A Zasiadający na tronie rozciągnie namiot nad nimi. Nie będą już łaknąć ani nie będą już pragnąć, i nie porazi ich słońce ani żaden upał, bo pasł ich będzie Baranek, który jest pośrodku tronu, i poprowadzi ich do źródeł wód życia: i każdą łzę otrze Bóg z ich oczu».

J 10, 27-30

Jezus daje swoim owcom życie wieczne

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział:

«Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną, a Ja daję im życie wieczne. Nie zginą na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. Ojciec mój, który Mi je dał, jest większy od wszystkich. I nikt nie może ich wyrwać z ręki mego Ojca. Ja i Ojciec jedno jesteśmy».


Ogłoszenia duszpasterskie na 4 Niedzielę Wielkanocną

 • Niedziela Dobrego Pasterza. Jak każdego roku, w IV Niedzielę Wielkanocną Kościół Katolicki szczególnie modli się o liczne powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Niedziela ta rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania. Pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych modlitwach.
 • Pierwsza Komunia Świętej dzieci. Wczoraj i dzisiaj dzieci z naszej parafii przyjęły po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii Świętej. Pamiętajmy w modlitwie o dzieciach i ich Rodzinach, by w łasce Chrystusa trwały przez całe życie.
 • Biały Tydzień dla dzieci komunijnych będzie trwał od poniedziałku 13 maja do piątku 17 maja włącznie. Dzieci będą uczestniczyć we Mszy Świętej i Nabożeństwie Majowym o 19:00 w kościele.
 • Środowa wieczorna msza oraz nabożeństwo majowe z racji Białego Tygodnia odbędzie się w kościele.
 • Zakończenie Białego Tygodnia nastąpi w niedzielę podczas Mszy Świętej o 16:00 w kościele.
 • Rocznica I Komunii Świętej w przyszłą niedzielę 19 maja o 12:00 w kościele.
 • Katecheza przygotowującą do I Komunii Św. w roku szkolnym 2019-20. Zapisy na katechezę rozpoczniemy 20 maja i potrwają do końca czerwca. Zapisy odbywać się będą w godzinach otwarcia Biura Parafialnego. Zapraszamy dzieci z naszej parafii w wieku 8 lat i starsze wraz z Rodzicami.
 • Nabożeństwa Majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Litanią Loretańską od poniedziałku do soboty po wieczornych mszach, w niedzielę w kościele o 18:30. W kaplicy będzie odmawiana litania w tygodniu po porannej mszy. W niedzielę dodatkowo litania w kaplicy o 11:30.
 • Klub Seniora środa 15 maja o 11:00. Zapraszamy na Mszę Świętą do kaplicy, a następnie na spotkanie i ćwiczenia gimnastyczne do Domu Parafialnego.
 • Sodalicja Mariańska zaprasza na spotkanie w niedzielę 19 maja o 13:15.
 • Spotkanie Warsztatowo-Wykładowe z Agatą Rusak pt. „Kochaj Rodziców i żyj” 17-19 maja w Domu Paraf. Szczegóły na plakacie. Zapisy: www.going-home.co.uk.
 • Parafialna Pielgrzymka do Lourdes i śladami św. Ignacego Loyoli Jeszcze istnieje możliwość zapisania. Szczegóły na plakacie.
 • Zbiórka na Fundację Jana Pawła II, jako 2-ga taca w przyszłą niedzielę 19 maja. Fundacja wspomaga rozwój działalności kulturalnej, naukowej, edukacyjnej oraz dobroczynnej na rzecz Polaków na Emigracji.
 • Wszystkich nowych Parafian i tych, którzy nigdy nie zapisali się do parafii prosimy o wypełnienie formularza zapisu do parafii.
 • Gift Aid Declaration. Zachęcamy Parafian do wypełnienia tej deklaracji. Szczegóły zobacz: http://www.pcmew.org/pages/gift-aid/
 • Zbiórka na tacę w ubiegłą niedzielę wyniosła: w kościele £1387.70 w kaplicy £266.15 oraz £211.50 z Gift Aid. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

Intencje polecone przez Ojca Świętego Franciszka Apostolstwu Modlitwy na maj 2019:

 • Intencja ewangelizacyjna: Aby dzięki zaangażowaniu swoich członków Kościół w Afryce był zaczynem jedności wśród narodów, znakiem nadziei dla tego kontynentu.

Kontynuując korzystanie ze strony, akceptujesz użycie plików cookies - ciasteczek. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close