25 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie
25 Niedziela zwykła
20 września 2015
27 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie
27 Niedziela zwykła
4 października 2015
25 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie
25 Niedziela zwykła
20 września 2015
27 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie
27 Niedziela zwykła
4 października 2015
26 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie
Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą, temu byłoby lepiej uwiązać kamień młyński u szyi i wrzucić go w morze

Ewangelia: Mk 9, 42

Ewangelia mówi o gorszeniu innych, a zgorszeniem jest to, co przywodzi innych do grzechu. Zgorszenie, oznacza dosłownie pułapkę, zasadzkę, przeszkodę tak położoną na drodze, aby się na niej ktoś potknął. Zgorszenia będą obecne w świecie, ale ich powodem nie mogą być uczniowie Jezusa.

Morze, jego głębia i otchłań, a co za tym idzie śmierć, jest symbolem królestwa szatana. Wrzucenie w morze kamienia z gorszycielem może być odczytywane jako jasne opowiedzenie się po stronie dobra lub zła.

 

Ogłoszenia duszpasterskie – 26 Niedziela Zwykła

 • Dziś odbędzie się zebranie dla członkiń Koła Pań o godz. 13.00 w kawiarence, po Mszy św.
 • Msza św. pogrzebowa za ś.p. Stanisławę Bohdziewicz odbędzie się w kaplicy we środę 30 września o godz. 11:00, po czym o 12:30 na-stąpi pogrzeb na cmentarzu St. Mary’s na Kensal Green.
 • Spotkanie Rady Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Odbędzie się we środę 30 września o godz. 19:00 w domu parafialnym.
 • We czwartek 1 października rozpoczną się Nabożeństwa Październikowe, które będą odbywać się w dni powszednie w kaplicy o godz. 9:30 rano oraz wieczorem o 18:30 w kościele, natomiast w niedziele o godz. 10:00 rano w kaplicy oraz o 18:30 w kościele. Serdecznie zapraszamy.
 • Najbliższy piątek 2 października to Pierwszy Piątek Miesiąca. Tego dnia zapraszamy na spotkanie ministrantów i kandydatów o godz. 18:00 w kościele. Opiekunem ministrantów i kandydatów jest s. Małgorzata, która prosi o liczne przybycie w związku z organizacją jubileuszu parafii. W kościele spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 18:30. Msza św. o godz. 19:00 ku czci Serca Pana Jezusa.
 • Zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszo-Sobotnie 3 października o godz.15:00 w kaplicy połaczone ze spotkaniem Żywego Różańca, róży różańcowej rodziców za dzieci. Na tym spotkaniu odbędzie się również zmiana tajemnic.
 • Rodziców dzieci przygotowujących się do rocznicy I Komunii św. zapraszamy na spotkanie organizacyjne i pierwszą katechezę w niedzielę 4 października o godz 10. 45 w domu parafialnym.
 • Najbliższy kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się 8 października i potrwa do 26 listopada. Spotkania będą odbywać się we czwartki w godz. 19:30-22:00 w domu parafialnym przy 180 Walm Lane. Zapisy na listę dostępne w zakrystii. Kurs poprowadzi o. Adam Juchnowicz z grupą małżeństw.
 • Składamy serdeczne podziękowania p. Józefowi Kulągowskiemu za ufundowanie sztandaru parafii. Sztandar zostanie poświęcony przez bp Wiesława Lechowicza podczas uroczystych obchodów Jubileuszu 60 lecia naszej parafii w niedzielę 25 października na Mszy św. o godz. 15:00 w kosciele. Obecnie sztandar można oglądać w kaplicy.
 • Porządek Mszy św. w dni powszednie: w kaplicy – rano o 7:30 (w j. angielskim) oraz o 10:00; w kościele – Msza św. o godz. 19:00 (z wy-jątkiem środy). We środy wieczorna Msza św. odbywa się w kaplicy, a po niej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań. We czwartki po Mszy o 19:00 – adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
 • Zachęcamy do oglądania filmu video z tegorocznego zlotu harcerskiego w Yardley Chase. Można go zobaczyć na stronie internetowej https://youtu.be/yZ1SJNvFsa4
 • Zbiórka na tacę z ostatniej niedzieli wyniosła £1238.85-w kościele, £257.20-w kaplicy, z Gift-Aid-£423.00. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!
 • Kawiarenka parafialna i biblioteka zapraszają w niedziele w godz. 10:00-14:00.

 

Kontynuując korzystanie ze strony, akceptujesz użycie plików cookies - ciasteczek. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close