Kuszenie Jezusa - Polska Parafia w Londynie
1 Niedziela Wielkiego Postu
21 lutego 2021
Jezus oczyszcza świątynie - Polska Parafia Londyn UK
3 Niedziela Wielkiego Postu
7 marca 2021
Kuszenie Jezusa - Polska Parafia w Londynie
1 Niedziela Wielkiego Postu
21 lutego 2021
Jezus oczyszcza świątynie - Polska Parafia Londyn UK
3 Niedziela Wielkiego Postu
7 marca 2021

Ofiara Baranka

Abraham został wezwany do złożenia Bogu ofiary ze swego umiłowanego syna. To największa próba w jego życiu i największy dar zawierzenia Bogu. Ofiara została przyjęta, ale syn nie został zabity. Jego miejsce zajmuje baranek uwikłany w zarośla, a ostatecznie Baranek Boży - Jezus. To On ofiarowuje się Ojcu. Za mnie i za ciebie przelewa Swoją drogocenną krew, prosząc o życie wieczne dla każdego człowieka. Ojciec przyjął ofiarę swojego umiłowanego Syna. A ty, czy pragniesz przyjąć ofiarę Chrystusa i dzięki niej oglądać samego Boga w krainie życia?


Liturgia słowa

Rdz 22,1-2.9-13.15-18

Ofiara Abrahama

Czytanie z Księgi Rodzaju

Bóg wystawił Abrahama na próbę i rzekł do niego: «Abrahamie!» A gdy on odpowiedział: «Oto jestem» – powiedział: «Weź twego syna jedynego, którego miłujesz, Izaaka, idź do kraju Moria i tam złóż go w ofierze na jednym z pagórków, jaki ci wskażę».

A gdy przyszli na to miejsce, które Bóg wskazał, Abraham zbudował tam ołtarz, ułożył na nim drwa i związawszy syna swego, Izaaka, położył go na tych drwach na ołtarzu. Potem Abraham sięgnął ręką po nóż, aby zabić swego syna.

Ale wtedy Anioł Pański zawołał na niego z nieba i rzekł: «Abrahamie, Abrahamie!» A on rzekł: «Oto jestem». Anioł powiedział mu: «Nie podnoś ręki na chłopca i nie czyń mu nic złego! Teraz poznałem, że boisz się Boga, bo nie odmówiłeś Mi nawet twego jedynego syna». Abraham, obejrzawszy się poza siebie, spostrzegł barana uwikłanego rogami w zaroślach. Poszedł więc, wziął barana i złożył w ofierze całopalnej zamiast swego syna.

Po czym Anioł Pański przemówił głośno z nieba do Abrahama po raz drugi: «Przysięgam na siebie, mówi Pan, że ponieważ uczyniłeś to, a nie odmówiłeś Mi syna twego jedynego, będę ci błogosławił i dam ci potomstwo tak liczne jak gwiazdy na niebie i jak ziarnka piasku na wybrzeżu morza; potomkowie twoi zdobędą warownie swych nieprzyjaciół. Wszystkie ludy ziemi będą sobie życzyć szczęścia takiego, jakie jest udziałem twego potomstwa, dlatego że usłuchałeś mego rozkazu».

Rz 8, 31b-34

Bóg nie oszczędził dla nas własnego Syna

Czytanie z Listu Świętego Pawła Apostoła do Rzymian

Bracia:

Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam? On, który nawet własnego Syna nie oszczędził, ale Go za nas wszystkich wydał, jakże miałby także wraz z Nim wszystkiego nam nie darować? Któż może wystąpić z oskarżeniem przeciw tym, których Bóg wybrał? Czyż Bóg, który usprawiedliwia? Któż może wydać wyrok potępienia? Czy Chrystus Jezus, który poniósł za nas śmierć, co więcej – zmartwychwstał, siedzi po prawicy Boga i przyczynia się za nami?

Mk 9, 2-10

Pielgrzymując na ziemi, uczestniczymy w życiu wiecznym

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i Jana i zaprowadził ich samych osobno na górę wysoką. Tam się przemienił wobec nich. Jego odzienie stało się lśniąco białe, tak jak żaden na ziemi folusznik wybielić nie zdoła. I ukazał się im Eliasz z Mojżeszem, którzy rozmawiali z Jezusem.

Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: «Rabbi, dobrze, że tu jesteśmy; postawimy trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza». Nie wiedział bowiem, co powiedzieć, tak byli przestraszeni.

I zjawił się obłok, osłaniający ich, a z obłoku odezwał się głos: «To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie!» I zaraz potem, gdy się rozejrzeli, nikogo już nie widzieli przy sobie, tylko samego Jezusa.

