Uroczystośc Zmartwychwstania Pańskiego - Rok C
Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego
20 kwietnia 2019
3 Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstaly nad Jeziorem Tyberiadzkim - Rok C
3 Niedziela Wielkanocna
4 maja 2019
Uroczystośc Zmartwychwstania Pańskiego - Rok C
Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego
20 kwietnia 2019
3 Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstaly nad Jeziorem Tyberiadzkim - Rok C
3 Niedziela Wielkanocna
4 maja 2019

Jezu ufam Tobie

Paschalne Misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa najdobitniej pokazuje nam miłość i miłosierdzie samego Boga względem człowieka. W tych dniach słyszymy Apostołów, którzy od początku dają o tym świadectwo. Także Kościół współczesny głosi oraz uobecnia Bożą miłość i miłosierdzie w Sakramentach. Dziś Jezus nazywa błogosławionymi tych, którzy Go nie widzieli, a jednak uwierzyli. Prośmy, abyśmy uczestniczą w Sakramencie Pokuty i Eucharystii mogli doświadczyć łaski miłości i miłosierdzia Boga.


Liturgia słowa

Dz 5, 12-16

Wiara, która uzdrawia

Czytanie z Dziejów Apostolskich

Wiele znaków i cudów działo się wśród ludu przez ręce apostołów. Trzymali się wszyscy razem w krużganku Salomona. A z obcych nikt nie miał odwagi dołączyć się do nich, lud zaś ich wychwalał.

Coraz bardziej też rosła liczba mężczyzn i kobiet przyjmujących wiarę w Pana. Wynoszono też chorych na ulice i kładziono na łożach i noszach, aby choć cień przechodzącego Piotra padł na któregoś z nich. Także z miast sąsiednich zbiegały się wielkie rzesze do Jeruzalem, znosząc chorych i dręczonych przez duchy nieczyste, a wszyscy doznawali uzdrowienia.

Ap 1, 9-11a. 12-13. 17-19

Byłem umarły, oto jestem żyjący na wieki

Czytanie z Apokalipsy Świętego Jana Apostoła

Ja, Jan, wasz brat i współuczestnik w ucisku i królestwie, i wytrwaniu w Jezusie, byłem na wyspie, zwanej Patmos, z powodu słowa Bożego i świadectwa Jezusa. Doznałem zachwycenia w dzień Pański i posłyszałem za sobą potężny głos, jak gdyby trąby mówiącej: «Co widzisz, napisz w księdze i poślij siedmiu Kościołom: do Efezu, Smyrny, Pergamonu, Tiatyry, Sardes, Filadelfii i Laodycei».

I obróciłem się, by patrzeć, co to za głos do mnie mówił; a obróciwszy się, ujrzałem siedem złotych świeczników i pośród świeczników kogoś podobnego do Syna Człowieczego, przyobleczonego w szatę do stóp i przepasanego na piersiach złotym pasem.

Kiedy Go ujrzałem, do stóp Jego padłem jak martwy, a On położył na mnie prawą rękę, mówiąc: «Przestań się lękać! Ja jestem Pierwszy i Ostatni, i Żyjący. Byłem umarły, a oto jestem żyjący na wieki wieków i mam klucze śmierci i Otchłani. Napisz więc to, co widziałeś i co jest, i co potem musi się stać».

J 20, 19-31

Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Wieczorem w dniu zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, choć drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!» A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie, ujrzawszy Pana.

A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane».

Ale Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus. Inni więc uczniowie mówili do niego: «Widzieliśmy Pana!»

Ale on rzekł do nich: «Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i ręki mojej nie włożę w bok Jego, nie uwierzę».

A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz domu i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł, choć drzwi były zamknięte, stanął pośrodku i rzekł: «Pokój wam!» Następnie rzekł do Tomasza: «Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż w mój bok, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym».

Tomasz w odpowiedzi rzekł do Niego: «Pan mój i Bóg mój!»

Powiedział mu Jezus: «Uwierzyłeś dlatego, że Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli».

I wiele innych znaków, których nie zapisano w tej księdze, uczynił Jezus wobec uczniów. Te zaś zapisano, abyście wierzyli, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Bożym, i abyście wierząc, mieli życie w imię Jego.


