Jezus i Apostołowie w drodze - Polska parafia Londyn
13 Niedziela Zwykła
26 czerwca 2022
Chrystus jako Dobry Samarytanin, ikona współczesna - Polska parafia Londyn
15 Niedziela Zwykła
10 lipca 2022
Jezus i Apostołowie w drodze - Polska parafia Londyn
13 Niedziela Zwykła
26 czerwca 2022
Chrystus jako Dobry Samarytanin, ikona współczesna - Polska parafia Londyn
15 Niedziela Zwykła
10 lipca 2022

Przyjdźcie do Mnie

Dzisiejsze Słowo przypomina nam o prawdziwej radości i wskazuje na jej źródło. Jest nią sam Bóg i przynależność do Niego. Pan zachęca, byśmy radowali się z tego, że nasze imiona wypisane są niebie, czyli w sercu samego Boga, który za nas umarł i zmartwychwstał. Św. Paweł zapewnia nas, że zjednoczony z Panem raduje się nawet pomimo trudów i przeciwności codziennych. Prośmy i dbajmy o takie zjednoczenie z Panem, które będzie źródłem radości nieprzemijającej.


Liturgia słowa

Iz 66, 10. 12-14c

Radość ery mesjańskiej

Czytanie z Księgi proroka Izajasza

Radujcie się wraz z Jerozolimą, weselcie się w niej wszyscy, co ją miłujecie! Cieszcie się z nią bardzo wy wszyscy, którzy się nad nią smuciliście.

Tak bowiem mówi Pan: «Oto Ja skieruję do niej pokój jak rzekę i chwałę narodów – jak strumień wezbrany. Ich niemowlęta będą noszone na biodrach i na kolanach będą pieszczone. Jak kogoś pociesza własna matka, tak Ja was pocieszać będę; w Jerozolimie doznacie pociechy».

Na ten widok rozradują się serca wasze, a kości wasze nabiorą świeżości jak murawa. Ręka Pana da się poznać Jego sługom.

Ga 6, 14-18

Krzyż Chrystusa chlubą chrześcijan

Czytanie z Listu Świętego Pawła Apostoła do Galatów

Bracia:

Co do mnie, to nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z krzyża Pana naszego, Jezusa Chrystusa, dzięki któremu świat stał się ukrzyżowany dla mnie, a ja dla świata. Bo ani obrzezanie nic nie znaczy, ani nieobrzezanie, tylko nowe stworzenie.

Na wszystkich tych, którzy się tej zasady trzymać będą, i na Izraela Bożego niech zstąpi pokój i miłosierdzie!

Odtąd niech już nikt nie sprawia mi przykrości: przecież ja na ciele swoim noszę blizny, znamię przynależności do Jezusa.

Łaska Pana naszego, Jezusa Chrystusa, niech będzie z duchem waszym, bracia! Amen.

Łk 10, 1-12. 17-20

Pokój królestwa Bożego

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jezus wyznaczył jeszcze innych siedemdziesięciu dwu uczniów i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał. Powiedział też do nich:

«Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie! Oto posyłam was jak owce między wilki. Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie.

Gdy wejdziecie do jakiegoś domu, najpierw mówcie: Pokój temu domowi. Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co będą mieli: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu. Jeśli do jakiegoś miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: Przybliżyło się do was królestwo Boże».

«Lecz jeśli do jakiegoś miasta wejdziecie, a nie przyjmą was, wyjdźcie na jego ulice i powiedzcie: Nawet proch, który z waszego miasta przylgnął nam do nóg, strząsamy wam. Wszakże to wiedzcie, że bliskie jest królestwo Boże. Powiadam wam: Sodomie lżej będzie w ów dzień niż temu miastu».

Wróciło siedemdziesięciu dwóch z radością, mówiąc: «Panie, przez wzgląd na Twoje imię nawet złe duchy nam się poddają».

Wtedy rzekł do nich: «Widziałem Szatana, który spadł z nieba jak błyskawica. Oto dałem wam władzę stąpania po wężach i skorpionach, i po całej potędze przeciwnika, a nic wam nie zaszkodzi. Jednakże nie z tego się cieszcie, że duchy się wam poddają, lecz cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie».


