60 lat Parafii Willesden Bal Jubileuszowy
60 lat parafii – Bal
14 listopada 2015
1 Niedziela Adwentu w Polskiej Parafii w Londynie
1 Niedziela Adwentu
29 listopada 2015
60 lat Parafii Willesden Bal Jubileuszowy
60 lat parafii – Bal
14 listopada 2015
1 Niedziela Adwentu w Polskiej Parafii w Londynie
1 Niedziela Adwentu
29 listopada 2015
Pokaż wszystkie

Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata

Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata

TO, CO WIECZNE TRWA

Rok liturgiczny, który powoli dobiega końca uzmysławia nam, że pielgrzymowanie ziemskie czy to indywidualne, czy społeczności ludzkiej również zmierza do kresu. To, co ziemskie i tylko doczesne przeminie, a pozostanie jedynie Słowo, które trwa wiecznie, które „było na początku” i przez które wszystko się stało. Wtedy objawi się Ono na obłokach jako Syn Człowieczy, a to, co przez Nie zostało stworzone zostanie wstrząśnięte. Na tych, którzy Go nie przyjęli, padnie strach i trwoga, natomiast ci, którzy byli Mu wierni „będą świecić jak gwiazdy na wieki i na zawsze”.

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata

  • Dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej. Z tej racji po wszystkich Mszach św. odbywa się zbiórka (jako 2 taca) na działalność Instytutu Polskiego Akcji Katolickiej w Anglii i Walii.
  • Dzisiejsza uroczystość jest też tytularnym świętem Zgromadzenia Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii. Z tej okazji pracującym w naszej parafii Siostrom życzymy by Chrystus zawsze królował w ich sercach, obdarzał radością i wszelkimi potrzebnymi łaskami.
  • Dziś gościmy Siostry z Polski, które opowiedzą o Zgromadzeniu Sióstr Misjonarek i ich niezwykłym założycielu. Jest to święto tytularne Sóstr Misjonarek pracujących w naszej parafii.
  • Przyszłą niedzielą rozpoczniemy Adwent – czas radosnego oczekiwania a zarazem przygotowania na Święta Narodzenia Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkich (również dzieci z lampionami) na MszeŚwięte ku czci Najświętszej Rodzicielki Jezusa Maryi. Roraty będą miały miejsce na wszystkich mszach świetych wieczornych od poniedziałku do piątku (o godz. 19).
  • Msza święta dziękczynna za szczęśliwie odbytą Jubileuszową Pielgrzymkę na Litwę oraz o jej dobre owoce dla wszystkich uczestników, ich rodzin i całej parafii, zostanie odprawiona w niedzielę 29 listopada o godz. 19:00 w kościele. Po Mszy zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe do domu parafialnego. W programie film o zabytkach Wilna oraz prezentacja zdjęć.
  • Rada Parafialna i Koło Pań serdecznie zapraszają na Wieczór Andrzejkowy, który odbędzie się w sobotę 28 listopada o godz. 19:00 w Domu Parafialnym przy 180 Walm Lane, NW2 3AX. Bilety będą dostępne już w przyszłą niedzielę w zakrystii.
  • Wspólnota małżeństw działająca przy naszej parafii zaprasza wszystkie małżeństwa i narzeczonych na Randkę Małżeńską. Jest to doskonała okazja do spędzenia czasu we dwoje przy wartościowym filmie, pysznym cieście i gorącej herbacie lub kawie. Główną atrakcją wieczoru będzie pokaz filmu „Odważni”, który ukazuje wagę dbania o relacje z dziećmi. Randka rozpocznie się w niedzielę 22 listopada ogodzinie 17:00 w sali o. Mirewicza. W razie konieczności organizatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi.
  • Grupa Al-Anon dla rodzin osób z problemem alkoholowym: piątkigodz. 20:30 -22:00 w sali o. Mirewicza. Kontakt: Ula tel. 0777 293 7519
  • Zbiórka na tacę z ostatniej niedzieli wyniosła £1374,49 – wkościele, £413,72 – w kaplicy, z Gift-Aid-£515,80. Zbiórka na uchodźców z Syrii wyniosła £907,76. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

Kontynuując korzystanie ze strony, akceptujesz użycie plików cookies - ciasteczek. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close