Baranki – zapowiedź nowego programu I Komunii Świętej 2024/25
24 maja 2024
Pomnik Jesusa - Polska parafia Londyn
Niedziele 2, 9, 16, 23 i 30 Czerwca
2 czerwca 2024
Baranki – zapowiedź nowego programu I Komunii Świętej 2024/25
24 maja 2024
Pomnik Jesusa - Polska parafia Londyn
Niedziele 2, 9, 16, 23 i 30 Czerwca
2 czerwca 2024

W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego

Słowa z dzisiejszej Ewangelii „idźcie i nauczajcie udzielając chrztu” w dosłownym tłumaczeniu oznaczają „czyńcie uczniami i zanurzajcie”. Jezus na górze posyła uczniów, aby pomagali innym stawać się uczniami Jednego Boga, który jest wspólnotą Osób, Świętą Trójcą. Inaczej mówiąc zadanie uczniów polega na zanurzaniu (chrzczeniu) w doświadczeniu wspólnoty—wymianie miłości—pomiędzy Ojcem, Synem i Duchem Świętym. Takie doznanie bycia pomiędzy kochającymi się osobami ma pomagać „wszystkim narodom” wejść na drogę uczenia się—rozwijania miłości. Jezus towarzyszy uczniom w tej misji, jest z nimi i z nami, gdy budujemy wspólnotę, w której wymiana darów widzialnych pomaga doświadczyć niewidzialnej Trójcy.


Liturgia słowa

Pwt 4, 32-34. 39-40

Bóg jest jeden

Czytanie z Księgi Powtórzonego Prawa

Mojżesz tak powiedział do ludu:

«Zapytaj dawnych czasów, które były przed tobą, zaczynając od dnia, w którym Bóg stworzył człowieka na ziemi, zapytaj od jednego krańca niebios do drugiego, czy nastąpiło tak wielkie wydarzenie jak to lub czy słyszano o czymś podobnym? Czy słyszał jakiś naród głos Boży z ognia, jak ty słyszałeś, i pozostał żywy? Czy usiłował Bóg przyjść i wybrać sobie jeden naród spośród innych narodów przez doświadczenia, znaki, cuda i wojny, ręką mocną i wyciągniętym ramieniem, dziełami przerażającymi, jak to wszystko, co tobie uczynił Pan, Bóg twój, w Egipcie na twoich oczach?

Poznaj dzisiaj i rozważ w swym sercu, że Pan jest Bogiem, a na niebie wysoko i na ziemi nisko nie ma innego. Strzeż Jego praw i nakazów, które ja dziś polecam tobie wypełniać; by dobrze ci się wiodło i twym synom po tobie; byś przedłużył swe dni na ziemi, którą na zawsze daje ci Pan, Bóg twój».

Rz 8, 14-17

Otrzymaliśmy Ducha przybrania za synów

Czytanie z Listu Świętego Pawła Apostoła do Rzymian

Bracia:

Wszyscy ci, których prowadzi Duch Boży, są synami Bożymi. Nie otrzymaliście przecież ducha niewoli, by się znowu pogrążyć w bojaźni, ale otrzymaliście Ducha przybrania za synów, w którym możemy wołać: «Abba, Ojcze!»

Sam Duch wspiera swym świadectwem naszego ducha, że jesteśmy dziećmi Bożymi. Jeżeli zaś jesteśmy dziećmi, to i dziedzicami: dziedzicami Boga, a współdziedzicami Chrystusa; skoro wspólnie z Nim cierpimy, to po to, by wspólnie mieć udział w chwale.

Mt 28, 16-20

Chrzest w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jedenastu uczniów udało się do Galilei, na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami:

«Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata».


Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Świętej

 • Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało obchodzimy w Anglii w przyszłą niedzielę 2.06. W naszej parafii nie mamy możliwości zorganizowania procesji. Informacje na temat centralnej procesji w Londynie znajdują się na stronie https://catholicengland.org/programme/
 • Pierwsza Sobota Miesiąca (1 czerwca). Zapraszamy do kaplicy o 15:00 na Mszę Świętą i Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
 • 70. lecie Polskiej Szkoły Sobotniej im. Marii Konopnickiej. Msza św. w sobotę 8 czerwca o godz. 10.00 w kościele. Po Mszy Świętej wystawa i spotkanie w Domu Parafialnym.
 • Nabożeństwa czerwcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu odbywać się będą w dni powszednie w kaplicy po Mszy św. wieczornej, a w soboty i niedziele w kościele przed Mszą św. wieczorną.
 • Informacje o remoncie kaplicy. Postępują prace przygotowawcze związane z remontem i połączeniem kaplicy z salą o. Mirewicza. Na ubiegłotygodniowym spotkaniu roboczym przeanalizowane zostały zakresy prac głównego wykonawcy oraz innych mniejszych wykonawców. Polska Misja Katolicka wyraziła zgodę na finansowanie prac z depozytu naszej wspólnoty parafialnej. Chcielibyśmy przedstawić aktualne plany i postęp prac na spotkaniu otwartym dla wszystkich parafian 6 czerwca o godz. 19:30 w kaplicy przy Walm Lane 182. Na spotkanie to, oprócz parafian, zapraszamy także firmy budowlane zainteresowane podjęciem się prac w naszym ośrodku. Rozpoczynamy także poszukiwanie firmy budowlanej, głównego wykonawcy, która chciałaby współpracować z nami przy połączeniu kaplicy i sali o. Mirewicza. Chętne firmy mogą kontaktować się z o. Mateuszem Konopińskim pod numerem 07840014452.
 • Nowy program rodzinny przygotowujący do I Komunii Świętej w roku szkolnym 2024/25 o nazwie Baranki, oparty na metodzie pracy Montessori. Szczegóły na stronie https://www.polishjesuits.co.uk/blog/i-komunia/baranki/
  Poszukujemy wolontariuszy, którzy chcieliby wspierać zajęcia podczas programu Baranki swoją obecnością. Prosimy o kontakt pod numerem parafii: 07340 391743, wysyłając wiadomość tekstową lub przez WhatsApp. Zapisy wkrótce.
 • Wesoły Dzień Dziecka w Laxton Hall w sobotę 8 czerwca, organizowany przez Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii oraz Polska Macierz Szkolna. To wydarzenie gromadzi co roku tysiące Polaków, oferując konkursy, zabawy, zjeżdżalnie, grillowanie, pokazy motorów, rekonstrukcje historyczne, pokazy lotów i wiele innych atrakcji całkowicie bezpłatnych dla dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkie rodziny, zapraszamy szkoły polonijne.  Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie oraz na stronie internetowej PMK.
 • Święto Rodziny z rodziną Ulmów 15 czerwca w Laxton Hall w ramach obchodów 130-lecia Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii. W programie m.in. Eucharystia pod przewodnictwem abpa seniora Wiktora Skworca, konferencja zatytułowana „Rodzina Ulmów – Inspiracja dla Rodzin Dzisiaj”, Adoracja Najświętszego Sakramentu z uwielbieniem Boga wraz z modlitwą wzmocnienia więzi rodzinnych i odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Znajdzie się czas na kawę i małe co nieco. Wsparcie muzyczne – Schola Wspólnoty Dwóch Serc Jezusa i Maryi z Londynu. Zapraszamy rodziny polonijne wraz z dziećmi. Szczególnie serdecznie zapraszamy rodziców dzieci, które w tym roku przyjęły bądź przyjmą I Komunię Świętą. Szczegółowy program na plakacie.
 • Zapisy do Parafii. Wszystkich nowych Parafian i tych, którzy nigdy nie zapisali się do parafii prosimy o wypełnienie formularza zapisu.
 • Gift Aid Declaration. Zachęcamy do wypełnienia tej deklaracji. Szczegóły tutaj.
 • Zbiórka na tacę w minioną niedzielę wyniosła w kościele £1583.04, w kaplicy £209.00 oraz z Gift-Aid £235.00. II Taca na potrzeby diecezji Westminster wyniosła £606.68.
 • Bóg zapłać za wszystkie ofiary, również te które wpłynęły na konto Parafii. Różne możliwości wsparcia zobacz na stronie, w zakładce: O parafii -> Finansowe

Intencja papieska na maj 2024

 • Za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów. Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej, duszpasterskiej, duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi ich do bycia wiarygodnymi świadkami Ewangelii.

Kontynuując korzystanie ze strony, akceptujesz użycie plików cookies - ciasteczek. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close