Bogacz i Lazarz - Codex Aureus Epternacensis - Polska Parafia Londyn
26 Niedziela Zwykła
25 września 2022
Uzdrowienie 10 trędowatych, fresk w Monasterze Visoki Decani (XIVw), Kosovo - Polska Parafia w Londynie
28 Niedziela Zwykła
9 października 2022
Bogacz i Lazarz - Codex Aureus Epternacensis - Polska Parafia Londyn
26 Niedziela Zwykła
25 września 2022
Uzdrowienie 10 trędowatych, fresk w Monasterze Visoki Decani (XIVw), Kosovo - Polska Parafia w Londynie
28 Niedziela Zwykła
9 października 2022

Wszystko dla Boga i Polonii

To hasło Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii, które w naszej Parafii posługują już od 10 lat. Chcieliśmy podkreślić tą skromną rocznicę i spojrzeć na miniony czas z wdzięcznością. Dziękujemy za wszystkie Siostry, które do tej pory pracowały i pracują w naszej Wspólnocie. Dziękujemy za dar Życia Konsekrowanego i świadectwo wiary w codziennym życiu i posługiwaniu. Życzymy dalszego przeżywania z pasją teraźniejszości w duchu charyzmatu zgromadzenia oraz przyjęcia przyszłości z nadzieją, której źródłem niech będą słowa św. Pawła z dzisiejszego czytania: „Albowiem nie dał nam Bóg ducha bojaźni, ale mocy i miłości oraz trzeźwego myślenia. Nie wstydź się zatem świadectwa Pana naszego ani mnie, Jego więźnia, lecz weź udział w trudach i przeciwnościach znoszonych dla Ewangelii mocą Bożą!


Liturgia słowa

Ha 1, 2-3; 2, 2-4

Sprawiedliwy żyć będzie dzięki swej wierności

Czytanie z Księgi proroka Habakuka

Jak długo, Panie, mam wzywać pomocy – a Ty nie wysłuchujesz? Wołam do Ciebie: Na pomoc! – a Ty nie wysłuchujesz. Dlaczego ukazujesz mi niegodziwość i przyglądasz się nieszczęściu? Oto ucisk i przemoc przede mną, powstają spory, wybuchają waśnie.

I odpowiedział Pan tymi słowami: «Zapisz widzenie, na tablicach wyryj, by można było łatwo je odczytać. Jest to widzenie na czas oznaczony, lecz wypełnienie jego niechybnie nastąpi; a jeśli się opóźnia, ty go oczekuj, bo w krótkim czasie przyjdzie niezawodnie. Oto zginie ten, co jest ducha nieprawego, a sprawiedliwy żyć będzie dzięki swej wierności».

2 Tm 1, 6-8. 13-14

Nie dał nam Bóg ducha bojaźni

Czytanie z Drugiego Listu Świętego Pawła Apostoła do Tymoteusza

Najdroższy:

Przypominam ci, abyś rozpalił na nowo charyzmat Boży, który jest w tobie od nałożenia moich rąk. Albowiem nie dał nam Bóg ducha bojaźni, ale mocy i miłości oraz trzeźwego myślenia. Nie wstydź się zatem świadectwa Pana naszego ani mnie, Jego więźnia, lecz weź udział w trudach i przeciwnościach znoszonych dla Ewangelii mocą Bożą!

Zdrowe zasady, które posłyszałeś ode mnie, zachowaj jako wzorzec w wierze i miłości w Chrystusie Jezusie. Dobrego depozytu strzeż z pomocą Ducha Świętego, który w nas mieszka.

Łk 17, 5-10

Służyć z pokorą

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Apostołowie prosili Pana: «Dodaj nam wiary». Pan rzekł: «Gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, powiedzielibyście tej morwie: „Wyrwij się z korzeniem i przesadź się w morze”, a byłaby wam posłuszna.

Kto z was, mając sługę, który orze lub pasie, powie mu, gdy on wróci z pola: „Pójdź zaraz i siądź do stołu”? Czy nie powie mu raczej: „Przygotuj mi wieczerzę, przepasz się i usługuj mi, aż zjem i napiję się, a potem ty będziesz jadł i pił”? Czy okazuje wdzięczność słudze za to, że wykonał to, co mu polecono?

Tak i wy, gdy uczynicie wszystko, co wam polecono, mówcie: „Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać”».


