Family fun day - 2019
Piknik Parafialny w Gladstone Park Family Fun Day
22 czerwca 2019
Uroczystość Św. Piotra i Pawła
30 czerwca 2019
Family fun day - 2019
Piknik Parafialny w Gladstone Park Family Fun Day
22 czerwca 2019
Uroczystość Św. Piotra i Pawła
30 czerwca 2019

Chleb życia

Przenajświętsza Eucharystia jest pamiątką Pana, ofiarą i ucztą paschalną Nowego Przymierza oraz obecnością Jezus. Realną, fizyczną, wyjątkową obecnością w Jego Ciele i w Jego Krwi pod postaciami chleba i wina. Jezus dla nas staje się prawdziwym chlebem życia, który z nieba zstąpił. Prośmy, abyśmy pragnęli tego pokarmu, który daje życie wieczne i przyjmowali go z wiarą i wdzięcznością.


Liturgia słowa

Rdz 14, 18-20

Ofiara Melchizedeka

Czytanie z Księgi Rodzaju

Melchizedek, król Szalemu, wyniósł chleb i wino; a ponieważ był on kapłanem Boga Najwyższego, błogosławił Abrama, mówiąc: «Niech będzie błogosławiony Abram przez Boga Najwyższego, Stwórcę nieba i ziemi! Niech będzie błogosławiony Bóg Najwyższy, który w twe ręce wydał twoich wrogów!» Abram dał mu dziesiątą część ze wszystkiego.

1 Kor 11, 23-26

Ilekroć spożywacie ten chleb i pijecie kielich, śmierć Pana głosicie

Czytanie z Pierwszego Listu Świętego Pawła Apostoła do Koryntian

Bracia:

Ja otrzymałem od Pana to, co wam przekazałem, że Pan Jezus tej nocy, której został wydany, wziął chleb i dzięki uczyniwszy, połamał i rzekł: «To jest Ciało moje za was wydane. Czyńcie to na moją pamiątkę!» Podobnie, skończywszy wieczerzę, wziął kielich, mówiąc: «Kielich ten jest Nowym Przymierzem we Krwi mojej. Czyńcie to, ile razy pić będziecie, na moją pamiątkę!»

Ilekroć bowiem spożywacie ten chleb i pijecie kielich, śmierć Pana głosicie, aż przyjdzie.

Łk 9, 11b-17

Rozmnożenie chleba

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jezus mówił tłumom o królestwie Bożym, a tych, którzy leczenia potrzebowali, uzdrawiał. Dzień począł się chylić ku wieczorowi. Wtedy przystąpiło do Niego Dwunastu, mówiąc: «Odpraw tłum; niech idą do okolicznych wsi i zagród, gdzie mogliby się zatrzymać i znaleźć żywność, bo jesteśmy tu na pustkowiu». Lecz On rzekł do nich: «Wy dajcie im jeść!» Oni zaś powiedzieli: «Mamy tylko pięć chlebów i dwie ryby; chyba że pójdziemy i zakupimy żywności dla wszystkich tych ludzi». Było bowiem mężczyzn około pięciu tysięcy.

Wtedy rzekł do swych uczniów: «Każcie im rozsiąść się gromadami, mniej więcej po pięćdziesięciu». Uczynili tak i porozsadzali wszystkich.

A On wziął te pięć chlebów i dwie ryby, spojrzał w niebo i odmówiwszy nad nimi błogosławieństwo, połamał i dawał uczniom, by podawali tłumowi. Jedli i nasycili się wszyscy, a zebrano jeszcze z tego, co im zostało, dwanaście koszów ułomków.


Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Bożego Ciała

 • Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Dzisiaj w Anglii obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Tradycyjnie Polska Misja Katolicka zaprasza na Mszę Świętą i Procesję w Laxton Hall. Szczegóły na plakatach i stronie PMK.
 • Dzień Ojca. Wszystkim Ojcom składamy najserdeczniejsze życzenia, wielu łask, na drodze wzrastania, aby coraz bardziej upodabniali się do Ojca Niebieskiego.
 • Ostatnie Śluby zakonne o. Adama Tomaszewskiego SJ. Bardzo serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą 28 czerwca o 19:00 w kościele w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas, której o. Adam złoży profesję zakonną. Po mszy zapraszamy do wspólnego świętowania w Domu Parafialnym.
 • Siostra Małgorzata Michalik MChR (Misjonarka Chrystusa Króla) decyzją przełożonych zakonnych zostaje posłana na placówkę do Morecambe. Już dzisiaj bardzo serdecznie dziękujemy za całą posługę s. Małgosi w naszej parafii przez ostatnie 7 lat. Okazją do wspólnej modlitwy, podziękowań i pożegnania będzie Msza Święta w najbliższą niedzielę 30 czerwca o 12:00. Po mszy zapraszamy na poczęstunek do Domu Parafialnego.
 • Jubileusz 65-lecia Polskiej Szkoły Przedmiotów Ojczystych im. M. Konopnickiej w Londynie. Zobacz plakat. Gratulujemy i życzymy dalszych lat w służbie edukacji i krzewienia polskości. Msza w intencji szkoły 30.06 o 12:00 w kościele.
 • Koncert Scholi Dziecięcej 30 czerwca o 11:20 w kościele serdecznie zapraszamy na krótki koncert pomiędzy mszami.
 • Piknik Parafialny w Gladstone Park Family Fun Day 7 lipca 13:00 – 16:00 na zakończenie roku szkolnego. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy. Będą gry i zabawy dla dzieci i dorosłych. M.im.: Zamek dmuchany, puszczanie baniek, malowanie twarzy, konkursy. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć piknik przygotowując sałatkę lub ciasto to prosimy zgłosić to do koordynatora kulinarnego p. Anny tel. 07932 000871. Potrzebujemy również wolontariuszy do pomocy technicznej przed, po i w trakcie, zgłoszenia prosimy kierować do p. Tomasza 07944 271202.
 • Nabożeństwo Czerwcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa tak jak w minionych tygodniach.
 • Katecheza przygotowującą do I Komunii Św. w roku szkolnym 2019-20. Ostatnia szansa na zapisy (dzieci z naszej parafii w wieku 8 lat i starsze). Uwaga w tym tygodniu Biuro Parafialne w piątek będzie nieczynne. Zapraszamy w poniedziałek i środę o zwykłej porze (patrz obok Biuro Parafialne).
 • Biuro Parafialne w piątek 28 czerwca będzie nieczynne z racji Uroczystości.
 • Klub Seniora zaprasza na spotkanie we wtorek 25 czerwca o 11:00 do kaplicy. Po modlitwie, spotkanie i ćwiczenia gimnastyczne w Domu Parafialnym.
 • Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła obchodzona będzie w najbliższą niedzielę 30 czerwca. W tym dniu druga taca na tzw. Świętopietrze.
 • Wszystkich nowych Parafian i tych, którzy nigdy nie zapisali się do parafii prosimy o wypełnienie formularza zapisu do parafii.
 • Gift Aid Declaration. Zachęcamy Parafian do wypełnienia tej deklaracji. Szczegóły zobacz: http://www.pcmew.org/pages/gift-aid/
 • Zbiórka na tacę w ubiegłą niedzielę wyniosła: w kościele £1186.62 w kaplicy £268.62 oraz £227.00 z Gift Aid. Bóg zapłać za wszystkie ofiary..

Intencje polecone przez Ojca Świętego Franciszka Apostolstwu Modlitwy na czerwiec 2019:

 • Intencja ewangelizacyjna: za kapłanów – Aby kapłani, aby prowadząc wstrzemięźliwe i pokorne życie, z zaangażowaniem okazywali aktywną solidarność najuboższym.

Kontynuując korzystanie ze strony, akceptujesz użycie plików cookies - ciasteczek. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close