1 Niedziela Adwentu
2 grudnia 2018
Rekolekcje Adwentowe
9 grudnia 2018
1 Niedziela Adwentu
2 grudnia 2018
Rekolekcje Adwentowe
9 grudnia 2018

Przygotujcie drogę Panu

Prostujcie ścieżki dla Niego. (Łk 3, 4) Nie chodzi tutaj o budowanie drogi materialnej, ale o przygotowanie naszego serca na przyjęcie Mesjasza. On już przyszedł na świat w osobie Jezusa Chrystusa 2000 lat temu. Teraz pragnie przyjść osobiście do każdego z nas. Prośmy, aby adwentowe radosne oczekiwanie, ale i zatrzymanie się w biegu codzienności uzdolniło nas do osobistego przyjęcia Jezusa w naszym życiu.


Liturgia słowa

Ba 5, 1-9

W drodze do nowego Jeruzalem

Czytanie z Księgi proroka Barucha

Odłóż, Jeruzalem, szatę smutku i utrapienia swego, a przywdziej wspaniałe szaty chwały, dane ci na zawsze przez Pana. Przyoblecz się w płaszcz sprawiedliwości pochodzącej od Boga, włóż na głowę swą koronę chwały Przedwiecznego! albowiem Bóg chce pokazać wspaniałość twoją wszystkiemu, co jest pod niebem. imię twe u Boga na wieki będzie nazwane: «Pokój sprawiedliwości i chwała pobożności».

Podnieś się, Jeruzalem! Stań na miejscu wysokim, spojrzyj na wschód, zobacz twe dzieci, zgromadzone na słowo Świętego od wschodu słońca aż do zachodu, rozradowane, że Bóg o nich pamiętał. Wyszli od ciebie pieszo, pędzeni przez wrogów, a Bóg przyprowadzi ich niesionych z chwałą, jakby na tronie królewskim. Albowiem postanowił Bóg zniżyć każdą górę wysoką, pagórki odwieczne, doły zasypać do zrównania z ziemią, aby bezpiecznie mógł kroczyć Izrael w chwale Pana.

Na rozkaz Pana lasy i drzewa pachnące ocieniać będą Izraela. Z radością bowiem poprowadzi Bóg Izraela do światła swej chwały z właściwą sobie sprawiedliwością i miłosierdziem.

Flp 1, 4-6. 8-11

Bądźcie czyści i bez zarzutu na dzień Chrystusa

Czytanie z Listu Świętego Pawła Apostoła do Filipian

Bracia:

Zawsze, w każdej modlitwie, z radością zanoszę prośbę za was wszystkich – z powodu waszego udziału w szerzeniu Ewangelii od pierwszego dnia aż do chwili obecnej. Mam właśnie ufność, że Ten, który zapoczątkował w was dobre dzieło, dokończy go do dnia Chrystusa Jezusa. Albowiem Bóg jest mi świadkiem, jak gorąco tęsknię za wami wszystkimi ożywiony miłością Chrystusa Jezusa.

A modlę się o to, by miłość wasza doskonaliła się coraz bardziej i bardziej w głębszym poznaniu i wszelkim wyczuciu dla oceny tego, co lepsze, abyście byli czyści i bez zarzutu na dzień Chrystusa, napełnieni plonem sprawiedliwości, który przynosimy przez Jezusa Chrystusa, na chwałę i cześć Boga.

Łk 3, 1-6

Wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Było to w piętnastym roku rządów Tyberiusza Cezara. Gdy Poncjusz Piłat był namiestnikiem Judei, Herod tetrarchą Galilei, brat jego Filip tetrarchą Iturei i Trachonitydy, Lizaniasz tetrarchą Abileny; za najwyższych kapłanów Annasza i Kajfasza skierowane zostało słowo Boże do Jana, syna Zachariasza, na pustyni.

Obchodził więc całą okolicę nad Jordanem i głosił chrzest nawrócenia dla odpuszczenia grzechów, jak jest napisane w księdze mów proroka Izajasza: «Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego! Każda dolina zostanie wypełniona, każda góra i pagórek zrównane, drogi kręte staną się prostymi, a wyboiste drogami gładkimi! i wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże».