Ogłoszenia duszpasterskie na Niedziele Miłosierdzia Bożego

 • Niedziela Miłosierdzia Bożego. Dziś w 2. Niedzielę Wielkanocną obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Ogłosił je dla całego Kościoła Jan Paweł II w dniu kanonizacji s. Faustyny Kowalskiej 30 kwietnia 2000 r.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Koronką do Miłosierdzia Bożego i Różańcem dzisiaj 15:00-18:00 w kaplicy. Serdecznie zapraszamy.
 • Film „Miłość i Miłosierdzie” reż. Michał Kondrat w kinach w UK. Szczegóły na plakacie i na stronie www.kulturazycia.co.uk/mim
 • Sodalicja Mariańska zaprasza na spotkanie dzisiaj o 13:15 do Domu Parafialnego.
 • Finał Wielkanocnej Loterii Parafialnej dzisiaj o 13:30 w Domu Parafialnym. W trakcie wspólna zabawa, losowanie atrakcyjnych nagród w tym nagrody głównej Laptopa HP z ekranem dotykowym, oraz specjalne losowanie dla uczestników finału loterii. Zapraszamy do wspólnej zabawy.
 • Triduum Paschalnego i Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Bardzo serdecznie dziękujemy Siostrom i wszystkim osobom pomagającym za przygotowanie kościoła i kaplicy do przeżywania Uroczystości. Dziękujemy również Służbie Liturgicznej Ołtarza, Lektorom, Chórowi, Scholi, Pani Organiście, Harcerzom i Dobroczyńcom za kwiaty do grobu Pańskiego. Dziękujemy także Radzie Parafialnej i Kołu Pań za przeprowadzenie Kiermaszu Ciast.
 • Klub Seniora środa 1 maja o 11:00 msza w kaplicy, później spotkanie i ćwiczenia.
 • Pierwszy Piątek Miesiąca 3 maja spowiedź od godz. 18:00 w kościele.
 • Pierwsza Sobota Miesiąca 4 maja nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi (rozważanie, Różaniec, Msza Święta) o 15:00 w kościele.
 • Msza Święta dla małżeństw w przyszłą niedzielę 5 maja zapraszamy małżeństwa wraz z rodzinami na Mszę św. o godzinie 12:00 do kaplicy.
 • Relikwie Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki będziemy gościć w naszej parafii w przyszłą niedzielę. Podczas mszy w kaplicy o 10:30 oraz w kościele w sobotę o 19:00 i w niedzielę o 9:00, 12:00 i 19:00 ks. Czesław Banaszkiewicz, kapłan Archidiecezji Warszawskiej i przyjaciel Bł. Ks. Jerzego przybliży nam postać męczennika.
 • Kurs Przedmałżeński w weekend w dniach 4-6 maja. Ostatnia szansa aby się dołączyć do kursu. Następny kurs w naszej parafii przewidziany jest jesienią.
 • Spotkanie Warsztatowo-Wykładowe z Agatą Rusak pt. „Kochaj Rodziców i żyj” 17-19 maja w Domu Paraf. Szczegóły na plakacie. Zapisy: www.going-home.co.uk.
 • Parafialna Pielgrzymka do Lourdes i śladami św. Ignacego Loyoli 30.09-7.10.2019. Jeszcze istnieje możliwość zapisania. Szczegóły na plakacie.
 • Jak żyć pełnią mocy Eucharystii. 6-8 maja rekolekcje prowadzone przez ks. Dominika Chmielewskiego, salezjanina. Szczegóły na plakacie.
 • Wszystkich nowych Parafian i tych, którzy nigdy nie zapisali się do parafii prosimy o wypełnienie formularza zapisu do parafii.
 • Gift Aid Declaration. Zachęcamy Parafian do wypełnienia tej deklaracji. Szczegóły zobacz: http://www.pcmew.org/pages/gift-aid/
 • Zbiórka na tacę w Niedzielę Wielkanocną 21.04 wyniosła w kościele £4649.01, w kaplicy £435.60 oraz £589.00 z Gift-Aid; w Poniedziałek Wielkanocny 22.04 wyniosła w kościele £896,70, w kaplicy £283.94; w Wielki Piątek na Fundusz Ziemi świętej wyniosła £973.35; w Wielką Sobotę przy Święceniu pokarmów £1915.00, na Jałmużnę Wielkopostną wyniosła 2175,03. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne dziękujemy za hojność. Bóg zapłać.

Intencje polecone przez Ojca Świętego Franciszka Apostolstwu Modlitwy na kwiecień 2019:

 • Intencja powszechna: Za lekarzy i personel organizacji humanitarnych, przebywających na obszarach objętych wojną, którzy ryzykują własne życie, by ratować życie innych.

Kontynuując korzystanie ze strony, akceptujesz użycie plików cookies - ciasteczek. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close