26 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie
26 Niedziela zwykła
27 września 2015
28 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie
28 Niedziela zwykła
11 października 2015
26 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie
26 Niedziela zwykła
27 września 2015
28 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie
28 Niedziela zwykła
11 października 2015
27 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie

Nie ma nic niemożliwego

Tak bowiem Chrystus, który uświęca, jak ludzie, którzy mają być uświęceni, z jednego są wszyscy.

Hbr 2,10

Boży zamysł wobec świata to Królestwo Boże. Miłość wzajemna, wierność, dobroć. Boży zamysł wobec nas polega na tym, byśmy świat budowali na tych wartościach. Krok po kroku. Na naszą skalę, wokół siebie. W naszych wspólnotach, rodzinach, miejscach pracy, miastach i państwach.
Nie jest to zadanie łatwe. Przede wszystkim dlatego, że niewszyscy ten sam zamysł realizują. Raz po raz dobra brakuje.Pojawia się zło. Cierpienie to zło, które trzeba zwyciężyćdobrem. Pokonać w sobie miłością. Dla człowieka toniemożliwe. Ale dla Boga nie ma nic niemożliwego. Chrystuswskazał nam drogę. Przez krzyż.

Ogłoszenia duszpasterskie – 27 Niedziela Zwykła

 • Dziś o godz 10.45 w domu parafialnym odbędzie się zebranie rodziców dzieci przygotowujących się do rocznicy I Komunii Św.
 • Przypominamy, że Nabożeństwa Październikowe odbywają się w dni powszednie w kaplicy o godz. 9:30 rano oraz wieczorem o 18:30 w kościele, natomiast w niedziele o godz. 10:00 rano w kaplicy oraz o 18:30 w kościele. Serdecznie zapraszamy.
 • Ostatnia szansa, aby zamówić jeszcze bilety na Bal Jubileuszowy z okazji 60-lecia naszej parafii, który odbędzie się w sobotę 17 października w POSKU. W celu dokonania rezer-wacji prosimy kontaktować się z p. Ulą Głodowską tel. 079 4439 4147 lub p. Grażyną Kruk tel. 079 6021 5083 (przewidywany koszt: £50 od osoby). Zamówione bilety na bal są do odebrania w kawiarence parafialnej dziś i w następną niedzielę w godz. 11:30 – 13:30.
 • Poszukujemy wolontariuszy do niedzielnych dyżurów w bibliotece parafialnej. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do s. Heleny.
 • Najbliższy kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się 8 października i potrwa do 26 listopada. Spotkania będą odby-wać się we czwartki w godz. 19:30-22:00 w domu parafialnym
  przy 180 Walm Lane. Zapisy na listę dostępne w zakrystii. Kurs poprowadzi o. Adam Juchnowicz z grupą małżeństw.
 • Porządek Mszy św. w dni powszednie: w kaplicy – rano o 7:30 (w j. angielskim) oraz o 10:00; w kościele – Msza św. o godz. 19:00 (z wyjątkiem środy). We środy wieczorna Msza św. odby-wa się w kaplicy, a po niej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań. We czwartki po Mszy o 19:00 – adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy i możliwość
  skorzystania z sakramentu pokuty.
 • Zbiórka na tacę z ostatniej niedzieli wyniosła £1514.25 – w kościele, £351.63 – w kaplicy, z Gift-Aid – £443.00. Ofiarodaw-com serdecznie dziękujemy!
 • Kawiarenka parafialna i biblioteka zapraszają w niedziele w godz. 10:00-14:00.

Intencje Papieskie na październik 2015

 • Intencja ogólna: Aby został wykorzeniony handel ludźmi, nowoczesna forma niewolnictwa.
 • Intencja ewangelizacyjna: Aby wspólnoty chrześcijańskie na kontynencie azjatyckim w duchu misyjnym głosiły Ewangelię tym, którzy jeszcze na nią czekają.

 

Kontynuując korzystanie ze strony, akceptujesz użycie plików cookies - ciasteczek. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close