Witraż w kaplicy pw. Matki Bożej Miłosierdzia, Willesden Green
27 Niedziela Zwykła
3 października 2022
Biblia otwarta i rozaniec - Polska parafia w Londyn
29 Niedziela Zwykła
16 października 2022
Witraż w kaplicy pw. Matki Bożej Miłosierdzia, Willesden Green
27 Niedziela Zwykła
3 października 2022
Biblia otwarta i rozaniec - Polska parafia w Londyn
29 Niedziela Zwykła
16 października 2022

Twoja wiara cię uzdrowiła

Dziesięciu trędowatych jest symbolem całej ludzkości uzdrowionej przez Jezusa. Jednak tylko jeden z nich i to cudzoziemiec dostrzegł tajemnicę Jezusa. Wszyscy mieli ufność, że zostaną uzdrowieni, ale tylko Samarytanin miał prawdziwą wiarę. Tylko on zrozumiał, że uzdrowienie było mu dane poprzez spotkanie z Jezusem. Ocaliła go wiara. Czym innym jest uzdrowienie, a czym innym zbawienie. To zbawienie jest spotkaniem z Jezusem, otwarciem serca na Niego. Wtedy dopiero słyszy się słowa, które dają życie i siłę: Wstań, idź.


Liturgia słowa

2 Krl 5, 14-17

Uzdrowienie Naamana

Czytanie z Drugiej Księgi Królewskiej

Wódz syryjski Naaman, który był trędowaty, zanurzył się siedem razy w Jordanie, według słowa męża Bożego, a ciało jego na powrót stało się jak ciało małego chłopca i został oczyszczony.

Wtedy wrócił do męża Bożego z całym orszakiem, wszedł i stanął przed nim, mówiąc: «Oto przekonałem się, że na całej ziemi nie ma Boga poza Izraelem! A teraz zechciej przyjąć dar od twego sługi!»

On zaś odpowiedział: «Na życie Pana, przed którego obliczem stoję – nie wezmę!» Tamten nalegał na niego, aby przyjął, lecz on odmówił.

Wtedy Naaman rzekł: «Jeśli już nie chcesz, to niech dadzą twemu słudze tyle ziemi, ile para mułów unieść może, ponieważ odtąd twój sługa nie będzie składał ofiary całopalnej ani ofiary krwawej innym bogom, jak tylko Panu».

2 Tm 2, 8-13

Jeśli trwamy w cierpliwości, będziemy królowali z Chrystusem

Czytanie z Drugiego Listu Świętego Pawła Apostoła do Tymoteusza

Najmilszy:

Pamiętaj na Jezusa Chrystusa, potomka Dawida. On według Ewangelii mojej powstał z martwych. Dla niej znoszę niedolę aż do więzów jak złoczyńca; ale słowo Boże nie uległo spętaniu. Dlatego znoszę wszystko przez wzgląd na wybranych, aby i oni dostąpili zbawienia w Chrystusie Jezusie, wraz z wieczną chwałą.

Nauka to godna wiary: Jeżeli bowiem z Nim współumarliśmy, z Nim także żyć będziemy. Jeśli trwamy w cierpliwości, z Nim też królować będziemy. Jeśli się będziemy Go zapierali, to i On nas się zaprze. Jeśli my odmawiamy wierności, On wiary dochowuje, bo nie może się zaprzeć siebie samego.

Łk 17, 11-19

Niewdzięczność uzdrowionych z trądu

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Zdarzyło się, że Jezus, zmierzając do Jeruzalem, przechodził przez pogranicze Samarii i Galilei.

Gdy wchodzili do pewnej wsi, wyszło naprzeciw Niego dziesięciu trędowatych. Zatrzymali się z daleka i głośno zawołali: «Jezusie, Mistrzu, ulituj się nad nami!» Na ten widok rzekł do nich: «Idźcie, pokażcie się kapłanom!» A gdy szli, zostali oczyszczeni.

Wtedy jeden z nich, widząc, że jest uzdrowiony, wrócił, chwaląc Boga donośnym głosem, padł na twarz u Jego nóg i dziękował Mu. A był to Samarytanin.

Jezus zaś rzekł: «Czyż nie dziesięciu zostało oczyszczonych? Gdzie jest dziewięciu? Czy się nie znalazł nikt, kto by wrócił i oddał chwałę Bogu, tylko ten cudzoziemiec?» Do niego zaś rzekł: «Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła».