A gdy schodzili z góry, przykazał im, aby nikomu nie rozpowiadali o tym, co widzieli, zanim Syn Człowieczy nie powstanie z martwych. Zachowali to polecenie, rozprawiając tylko między sobą, co znaczy „powstać z martwych”.


Ogłoszenia duszpasterskie 2 Niedziela Wielkiego Postu

 • Nabożeństwa Wielkopostne – tylko on-line. Zapraszamy na transmisje:
  • Droga Krzyżowa z rozważaniami dla dzieci w piątek o 17:30 (tylko on-line);
  • Droga Krzyżowa z rozważaniami dla dorosłych w piątek o 20:15 (tylko on-line);
  • Gorzkie Żale z homilią pasyjną w niedzielę o 17:30 (tylko on-line).
   Nabożeństwa można również odprawiać indywidualnie, w ciszy, w ramach Adoracji Najświętszego Sakramentu przed wieczornymi mszami o 18:30.
 • „Kaziukowe Serca”. Bardzo serdecznie dziękujemy za dotychczasową bardzo hojną odpowiedź na tą szlachetną propozycję. Ci którzy już się zaangażowali mówią, że pieczenie i dekorowanie pierników jest wspaniałą zabawą, w której mogą uczestniczyć wszyscy członkowie rodziny. Pierniki zbieramy do 5 marca. Można je dostarczać do kościoła lub kaplicy. Sprzedaż rozpoczniemy w sobotę 6 marca wieczorem. W tym roku w ofercie również pierniki bezglutenowe i bezlaktozowe. Pamiętajmy, że dochód jest przeznaczony na pomocy katolikom na Wschodzie. Jeśli ktoś potrzebuje dodatkowych informacji lub przepisu to prosimy o kontakt z s. Justyną; tel. 07340 391780.
 • Jałmużna Wielkopostna. Zachęcamy, aby pieniądze zaoszczędzone w wyniku postu, czy innego wyrzeczenia zostały ofiarowane jako jałmużna.
 • Dochód z „Kaziukowych Serc” i Jałmużny Wielkopostnej będzie przeznaczony na Rodzinny Dom Dziecka na Ukrainie dla sierot w wyniku konfliktu z Rosją.
 • Pierwszy Piątek Miesiąca 5 marca spowiedź w kościele od godziny 18:00, Msza Święta o 19:00 w kościele.
 • Pierwsza Sobota Miesiąca 6 marca o 15:00 zapraszamy do kościoła na Mszę Świętą i Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
 • Spowiedź święta. Przypominamy, że spowiadamy 30 minut przed każdą mszą lub po wcześniejszym umówieniu. Nie spowiadamy w trakcie mszy.
 • Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci pt.: „Po śladach Józefa świętego idziemy do Ojca Niebieskiego.” Zapraszamy dzieci w niedziele 7 i 14 marca o 15:00 na rekolekcje online dostępne na kanele YouTube. Rekolekcje poprowadzi Siostra Krystyna Wojtarowicz z Siostrami Misjonarkami Chrystusa Króla.
 • Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych pt.: „Nikt nie rodzi się ojcem, ale staje się ojcem”. Jezusie synu Dawida, nie lękaj się! w dniach 19 – 21 marca wygłosi do nas o. Rafał Sztejka, jezuita, duszpasterz w kościele akademickim przy Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, misjonarz miłosierdzia. Na msze w tych dniach zapraszamy do kaplicy i kościoła, a konferencje i spotkanie z rekolekcjonistą będą dostępne w internecie. Już dziś zarezerwujmy sobie czas.
 • Walne Zebranie naszej Parafii odbędzie się online w niedzielę 14 marca o 15:00. Na spotkaniu zostanie przedstawione sprawozdanie z ubiegłego roku. Zapraszamy wszystkich Parafian, którym zależy na rozwoju naszej wspólnoty.
 • Wszystkich nowych Parafian i tych, którzy nigdy nie zapisali się do parafii prosimy o wypełnienie formularza zapisu do parafii.
 • Gift Aid Declaration. Zachęcamy do wypełnienia tej deklaracji. Szczegóły tutaj.
 • Zbiórka na tacę wyniosła: w Środę Popielcową £483.74, a ubiegłą niedzielę: w kościele £926.12 w kaplicy £415.95 oraz £258.00 z Gift Aid.
  Bóg zapłać za wszystkie ofiary, które wpłynęły na konto Parafii. Różne możliwości wsparcia zobacz na stronie, w zakładce: O parafii -> Finansowe

Intencje polecone przez Ojca Świętego Franciszka Apostolstwu Modlitwy na marzec 2021:

 • Intencja ewangelizacyjna – Sakrament pojednania: Módlmy się o to, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym.

Kontynuując korzystanie ze strony, akceptujesz użycie plików cookies - ciasteczek. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close