Zeslanie Ducha Swietego - Rok B
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
20 maja 2018
O wierności małżeńskiej oraz jak rozwiązywać konflikty
O wierności małżeńskiej oraz jak rozwiązywać konflikty
31 maja 2018
Zeslanie Ducha Swietego - Rok B
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
20 maja 2018
O wierności małżeńskiej oraz jak rozwiązywać konflikty
O wierności małżeńskiej oraz jak rozwiązywać konflikty
31 maja 2018

Bóg jest Miłością

Bóg objawił się nam. Jest Miłością Ojca, Syna i Ducha Świętego. Zaprasza każdego z nas do włączenia się w życie samej Trójcy Świętej. Duch Święty posłany do nas od Ojca i Syna woła w sercu naszym Abba Ojcze. Stajemy się prawdziwie dziećmi Boga przyjmując Jezusa za naszego Zbawiciela i będąc posłuszni Duchowi Bożemu, Który jest Miłością.


Liturgia słowa

Pwt 4, 32-34. 39-40

Bóg jest jeden

Czytanie z Księgi Powtórzonego Prawa

Mojżesz tak powiedział do ludu:

„Zapytaj dawnych czasów, które były przed tobą od dnia, gdy Bóg stworzył na ziemi człowieka, czy zaszedł taki wypadek od jednego krańca niebios do drugiego jak ten lub czy słyszano o czymś podobnym? Czy słyszał jakiś naród głos Boży z ognia, jak ty słyszałeś, i pozostał żywym? Czy usiłował Bóg przyjść i wybrać sobie jeden naród spośród innych narodów przez doświadczenia, znaki, cuda i wojny, ręką mocną i wyciągniętym ramieniem, dziełami przerażającymi, jak to wszystko, co tobie uczynił twój Pan Bóg w Egipcie na twoich oczach?

Poznaj dzisiaj i rozważ w swym sercu, że Pan jest Bogiem, a na niebie wysoko i na ziemi nisko nie ma innego. Strzeż Jego praw i nakazów, które ja dziś polecam tobie pełnić, by dobrze ci się wiodło i twym synom po tobie; byś przedłużył swe dni na ziemi, którą na zawsze daje ci Pan, twój Bóg”.

Rz 8, 14-17

Otrzymaliśmy ducha przybrania za synów

Czytanie z Listu świętego Pawła Apostoła do Rzymian

Bracia:

Wszyscy ci, których prowadzi Duch Boży, są synami Bożymi. Nie otrzymaliście przecież ducha niewoli, by się znowu pogrążyć w bojaźni, ale otrzymaliście ducha przybrania za synów, w którym możemy wołać: „Abba, Ojcze!” Sam Duch wspiera swym świadectwem naszego ducha, że jesteśmy dziećmi Bożymi. Jeżeli zaś jesteśmy dziećmi, to i dziedzicami: dziedzicami Boga, a współdziedzicami Chrystusa, skoro wspólnie z Nim cierpimy po to, by też wspólnie mieć udział w chwale.

Mt 28, 16-20

Chrzest w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza

Jedenastu uczniów udało się do Galilei na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili.

Wtedy Jezus zbliżył się do nich i przemówił tymi słowami: «Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem.

A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata».


Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Najświętszej Trójcy

 • Spotkanie otwarte „O wierności małżeńskiej oraz jak rozwiązywać konflikty w małżeństwie” dzisiaj w Domu Parafialnym o 17:00. Prowadzący Jacek Pulikowski, autor wielu publikacji i rekolekcji dla małżeństw. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych zarówno małżeństwa, jak i przygotowujących się do małżeństwa.
 • Romcio Tomcio. Ewangelia rymem pisana. Witamy serdecznie w naszej parafii Romcia Tomcia, który będzie miał krótkie wystąpienie po mszach w kościele oraz będzie sprzedawał swoje książki pisane wierszem.
 • Katecheza przygotowującą do I Komunii Św. rozpoczynamy zapisy. Zapraszamy dzieci z naszej parafii, które w roku szkolnym 2018/2019 będą w 3 klasie wraz z Rodzicami. Zapisy odbywać się będą w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej do końca czerwca. Godziny podane obok.
 • Klub Seniora odbędzie się w środę 30 maja o 12:00. W programie: spotkanie towarzyskie i ćwiczenia gimnastyczne. Serdecznie zapraszamy.
 • Pierwszy Piątek Miesiąca 1.06 spowiedź od godz. 18:00 i Msza Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19:00 w kościele.
 • Pierwsza Sobota Miesiąca 2.06 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi (rozważanie, Różaniec, Msza Św.) o 15:00 w kościele.
 • Nabożeństwa Majowe są odprawiane codziennie o 18:30 przed wieczorną mszą. Po porannej mszy w kaplicy będzie odmawiana Litania Loretańska.
 • Nabożeństwa Czerwcowe będą odprawiane po wieczornych mszach.
 • Zapraszamy ministrantów i ministrantki obecnych oraz nowych w czasie Half Term we wtorek i środę do Domu Parafialnego w godz. 10-15. W ramach spotkania próby służenia, gry planszowe, spacer itp. W czwartek planowana wyprawa np. do Arundel na uroczystości Bożego Ciała. Wszystko za zgodną i wsparciem rodziców. Kontakt z o. Leszkiem
 • Zmarł nasz parafianin Robert Wiśniewski. Pogrzeb odbędzie się 2.06 w Polsce. Msza św. w intencji zmarłego w naszej parafii odbędzie się 3.06 o 12:00 w kościele. Pamiętajmy o zmarłym i jego Rodzinie w modlitwie.
 • Pielgrzymka do Ziemi Świętej. Mamy jeszcze wolne miejsca.
 • Boże Ciało. Polska Misja Katolicka zaprasza 3 czerwca o 12:00 do w Laxton Hall na piknik oraz Mszę z Procesją. Szczegóły na plakacie.
 • Dzień Dziecka 16 czerwca w Laxton Hall. Organizatorzy poszukują wolontariuszy. Zapisy na stronie parafii Devonia: www.parafia-devonia.org.uk
 • Kongres Młodzieży Polonijnej pod hasłem: „Wiarą powołani” odbędzie się w Warszawie 28.07 – 5.08. Są jeszcze miejsca. Zobacz plakat.
 • Zbiórka na tacę w ubiegłą niedzielę wyniosła: w kościele £1637.77, w kaplicy £298.93 oraz £232.00 z Gift-Aid. Serdeczne Bóg zapłać.
 • Zbiórka na Towarzystwo Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II wyniosła: £718.87. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy

Intencje polecone przez Ojca Świętego Franciszka Apostolstwu Modlitwy na maj 2018:

 • Intencja ewangelizacyjna: Aby wierni świeccy wypełniali swoją specyficzną misję, wykorzystując swoje twórcze zdolności, by odpowiadać na wyzwania dzisiejszego świata.

Kontynuując korzystanie ze strony, akceptujesz użycie plików cookies - ciasteczek. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close