Ogłoszenia duszpasterskie na 28 Niedzielę Zwykłą

 • 10 Rocznica Posługi Sióstr Misjonarek w Naszej Parafii. Podziękowanie. Siostry Misjonarki, które posługują w naszej parafii dziękują za 10 lat wspaniałej współpracy i posługi w naszej parafii. Dziękują, za tak pięknie przygotowaną uroczystość, za zaangażowanie, otwartość, trud, poświęcenie i pracę, tak wielu osób. Dziękują za każdą życzliwość, pomóc i dobre słowo, jak również za złożone w ubiegłym tygodniu ofiary na remont i wyposażenie kuchni. Każdego ogarniają swoją modlitwą i pamięcią. Bóg zapłać.
 • Nabożeństwo Różańcowe. W październiku zapraszamy od poniedziałku do piątku w kaplicy po wieczornych mszach, w sobotę i niedzielę w kościele o 18:30. W niedzielę dodatkowo w kaplicy o 11:30.
 • Jezuickie czwartki z duchowością. Wznawiamy cykl spotkań w każdy 3. czwartek miesiąca od października do czerwca. W tym roku będziemy zgłębiać zagadnienie „Duchowość Liturgii”. Pierwsza prelekcja na temat „Celebrowanie Misterium, czyli o tajemnicach liturgii” odbędzie się w czwartek, 20.10 o 20:00 w Domu Parafialnym. Prelekcję poprowadzi o. Grzegorz Jankowski SJ. Serdecznie zapraszamy.
 • Katecheza do Bierzmowania dla młodzieży (14-18 lat) w roku szkolnym 2022-23. Dzisiaj ostatni dzień zapisów on-line na tegoroczną katechezę. Zapisu dokonują Rodzice. Kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami zapraszamy na dodatkową mszę dla młodzieży w niedzielę 16.10 o 13:30 w kaplicy.
 • Msza dla młodzieży w najbliższą niedzielę 16.10 o 13:30 w kaplicy. Na tę mszę zapraszamy wszystkie osoby młode, które przyjęły bierzmowanie w ostatnich latach.
 • Schola dziecięca z mszy o 12:00 wznawia swoją działalność. Próby w poniedziałki w godz. 17:20-18:20. Wszystkie chętne dzieci prosimy o kontakt z s. Katarzyną, która jest dostępna po każdej Mszy Świętej w kościele.
 • Grupy parafialne zapraszają na spotkania:
  • Klub Seniora zaprasza w poniedziałki o 11:15 modlitwa w kaplicy, później ćwiczenia gimnastyczne w Sali Mirewicza i spotkanie w Kawiarence.
  • Chór Parafialny zaprasza na próby w poniedziałki o 20:00 do Kawiarenki.
  • Grupa Biblijna zaprasza w poniedziałki o 20:00 do Sali Mirewicza w Domu Parafialnym.
  • Grupa Mężczyzn św. Józefa zaprasza we wtorek 11.10 po wieczornej mszy i różańcu do kawiarenki. Zaprasza również na Różaniec dla mężczyzn w każdy 4. wtorek miesiąca.
  • Grupa modlitewna Anastasis zaprasza na spotkanie w środy o 20:00 do kaplicy.
  • PlayGroup dla rodziców z maluchami zaprasza na spotkania w piątki w godzinach 10:00 – 12:00 do Domu Parafialnego. Koordynator: Maya 07507 200089.
 • W sklepiku Parafialnym oprócz stałego asortymentu pojawiły się znicze na groby.
 • Tato.Net zaprasza na warsztaty „Bliżej – pełna łączność”, dla mężczyzn, którzy chcą wzmocnić swoje ojcowskie umiejętności i stawać się bohaterami dla swoich dzieci. Nowy termin to 19.11.2022 w Parafii pw. NMP Matki Kościoła, Ealing, Zapisy i szczegóły: https://tato.net/warsztaty/blizej-pelna-lacznosc-londyn-254
 • Druga taca na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia będzie zbierana dzisiaj, czyli tydzień przed Dniem Papieskim. Fundacja promuje nauczanie Jana Pawła II i funduje stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin z małych miejscowości i wiosek.
 • Zapisy do Parafii. Wszystkich nowych Parafian i tych, którzy nigdy nie zapisali się do parafii prosimy o wypełnienie formularza zapisu.
 • Gift Aid Declaration. Zachęcamy do wypełnienia tej deklaracji. Szczegóły tutaj.
 • Zbiórka na tacę w niedzielę 2.10 na inwestycje w Domu Parafialnym w części mieszkalnej Sióstr Misjonarek wyniosła w kościele £1907.81, w kaplicy £291.80 i z Gift-Aid £278,00.
  Bóg zapłać za wszystkie ofiary, rónież te które wpłynęły na konto Parafii. Różne możliwości wsparcia zobacz na stronie, w zakładce: O parafii -> Finansowe

Intencje polecone przez Ojca Świętego Franciszka Apostolstwu Modlitwy na październik 2022:

 • O Kościół otwarty na wszystkich. Módlmy się, aby Kościół, wierny Ewangelii i odważny w jej głoszeniu, był miejscem solidarności, braterstwa i otwartości, doświadczając coraz bardziej synodalności.

Kontynuując korzystanie ze strony, akceptujesz użycie plików cookies - ciasteczek. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close