Jezus posyła po dwóch - Polska Parafia w Londynie UK
15 Niedziela Zwykła
10 lipca 2021
Bochenki chleba i dwie ryby - Polska parafia w Londynie
17 Niedziela Zwykła
23 lipca 2021
Jezus posyła po dwóch - Polska Parafia w Londynie UK
15 Niedziela Zwykła
10 lipca 2021
Bochenki chleba i dwie ryby - Polska parafia w Londynie
17 Niedziela Zwykła
23 lipca 2021

Pan jest pasterzem moim

Gdy Jezus jest moim pasterzem, gdy poddaję się Jego prowadzeniu to naprawdę nie brakuje mi niczego. Nikt, tak jak On nie zna moich potrzeb, moich braków, całej mojej historii i obecnej mojej sytuacji. On pragnie dla mnie najwłaściwszych ścieżek, które prowadzą mnie do celu, czyli do domu Ojca. W ciemnych dolinach jest ze mną i swoim światłem ukazuje mi drogi wyjścia. Prośmy, abyśmy nieustannie wsłuchiwali się w głos Dobrego Pasterza, nauczyli się rozpoznawać Jego głos wśród różnych głosów tego świata. Prośmy o łaskę przyjęcia Jego nauczania całym naszym sercem.


Liturgia słowa

Jr 23, 1-6

Bóg sam ustanowi pasterzy

Czytanie z Księgi proroka Jeremiasza

Pan mówi: „Biada pasterzom, którzy prowadzą do zguby i rozpraszają owce mojego pastwiska”.

Dlatego to mówi Bóg Izraela, o pasterzach, którzy mają paść mój naród: „Wy rozproszyliście moją trzodę, rozpędziliście i nie zatroszczyliście się o nią; oto Ja się zatroszczę o nieprawość waszych uczynków”.

Ja sam zbiorę resztę swego stada ze wszystkich krajów, do których je wypędziłem. Sprowadzę je na ich pastwisko, by miały coraz liczniejsze potomstwo. Ustanowię zaś nad nimi pasterzy, by je paśli; i nie będą się już więcej lękać ani trwożyć, ani trzeba będzie szukać którejkolwiek.

Oto nadejdą dni, kiedy wzbudzę Dawidowi Odrośl sprawiedliwą. Będzie panował jako król, postępując roztropnie, i będzie wykonywał prawo i sprawiedliwość na ziemi. W jego dniach Juda dostąpi zbawienia, a Izrael będzie mieszkał bezpiecznie. To zaś będzie imię, którym go będą nazywać: «Pan naszą sprawiedliwością»”.

Ef 2, 13-18

Chrystus jednoczy ludzkość

Czytanie z Listu świętego Pawła Apostoła do Efezjan

Bracia:

Teraz w Chrystusie Jezusie wy, którzy niegdyś byliście daleko, staliście się bliscy przez krew Chrystusa.

On bowiem jest naszym pokojem; On, który obie części ludzkości uczynił jednością, bo zburzył rozdzielający je mur -wrogość. W swym ciele pozbawił On mocy Prawo przykazań wyrażone w zarządzeniach, aby z dwóch rodzajów ludzi stworzyć w sobie jednego, nowego człowieka, wprowadzając pokój, i aby tak jednych, jak drugich znów pojednać z Bogiem w jednym ciele przez krzyż, w sobie zadawszy śmierć wrogości.

A przyszedłszy, zwiastował pokój wam, którzyście daleko, i pokój tym, którzy są blisko, bo przez Niego jedni i drudzy w jednym Duchu mamy przystęp do Ojca.

Mk 6, 30-34

Jezus lituje się nad tłumem

Słowa Ewangelii według świętego Marka

Po swej pracy apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali. A On rzekł do nich: «Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco». Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu.

Odpłynęli więc łodzią na miejsce pustynne osobno. Lecz widziano ich odpływających. Wielu zauważyło to i zbiegli się tam pieszo ze wszystkich miast, a nawet ich uprzedzili.

Gdy Jezus wysiadł, ujrzał wielki tłum i zdjęła Go litość nad nimi; byli bowiem jak owce nie mające pasterza. I zaczął ich nauczać.


