14 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie
14 Niedziela zwykła
5 lipca 2015
16 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie
16 Niedziela zwykła
19 lipca 2015
14 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie
14 Niedziela zwykła
5 lipca 2015
16 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie
16 Niedziela zwykła
19 lipca 2015
15 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie
Ci, którzy głoszą Królestwo Boże, nie mogą szukać oparcia w dobrach. Nakaz misyjny Jezusa jest bardzo prosty: uczniowie mają wyruszyć wyposażeni w laskę i obuci w sandały. Innych zabezpieczeń i zapasów na drogę nie wolno im zabierać. Zdając się całkowicie na łaskę tych, którzy ich przyjmą lub odrzucą, stają się znakiem Bożej mocy i obecności.

Ktoś powiedział, że w życiu najważniejsze są wygodne buty iwygodne łóżko. Sandały z Ziemi Świętej są wygodne, ale nie owygodzie myślał Jezus, kiedy mówił do uczniów, aby szli obuci wsandały. Noszenie sandałów było synonimem wolności, boso chodzili niewolnicy. Ewangelizatorzy to ci, których Pan uwolnił z ichgrzechów i różnych zniewoleń, aby dawali świadectwo, że Bógnaprawdę wszystko może i czyni to gratis! Wolny świadczy, a nie moralizuje!

Ogłoszenia Duszpasterskie – 15 Niedziela zwykła

 • Zmiana porządku Mszy św. w okresie wakacyjnym. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. o godz. 9:00 w kaplicy. Także Msze św. o godz. 19:00 od poniedziałku do piątku są przeniesione z kościoła do kaplicy na Walm Lane. Msze św. niedzielne i wieczorne sobotnie pozostają bez zmian.
 • Zebranie Komitetu Jubileuszowego odbędzie się w najbliższą środę 15 lipca o godz. 20:00 w domu parafialnym.
 • W przyszłą niedzielę do składu duszpasterzy naszej parafii dołączy nowy kapłan, o. Adam Baczewski SJ, który podejmie obowiązki o. Tomasza Rakowskiego SJ. O. Tomasz wraca do Polski, aby tam odbyć rok formacyjny zwany przez jezuitów „Trzecią probacją”. O. Tomaszowi raz jeszcze dziękujemy za wszelkie dobro i zaangażowanie w życie naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa na dalsze etapy jego zakonnego i kałańskiego życia.
 • W przyszłą niedzielę 19 lipca o godz. 13:00 w domu parafialnym będzie miało miejsce zebranie Sodalicji Mariańskiej.
 • Zapisy dzieci mających przyjąć I Komunię Świętą w przyszłym roku – rocznik 2007 – będą w dwóch pierwszych tygodniach września. Ewentualne pytania prosimy kierować do s. Małgorzaty tel. 0752 622 7529.
 • Zapisy młodzieży do Sakramentu Bierzmowania w przyszłym roku – rocznik 2000 i 2001 – w zakrystii kościoła. Prosimy, aby młodzież przychodziła z jednym z rodziców. Bierzmowanie w następnym roku poprowadzi o. Adam Baczewski.
 • Zdjęcia z bierzmowania można odbierać w każdą niedzielę w zakrystii kościoła św. Franciszka.
 • W lipcu i sierpniu biuro parafialne jest nieczynne. Pilne sprawy kancelaryjne będzie można załatwić po uprzednim telefonicznym umówieniu: tel. 0208 452 4304.
 • W lipcu i sierpniu nie będzie również zajęć „Playgroup„.
 • Powstaje nowa Polska Szkoła Sobotnia im. Janusza Korczaka na Wembley. Zapisy będą odbywać się w sobotę, 5 września, w godz.10.00-12.00 w budynku angielskiej szkoły Ark Academy, Bridge Rd., HA9 9JR (przy stacji metra Wembley Park). Kontakt tel. 07719289762,email: szkolakorczaka.wembley@hotmail.com
 • Można już zamawiać bilety na Bal Jubileuszowy z okazji 60-lecia naszej parafii, który będzie miał miejsce w sobotę 17 października wPOSKU. W celu dojkonania rezerwacji prosimy kontaktować się z p. UląGłodowską tel. 079 4439 4147 lub p. Grażyną Kruk tel. 079 6021 5083(przewidywany koszt: £ 50)
 • Są jeszcze miejsca na Parafialną Pielgrzymkę do Wilna i na Litwę (25-29 września) organizowaną dla uczczenia jubileuszu 60-leciaparafii. Szczegóły: www.tiny.cc/wilno Michał Kępa tel. 0792 555 0879lub o. Adam Juchnowicz, tel. 0775 2310 451
 • Zbiórka na tacę z ostatniej niedzieli wyniosła £1164.86–w kościele, £256.25–w kaplicy, z Gift-Aid £454.00. Ofiarodawcom serdeczniedziękujemy!
 • Kawiarenka parafialna w domu parafialnym przy 180 Walm Lane zaprasza jak zwykle w niedziele w godz. 9:30-14:00. W lipcu dochód zkawiarenki przeznaczony jest na wsparcie drużyn harcerskich.

 

Kontynuując korzystanie ze strony, akceptujesz użycie plików cookies - ciasteczek. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close