Ogłoszenia duszpasterskie na 14 Niedzielę Zwykłą

 • Piknik Parafialny w Gladstone Park Family Fun Day dzisiaj 3 lipca 13:00-16:00 na zakończenie roku szkolnego. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich na gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, m.in.: Bouncy Castle, mecz piłki nożnej dla chętnych, konkursy sprawnościowe, malowanie twarzy, muzyka na żywo. Koce piknikowe prosimy zorganizować we własnym zakresie. Wszystkim życzymy dobrej zabawy.
 • Bardzo serdecznie dziękujemy Siostrze Helenie Kozak MChR (Misjonarce Chrystusa Króla), która przez ostatnie 7 miesięcy posługiwała w naszej parafii. Dziękujemy za posługę w zakrystii, kawiarence parafialnej oraz aktywną obecność w naszej wspólnocie oraz za każdy uśmiech i dobre słowo. Życzymy Siostrze Bożego błogosławieństwa i potrzebnych łask w dalszej posłudze w UK.
 • BBQ dla Małżeństw i Rodzin w najbliższą niedzielę 10 lipca organizowane przez Wspólnotę Małżeństw Teams of Our Lady. Zaprasza wszystkie małżeństwa wraz z dziećmi na Mszę Świętą o 14:00 w kaplicy po mszy BBQ w ogrodzie parafialnym.
 • Koło Przyjaciół Harcerstwa sprzedaje dziś pączki przy kaplicy i kościele. Cały dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie harcerskich i zuchowych akcji letnich.
 • Zapisy online na katechezę przygotowująca do 1. Komunii Św. 2022/23. Formularz zapisu jest dostępny na stronie internetowej. Zapisy potrwają do 15 sierpnia.
 • Śp. Maria Borowska odeszła do Pana 23 czerwca w 76 roku życia nasza parafianka mama Joanny Tinriover. Msza Święta Pogrzebowa odbędzie się 7 lipca o 10:00 w kaplicy. Następnie o 12:0 odbędzie się pogrzeb na Allum Lane Cemetery.
 • Grupy Parafialne są otwarte na nowych uczestników i zapraszają na spotkania.
  • Klub Seniora zaprasza od września w poniedziałki o 11:15 modlitwa w kaplicy, później ćwiczenia gimnastyczne i spotkanie w kawiarence.
  • Grupa Biblijna serdecznie zaprasza na spotkania w poniedziałki o 20:00 sala o. Mirewicza.
  • Chór Parafialny zaprasza na próby w poniedziałki o 20:00 do Domu Parafialnego.
  • Różaniec dla mężczyzn zapraszamy w każdy 4.wtorek miesiąca po wieczornej mszy.
  • Grupa modlitewna Anastasis zaprasza na spotkania w środy o 20:00 do kaplicy.
  • PlayGroup dla rodziców z maluchami na okres wakacyjny zawiesza działalność. Zapraszamy ponownie od września. Kontakt: Maya 07507 200089.
 • Nauczyciel języka polskiego. Polska Szkoła Przedmiotów Ojczystych im. Marii Konopnickiej na Willeseden poszukuje nauczyciela języka polskiego. Więcej informacji u Dyrektor Szkoły p. Grażyny Ross 07787 116414.
 • Ofiara na Inwestycje Parafialne, jako druga taca będzie zbierana w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Spłacamy nadal modernizację nagłośnienia w, internatu i streamingu z kaplicy. Koszt całej inwestycji wyniósł £30,000. Do tej pory ze zbiórek specjanych zebraliśmy ponad 10,600. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 • Zapisy do Parafii. Wszystkich nowych Parafian i tych, którzy nigdy nie zapisali się do parafii prosimy o wypełnienie formularza zapisu.
 • Gift Aid Declaration. Zachęcamy do wypełnienia tej deklaracji. Szczegóły tutaj.
 • Zbiórka na tacę w minioną niedzielę wyniosła w kościele £894.31, w kaplicy £343.60 oraz z Gift-Aid £270.00. Druga Taca na charytatywną działalność Ojca Świętego wyniosła 515.36. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary.
  Bóg zapłać za wszystkie ofiary, rónież te które wpłynęły na konto Parafii. Różne możliwości wsparcia zobacz na stronie, w zakładce: O parafii -> Finansowe

Intencje polecone przez Ojca Świętego Franciszka Apostolstwu Modlitwy na lipiec 2022:

 • Za osoby starsze. Módlmy się w intencji osób starszych, które są korzeniami i pamięcią narodu, aby ich doświadczenie i mądrość pomagały najmłodszym patrzeć w przyszłość z nadzieją i odpowiedzialnością.

Kontynuując korzystanie ze strony, akceptujesz użycie plików cookies - ciasteczek. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close