Ogłoszenia duszpasterskie na 27 Niedzielę Zwykłą

 • 10 Rocznica Posługi Sióstr Misjonarek w Naszej Parafii. Zapraszamy do wspólnego świętowania tej rocznicy dzisiaj 2.10 o 12:00 podczas Uroczystej Mszy Świętej w kościele. Po mszy o 13:30 zapraszamy na Część Oficjalną Rocznicy i poczęstunek do Domu Parafialnego.
 • Ofiara na Inwestycje Parafialne. Dzisiejsza taca w całości będzie przeznaczona na inwestycje w Domu Parafialnym w części mieszkalnej Sióstr Misjonarek. Po 10 latach posługi Sióstr potrzebne są m.in. nowe wyposażenie kuchni. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 • Kawiarenka Parafialna z racji dzisiejszej rocznicy jest nieczynna.
 • Nabożeństwo Różańcowe. W październiku zapraszamy od poniedziałku do piątku po mszy wieczornej oraz w sobotę i niedzielę przed mszą wieczorną (w ramach adoracji). Przy wyjściu możemy pobrać ulotkę: Jak odmawiać Różaniec.
 • Pierwszy Piątek Miesiąca (7 października) zapraszamy do kaplicy na spowiedź od 9:30 i mszę o 10:30 oraz do kościoła na spowiedź od 18:00 i mszę o 19:00. Przypominamy, że do istoty 1. Piątków Miesiąca należy przyjęcie Komunii Świętej.
 • Wspomnienie Najświętszej Marii Panny Różańcowej 7 października. Msze w kaplicy 7:30 (w j. angielskim), 10:30 i w kościele 19:00. Zapraszamy.
 • Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Walsingham. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę w sobotę 8.10. Zobacz plakat. Szczegóły i zapisy w zakrystii.
 • Katecheza do Bierzmowania dla młodzieży (14-18 lat) w roku szkolnym 2022-23. Zapisy on-line będą dostępne do 9 października. Zapisu dokonują Rodzice.
 • Śp. Michał Rolewicz (91 lat). 21 września odszedł do Pana nasz wieloletni Parafianin. Msza Pogrzebowa odbędzie się w kaplicy w poniedziałek 3.10 o 11:30, po czym o 13:00 nastąpi ostatnie pożegnanie w West London Crematorium.
 • Grupy parafialne zapraszają na spotkania:
  • Klub Seniora zaprasza w poniedziałki o 11:15 modlitwa w kaplicy, później ćwiczenia gimnastyczne w Sali Mirewicza i spotkanie w Kawiarence.
  • Chór Parafialny zaprasza na próby w poniedziałki o 20:00 do Kawiarenki.
  • Grupa Biblijna zaprasza w poniedziałki o 20:00 do Sali Mirewicza w Domu Parafialnym.
  • Różaniec dla mężczyzn zapraszamy w każdy 4. wtorek miesiąca po wieczornej mszy.
  • Grupa modlitewna Anastasis zaprasza na spotkanie w środy o 20:00 do kaplicy.
  • PlayGroup dla rodziców z maluchami zaprasza na spotkania w piątki w godzinach 10:00 – 12:00 do Domu Parafialnego. Koordynator: Maya 07507 200089.
 • Tato.Net zaprasza na warsztaty „Bliżej – pełna łączność”, dla mężczyzn, którzy chcą wzmocnić swoje ojcowskie umiejętności i stawać się bohaterami dla swoich dzieci. Warsztaty odbędą się 8.10.2022 w Parafii pw. NMP Matki Kościoła, Ealing, Zapisy i szczegóły: https://tato.net/warsztaty/blizej-pelna-lacznosc-londyn-254
 • Druga taca na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia będzie zbierana w niedzielę 9.10 tydzień przed Dniem Papieskim. Fundacja promuje nauczanie Jana Pawła II i funduje stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin z małych miejscowości i wiosek.
 • Zapisy do Parafii. Wszystkich nowych Parafian i tych, którzy nigdy nie zapisali się do parafii prosimy o wypełnienie formularza zapisu.
 • Gift Aid Declaration. Zachęcamy do wypełnienia tej deklaracji. Szczegóły tutaj.
 • Zbiórka na tacę w minioną niedzielę wyniosła w kościele £1024.37, w kaplicy £298.78 oraz z Gift-Aid £234,00; druga taca na Centralne Biuro PMK wyniosła £694.37.
  Bóg zapłać za wszystkie ofiary, rónież te które wpłynęły na konto Parafii. Różne możliwości wsparcia zobacz na stronie, w zakładce: O parafii -> Finansowe

Intencje polecone przez Ojca Świętego Franciszka Apostolstwu Modlitwy na październik 2022:

 • O Kościół otwarty na wszystkich. Módlmy się, aby Kościół, wierny Ewangelii i odważny w jej głoszeniu, był miejscem solidarności, braterstwa i otwartości, doświadczając coraz bardziej synodalności.

Kontynuując korzystanie ze strony, akceptujesz użycie plików cookies - ciasteczek. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close