Ogłoszenia duszpasterskie na 2 Niedziela Adwentu

 • Koncert Ewangelizacyjny 15 grudnia. Rozpoczynamy Mszą Świętą o 19:00 w kościele, bezpośrednio po niej Uwielbienie. Całość prowadzi Zespół Mocni w Duchu z o. Pawłem Sawiakiem SJ. Serdecznie zapraszamy.
 • Rekolekcje Adwentowe zapraszamy od niedzieli 16.12 do wtorku 18.12. Rekolekcje poprowadzi o. Paweł Sawiak SJ wraz z członkami Zespołu Mocni w Duchu z Ośrodka Odnowy w Duchu Świętym w Łodzi. Nauki rekolekcyjne:
  • w kaplicy: niedziela 10:30, poniedziałek i wtorek 10:00
  • w kościele: niedziela 9:00 i 19:00, o 12:00 nauka dla dzieci
   poniedziałek 19:00 (w tym dniu okazja do spowiedzi),
   wtorek 19:00 Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie
 • Msze Święte Roratnie. Zapraszamy od poniedziałku do piątku o 19:00 w kościele (środa w kaplicy) oraz w soboty o 6:45 w kaplicy. Po mszy sobotniej zapraszamy na skromne śniadanie do Domu Parafialnego.
  Uwaga: w soboty podczas Adwentu nie będzie mszy o 8:30.
 • Noc Nikodema. Zapraszamy młodzież do udziału w czuwaniu nocnym z piątku na sobotę 14/15 grudnia w Parafii na Devonii. Szczegóły na plakacie. O. Leszek Szuta SJ organizuje wyjazd z naszej parafii. Młodzież zainteresowaną czuwaniem prosimy o zgłoszenie uczestnictwa dzisiaj w zakrystii.
 • Świąteczna Loteria Parafialna. Losy do nabycia po mszach dziś i w przyszłą niedzielę. Do wygrania cenne nagrody. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej zabawowej formie wsparcia naszej Parafii. Finał w środę 19.12 o 18:00.
 • Sodalicja Mariańska zaprasza na spotkanie dzisiaj 9.12 o 13:15 do Domu Paraf.
 • Grupa Biblijna spotkanie w poniedziałek 10.12 o 20:00 w Domu Paraf.
 • Grupa Modlitewna Ojca Pio spotkanie we wtorek 11.12 o 15:15 w kaplicy.
 • Mężczyźni św. Józefa spotkanie we wtorek 11.12 o 19:30 w Domu Paraf.
 • Klub Seniora zaprasza na ostatnie w tym roku spotkanie w środę 12.12 o 11:00 do kaplicy. Po modlitwie spotkanie i ćwiczenia gimnastyczne w Domu Paraf.
 • Wieczerza Wigilijna dla osób samotnych i starszych odbędzie się tradycyjnie 24 grudnia o godz. 17:00 w Domu Parafialnym. Zapisy przyjmujemy w zakrystii do środy 19.12 włącznie. Prosimy o przekazanie tego ogłoszenia zainteresowanym. Jest możliwość pomocy w transporcie osób.
 • Sklepik parafialny posada w ofercie: opłatki, sianko i świece „Caritas” na stół wigilijny, szopki, stroiki, kartki świąteczne, kalendarze na 2019 r. i zestawy kolędowe. Polecamy też dobre książki, jako prezent pod choinkę.
 • Zbiórka na Pomoc Kościołowi na Wschodzie, dzisiaj jako 2-ga taca.
 • Wszystkich nowych Parafian i tych, którzy nigdy nie zapisali się do parafii prosimy o wypełnienie formularza zapisu do parafii.
 • Gift Aid Declaration. Zachęcamy Parafian do wypełnienia tej deklaracji. Szczegóły zobacz: http://www.pcmew.org/pages/gift-aid/
 • Zbiórka na tacę w ubiegłą niedzielę wyniosła: w kościele £1385.77, w kaplicy £249.24 oraz £273.00 z Gift-Aid. Serdeczne Bóg zapłać.

Intencje polecone przez Ojca Świętego Franciszka Apostolstwu Modlitwy na Grudzień 2018:

 • Intencja Ewangelizacyjna: Aby osoby zaangażowane w posługę przekazu wiary potrafiły znaleźć język właściwy dla dzisiejszych czasów, w dialogu z kulturami.

Kontynuując korzystanie ze strony, akceptujesz użycie plików cookies - ciasteczek. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close