Ogłoszenia duszpasterskie na 16 Niedzielę Zwykłą

 • Jubileuszowy Rok Ignacjański „w Chrystusie ujrzeć wszystko na nowo”. 500. rocznica nawrócenia oraz 400. rocznica kanonizacji św. Ignacego z Loyoli. W naszej kaplicy można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 • Pożegnanie s. Justyny Rafalskiej MChR i o. Adama Baczewskiego SJ:
  Bardzo serdecznie dziękujemy Siostrze Justynie Rafalskiej MChR (Misjonarce Chrystusa Króla), która przez ostatnie 3 lat posługiwała w naszej parafii. Dziękujemy za posługę w zakrystii, kawiarence i bibliotece parafialnej, za koordynację Grupy Żywago Różańca, za twórczą obecność w Radzie Parafialnej, za trud katechetyczny Szkole Polskiej na Wembley, za wreszcie za cichą i dyskretną obecność pośród parafian oraz za każdy uśmiech i dobre słowo.
  Bardzo serdecznie dziękujemy Ojcu Adamowi Baczewskiemu SJ, który przez ostatnie 6 lat posługiwał w naszej parafii. Dziękujemy za każdą Eucharystię i Sakrament Pojednania, za każdy Sakrament Chrztu i Namaszczenia Chorych, za przygotowanie młodzieży do Sakramentu Bierzmowania i za trud katechetyczny w Szkole Polskiej na Willesden Green, za posługę podczas mszy z udziałem przedszkolaków oraz w Grupie Modlitewnej Anastasis i Grupie Lectio Divina, wreszcie za cichą i skromną obecność wśród parafian.
  Okazją do modlitwy, podziękowań i pożegnania będzie Msza Św. dzisiaj o 12:00 w kościele oraz BBQ w ogrodzie parafialnym. Serdecznie zapraszamy.
 • Litania do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana. Bardzo serdecznie zachęcamy do odmawiania tej litanii szczególnie w miesiącu lipcu. Św. Jan XXIII, papież, w roku 1960 ogłosił list apostolski „Inde a Primis” o rozszerzaniu nabożeństwa ku czci Przenajdroższej Krwi Pana Naszego Jezusa Chrystusa, w którym zachęcał wiernych, aby w lipcu tematem swoich rozmyślań uczynili Krew Chrystusa.
 • Inwestycje Parafialne: stały streaming mszy i nabożeństw z naszej Kaplicy oraz modernizacją nagłośnienia w Kaplicy i Domu Parafialnym. Ofiary na ten cel można składać w kopertach podpisanych: Inwestycje Parafialne.
 • Zapisy online na katechezę przygotowująca do 1. Komunii Św. 2021/22 potrwają do 15 sierpnia. Formularz dostępny na stronie internetowej.
 • Kawiarenka Parafialna. Serdecznie zapraszamy w niedziele 11:00 – 14:00. Dochód w miesiącu lipcu jest przeznaczony na potrzeby drużyn harcerskich, gromad zuchowych i skrzatów.
 • Zapisy do Parafii. Wszystkich nowych Parafian i tych, którzy nigdy nie zapisali się do parafii prosimy o wypełnienie formularza zapisu.
 • Gift Aid Declaration. Zachęcamy do wypełnienia tej deklaracji. Szczegóły tutaj.
 • Zbiórka na tacę w ostatnią niedzielę wyniosła w kościele £1016.36, w kaplicy £354,98 oraz z Gift-Aid £269.70.
  Bóg zapłać za wszystkie ofiary, które wpłynęły na konto Parafii. Różne możliwości wsparcia zobacz na stronie, w zakładce: O parafii -> Finansowe

Intencje polecone przez Ojca Świętego Franciszka Apostolstwu Modlitwy na lipiec 2021:

 • Intencja powszechna – Przyjaźń społeczna: Módlmy się, abyśmy w konfliktowych sytuacjach społecznych, gospodarczych i politycznych byli odważnymi i pełnymi pasji twórcami dialogu i przyjaźni.

Kontynuując korzystanie ze strony, akceptujesz użycie plików cookies - ciasteczek. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close