15 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie
15 Niedziela zwykła
12 lipca 2015
17 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie
17 Niedziela zwykła
19 lipca 2015
15 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie
15 Niedziela zwykła
12 lipca 2015
17 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie
17 Niedziela zwykła
19 lipca 2015
16 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie
W życiu ludzkim i w przyrodzie występują ustawiczne zmiany, któ-rych człowiek nie może nie uwzględniać. Jest czas trudu i odpręże-nia, czas pracy i odpoczynku. Przeplatanie się jednego i drugiego, odnalezienie i zachowanie właściwych proporcji między nimi stanowi warunek pełnego bycia i rozwoju człowieka. Dlatego Jezus dobry pa-sterz powiedział do apostołów w dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco”. Wezwanie uczniów na „pustynię”, „osobno” oznacza nie tylko zachętę do odpoczynku fizycznego, regeneracji sił, ale również stanowi wezwanie do modlitwy, refleksji i dialogu z Jezusem.

Od-począć” – napisał kiedyś Norwid – to znaczy „począć na nowo”. Odpoczynek po pracy jest okazją do regeneracji sił, ale też do „za-trzymania się” i spojrzenia na swą pracę z pewnego dystansu, w celu właściwej jej oceny. Jest potrzebny, by móc cieszyć się tym, co się osiągnęło i kim się jest. Wreszcie, chroni przed typowym dla współ-czesnej cywilizacji niebezpieczeństwem ubóstwiania pracy i jej efek-tów, przed traktowaniem jej jako celu, przed zatraceniem się w niej z powodu chorych ambicji, przed ucieczką w zbytni aktywizm.

Ogłoszenia Duszpasterskie – 16 Niedziela Zwykła

 • Do składu duszpasterzy naszej parafii dołączył nowy kapłan, o. Adam Baczewski SJ, który zastąpi o. Tomasza Rakowskiego SJ. O. Adama serdecznie witamy, życzymy mu dużo sił i Bożego błogosławieństwa w pracy duszpasterskiej oraz wiele życzliwości od parafian. Informujemy też, że w lipcu pomagają nam w parafii ks. Radosław Czerwiński, kapłan z diecezji warmińsko-mazurskiej oraz br. Remigiusz Rutecki, jezuita pracujący na stałe w Kurii Prowincjalnej w Warszawie.
 • Zmiana porządku Mszy św. w okresie wakacyjnym. Przypominamy,
  że w lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. o godz. 9:00 w kaplicy. Także Msze św. o godz. 19:00 od poniedziałku do piątku są przeniesione z
  kościoła do kaplicy na Walm Lane. Msze św. niedzielne i wieczorne
  sobotnie pozostają bez zmian.
 • W przyszłą sobotę 25 lipca, z racji obchodzonego w tym dniu
  Wspomnienia św Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych, po Mszy św. o godz. 19:00 w kościele dokonamy obrzędu
  błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych.
 • Zapisy dzieci mających przyjąć I Komunię Świętą w przyszłym roku – rocznik 2007 – będą w dwóch pierwszych tygodniach września. Ewentualne pytania prosimy kierować do s. Małgorzaty tel. 0752 622 7529.
 • Zapisy młodzieży do Sakramentu Bierzmowania w przyszłym roku – rocznik 2000 i 2001 – w zakrystii kościoła. Prosimy, aby młodzież przychodziła z jednym z rodziców. Bierzmowanie w następnym roku poprowadzi o. Adam Baczewski.
 • Zdjęcia z bierzmowania można odbierać w każdą niedzielę w zakrystii kościoła św. Franciszka.
 • W lipcu i sierpniu biuro parafialne jest nieczynne. Pilne sprawy kancelaryjne będzie można załatwić po uprzednim telefonicznym umówieniu: tel. 0208 452 4304.
 • Strona internetowa parafii: www.londyn.jezuici.pl jest w przebudowie. Bardzo przepraszamy za niedogodności. Strona będzie w pełni dostępna po wakacjach.
 • Powstaje nowa Polska Szkoła Sobotnia im. Janusza Korczaka na Wembley. Zapisy będą odbywać się w sobotę, 5 września, w godz. 10.00-12.00 w budynku angielskiej szkoły Ark Academy, Bridge Rd.,
  HA9 9JR (przy stacji metra Wembley Park). Kontakt tel. 07719289762, email: szkolakorczaka.wembley@hotmail.com
 • Można już zamawiać bilety na Bal Jubileuszowy z okazji 60-lecia
  naszej parafii, który będzie miał miejsce w sobotę 17 października w POSKU. W celu dokonania rezerwacji prosimy kontaktować się z p. Ulą Głodowską tel. 079 4439 4147 lub p. Grażyną Kruk tel. 079 6021 5083 (przewidywany koszt: £ 50 od osoby)
 • Są jeszcze miejsca na Parafialną Pielgrzymkę do Wilna i na Litwę (25-29 września) organizowaną dla uczczenia jubileuszu 60-lecia parafii. Szczegóły: www.tiny.cc/wilno Michał Kępa tel. 0792 555 0879 lub o. Adam Juchnowicz, tel. 0775 2310 451
 • Zbiórka na tacę z ostatniej niedzieli wyniosła £1121.82 – w kościele, £287.52 – w kaplicy, z Gift-Aid £312.00. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!
 • Kawiarenka parafialna w domu parafialnym przy 180 Walm Lane
  zaprasza jak zwykle w niedziele w godz. 9:30-14:00. W lipcu dochód z kawiarenki przeznaczony jest na wsparcie drużyn harcerskich.

 

Kontynuując korzystanie ze strony, akceptujesz użycie plików cookies - ciasteczek. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close