21 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie
21 Niedziela zwykła
23 sierpnia 2015
23 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie
23 Niedziela zwykła
6 września 2015
21 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie
21 Niedziela zwykła
23 sierpnia 2015
23 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie
23 Niedziela zwykła
6 września 2015
22 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie
Jezus wiele razy przestrzegał, aby z postawy religijnej nie robić widowiska, pokazu. Kiedy dajesz jałmużnę – mówi Jezus - nie trąb przed sobą… lecz lewa ręka niech nie wie, co czyni prawa. W jałmużnie ważna jest dyskrecja, przecież to dar serca, a nie szukanie potwierdzenia swojej dobroci w oczach innych. Kiedy się modlisz osobiście – woła Jezus – nie stawaj w widocznym miejscu tak, aby Cię widzieli, że się modlisz. Kiedy pościsz - zachęca Jezus – nie przyjmuj ponurej pozy, która odzwierciedla Twoją ofiarę.

Moralność, którą żyje i do której wzywa Jezus ma ścisły związek z sercem. Jezusa nie zadowala poprawne zachowanie się przy stole, w synagodze, rytualne obmycia i długie modlitwy . Jezus pragnie byśmy oddając się Jemu, oczyszczali naj-głębsze źródło naszych decyzji – nasze serca.

Ogłoszenia Duszpasterskie – 22 Niedziela zwykła

 • Porządek Mszy św. w dni powszednie zmieni się od 1 września. Powróci poranna Msza św. w kaplicy (po polsku), a wieczorna Msza św. o godz. 19:00 będzie przeniesiona z powrotem z kaplicy do kościoła. Na prośbę Rady Parafialnej chcemy na stałe zmienić godzinę porannej Mszy św. w kaplicy z 9:00 na 10:00 ze względu na niedogodną porę (duże natężenie ruchu na ulicach pomiędzy 8:00 a 9:00 rano). Naszych parafian bardzo serdecznie prosimy o opinie, abyśmy mogli wybrać najbardziej dogodną porę.
 • Biuro Parafialne, po przerwie wakacyjnej, zostanie otwarte we środę 2 września. Dyżury w poniedziałki i środy: 17:30-18:30 oraz piątki: 20:00-21:00 w domu parafialny przy 180 Walm Lane, NW2 3AX.
 • Instytut Polski Akcji Katolickiej serdecznie zaprasza na Pielgrzymkę Polaków do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Aylesford, która odbędzie się w niedzielę 6 września. Uroczystościom w Aylesford będzie przewodniczył Jego Eminencja Ks. Arcybiskup Wojciech Polak, Metropolita Gnieźnieński, Prymas Polski. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Wyjazd autokarem sprzed stacji Willesden Green w przyszłą niedzielę 6 września o 9:00 rano, powrót ok. godz. 20:00. Zgłoszenia na listę przyjmujemy w zakrystii.
 • Zapisy dzieci na katechezę przygotowującą do I Komunii świętej odbędą się od poniedziałku do piątku w godz. 17.30 – 19.00 w domu parafialnym na Walm Lane. Bliższych informacji udziela s. Małgorzata, tel. 07526227529.
 • Od najbliższej niedzieli będzie można zapisać dzieci na katechezę przygotowującą do Rocznicy I Komunii świętej w zakrystii kościoła św. Franciszka.
 • Zapraszamy chłopców i dziewczęta do grona ministrantów. Spotkania będą odbywać się przez cały rok szkolny w każdy I piątek miesiąca o godz. 18.00 w kościele.
 • Zapisy młodzieży do Sakramentu Bierzmowania w przyszłym roku – rocznik 2000 i 2001 – w zakrystii kościoła. Prosimy, aby młodzież przychodziła z jednym z rodziców. Bierzmowanie wnastępnym roku poprowadzi o. Adam Baczewski. 
 • Zdjęcia z bierzmowania można odbierać w każdą niedzielę w zakrystii kościoła św. Franciszka.
 • Po wakacyjnej przerwie wznawia działalność wspólnota modlitewna „Anastasis”. Jest to propozycja duszpasterska dla osób pragnących pogłębienia kontaktu z Bogiem, wzrastania w ludzkiej dojrzałości poprzez wspólną chrześcijańską drogę.
  Wspólnota zaprasza na cotygodniowe spotkania modlitewnw, które odbywają się w każdą środę o godz. 20:15 w kaplicy przy 182 Walm Lane. Grupa jest otwarta dla wszystkich.  
 • Można jeszcze zamawiać bilety na Bal Jubileuszowy z okazji 60-lecia naszej parafiiktóry odbędzie się sobotę 17 października w POSKU. W celu dokonania rezerwacji prosimy kontaktować sięz p. Ulą Głodowską tel. 079 4439 4147 lub p. Grażyną Kruk tel. 079 6021 5083 (przewidywany koszt: £50 od osoby).
 • Zbiórka na tacę z ostatniej niedzieli wyniosła £865.13 –kościele, £270.85 – w kaplicy, z Gift-Aid – £248.00. Ofiarodawcomserdecznie dziękujemy
 • Kawiarenka parafialna wznowi swoją działalność niedzielę 13 września.

Kontynuując korzystanie ze strony, akceptujesz użycie plików cookies - ciasteczek. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close