20 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie
20 Niedziela zwykła
16 sierpnia 2015
22 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie
22 Niedziela zwykła
30 sierpnia 2015
20 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie
20 Niedziela zwykła
16 sierpnia 2015
22 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie
22 Niedziela zwykła
30 sierpnia 2015
21 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie

Rozpaczliwe, a zarazem pełne nadziei słowa padły z ust św. Piotra: „Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego”.

Św. Piotr nie wyobrażał sobie życia bez Chrystusa. Tylko w trwaniu przy Chrystusie widział sens dla swego życia.

Podobnie patrzył na Chrystusa protestancki teolog, Dietrich Bonhoe-fer († 1945) zamordowany przez hitlerowców. Oto jego słowa:

Sądzimy, że nasze życie ma sens dlatego, że żyje ta lub inna osoba. W rzeczywistości nie jest tak. Dlatego i tylko dlatego nasze ludzkie życie ma sens, że ziemia pewnego dnia stała się godna nosić czło-wieka, Jezusa Chrystusa, że żył taki człowiek jak Jezus. Gdyby nie żył Jezus, nasze życie nie miałoby sensu mimo wszystkich istot ludz-kich, które znamy, czcimy i kochamy

Cytat za: Chrystus w moim życiu, Stockbridge (USA) 1982, s. 243

Ogłoszenia Duszpasterskie – 21 Niedziela Zwykła

 • Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na Parafialne BBQ, które odbędzie się dziś w godz. 11:30 – 16:00 w ogrodzie parafialnym przy 180 Walm Lane.
 • Msza św, pogrzebowa za ś.p. Alicję Duniec odbędzie się wponiedziałek 24 sierpnia o godz. 10:30 w kaplicy, po czym o godz.12:00 odbędzie się pogrzeb na St. Mary’s Cemetery przy Harrow Road, London NW10 5NU.
 • Porządek Mszy św. w dni powszednie zmieni się od 1 września. Powróci poranna Msza św. w kaplicy (po polsku), awieczorna Msza św. o godz. 19:00 będzie przeniesiona zpowrotem z kaplicy do kościoła. Na prośbę Rady Parafialnejchcemy na stałe zmienić godzinę porannej Mszy św. w kaplicy z9:00 na 10:00 ze względu na niedogodną porę (duże natężenie ruchu na ulicach pomiędzy 8:00 a 9:00 rano). Naszych parafian bardzo serdecznie prosimy o komentarze, abyśmy mogli wybrać najbardziej dogodną porę.
 • Polski Uniwersytet na Obczyźnie oraz Instytut Polski i Muzeumim. gen. Sikorskiego zapraszają na wykład dr Anny Zapalec pt.” Świat dzieci polskich deprtowanych w głąb ZSRR w czasieII wojny światowej”. Wykład odbędzie się w poniedziałek 24 sierpnia o godz. 15:00 w Instytucie Polskim przy 20 Prince’s Gate.
 • Instytut Polski Akcji Katolickiej serdecznie zaprasza na Pielgrzymkę Polaków do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Aylesford, która odbędzie się w niedzielę 6 września. Uroczystościom w Aylesford będzie przewodniczył Jego Eminencja Ks. Arcybiskup Wojciech Polak, MetropolitaGnieźnieński, Prymas Polski. Serdecznie zapraszamy dowspólnego pielgrzymowania. Wyjazd autokarem sprzed stacjiWillesden Green w niedzielę 6 września o 9:00 rano, powrót ok.godz. 20:00. Zgłoszenia na listę przyjmujemy w zakrystii.
 • Zapisy dzieci mających przyjąć I Komunię Świętą w przyszłym roku – rocznik 2007 – będą w dwóch pierwszych tygodniach września. Ewentualne pytania prosimy kierować do s. Małgorzaty tel. 0752 622 7529.
 • Zapisy młodzieży do Sakramentu Bierzmowania w przyszłym roku – rocznik 2000 i 2001 – w zakrystii kościoła. Prosimy, aby młodzież przychodziła z jednym z rodziców. Bierzmowanie wnastępnym roku poprowadzi o. Adam Baczewski.
 • Zdjęcia z bierzmowania można odbierać w każdą niedzielę w zakrystii kościoła św. Franciszka.
 • Można już zamawiać bilety na Bal Jubileuszowy z okazji 60-lecia naszej parafii, który będzie miał miejsce w sobotę 17października w POSKU. W celu dokonania rezerwacji prosimy kontaktować się z p. Ulą Głodowską tel. 079 4439 4147 lub p. Grażyną Kruk tel. 079 6021 5083 (przewidywany koszt: £ 50 od osoby)
 • Zbiórka na tacę z ostatniej niedzieli wyniosła £875.90 – w kościele, £239.03 – w kaplicy, z Gift-Aid – £236.00. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!
 • Kawiarenka parafialna w sierpniu jest nieczynna.

 

Kontynuując korzystanie ze strony, akceptujesz użycie plików cookies - ciasteczek. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close