Bogacz i ubogi Łazarz - 26 Niedziela Zwykła, Rok C
26 Niedziela Zwykła – Bogacz i ubogi Łazarz
24 września 2016
06.10.2016
6 października 2016
Bogacz i ubogi Łazarz - 26 Niedziela Zwykła, Rok C
26 Niedziela Zwykła – Bogacz i ubogi Łazarz
24 września 2016
06.10.2016
6 października 2016
Pokaż wszystkie

27 Niedziela Zwykła – Wiara jak ziarnko gorczycy

Wiara jak ziarnko gorczycy

Wiara jest powierzonym nam depozytem. Zobowiązuje nas do widzenia rzeczy tak, jak je widzi Jezus. Nie otrzymaliśmy jej po to, byśmy wyrywali drzewa i rzucali nimi w morze, ale po to, byśmy nie wątpili w to, co Pan nam powie. Wiara w Jezusa i zawierzenie Jemu powinno wystarczyć, by się już niczego nie lękać.


Liturgia słowa

Ha 1,2-3;2,2-4

Sprawiedliwy żyć będzie dzięki swej wierności

Jak długo, Panie, mam wzywać pomocy – a Ty nie wysłuchujesz? Wołam do Ciebie: Na pomoc! – a Ty nie wysłuchujesz. Dlaczego ukazujesz mi niegodziwość i przyglądasz się nieszczęściu? Oto ucisk i przemoc przede mną, powstają spory, wybuchają waśnie.

I odpowiedział Pan tymi słowami: «Zapisz widzenie, na tablicach wyryj, by można było łatwo je odczytać. Jest to widzenie na czas oznaczony, lecz wypełnienie jego niechybnie nastąpi; a jeśli się opóźnia, ty go oczekuj, bo w krótkim czasie przyjdzie niezawodnie. Oto zginie ten, co jest ducha nieprawego, a sprawiedliwy żyć będzie dzięki swej wierności».

2 Tm 1,6-8.13-14

Nie dał nam Bóg ducha bojaźni

Najdroższy:

Przypominam ci, abyś rozpalił na nowo charyzmat Boży, który jest w tobie od nałożenia moich rąk. Albowiem nie dał nam Bóg ducha bojaźni, ale mocy i miłości oraz trzeźwego myślenia. Nie wstydź się zatem świadectwa Pana naszego ani mnie, Jego więźnia, lecz weź udział w trudach i przeciwnościach znoszonych dla Ewangelii mocą Bożą!

Zdrowe zasady, które posłyszałeś ode mnie, zachowaj jako wzorzec w wierze i miłości w Chrystusie Jezusie. Dobrego depozytu strzeż z pomocą Ducha Świętego, który w nas mieszka.

Łk 17,5-10

Służyć z pokorą

Apostołowie prosili Pana: «Dodaj nam wiary».

Pan rzekł: «Gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, powiedzielibyście tej morwie: „Wyrwij się z korzeniem i przesadź się w morze”, a byłaby wam posłuszna.

Kto z was, mając sługę, który orze lub pasie, powie mu, gdy on wróci z pola: „Pójdź zaraz i siądź do stołu”? Czy nie powie mu raczej: „Przygotuj mi wieczerzę, przepasz się i usługuj mi, aż zjem i napiję się, a potem ty będziesz jadł i pił”? Czy okazuje wdzięczność słudze za to, że wykonał to, co mu polecono?

Tak i wy, gdy uczynicie wszystko, co wam polecono, mówcie: „Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co po-winniśmy wykonać”».


Ogłoszenia duszpasterskie 27 Niedziela Zwykła – Wiara jak ziarnko gorczycy

 • Parafialna pielgrzymka do Fatimy w setną rocznicę objawień planowana jest na 8-15 czerwca 2017. Kontakt – Agata: agaburz@gmail.com; kom. 07904 186 178. Spotkanie organizacyjne dziś o godz. 13:30 w kaplicy.
 • Nabożeństwa październikowe odbywają się w kościele codziennie o godz. 18:30 (we środy w kaplicy). W dni powszednie o godz. 9:00 rano oraz w niedziele o godz. 10:00 w kaplicy odmawiany jest różaniec. Serdecznie zapraszamy.
 • Nabożeństwo za + Barbarę Kowalewską odbędzie się w kaplicy we czwartek 6 października o godz. 11:00, po czym nastąpi pochowanie urny z jej prochami na cmentarzu St. Mary na Kensal Green.
 • Zapraszamy ministrantów i kandydatów na spotkanie 7 października w pierwszy piątek miesiąca o godz. 18.00 do kościoła św. Franciszka. O 18:30 będzie nabożeństwo październikowe oraz okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. O godz. 19:00 Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.
 • Parafialne BBQ (ostatnie już w tym roku) odbędzie się w niedzielę 9 października w godz. 11:30-16:00 w ogrodzie parafialnym przy 180 Walm Lane. Serdecznie zapraszamy!
 • Donald Turbitt, założyciel ruchu Mężczyźni św. Józefa, wygłosi u nas konferencję: Czy jest jeszcze szansa dla mężczyzn w sfeminizowanym katolicyzmie? Środa, 12.10 po Mszy o 19:00 w kaplicy. Zaś w sobotę 15.10 od godz. 8:00 poprowadzi całodniowe warsztaty dla mężczyzn (dom parafialny). Szczegóły: Andrzej tel. 07812 031 028, plakaty oraz: msjlondon.co.uk
 • Potrzebujemy osoby do pracy w kawiarence parafialnej. Prosimy o zgłaszanie się osób chętnych do pracy społecznej na rzecz naszej parafii do s. Heleny Kozak, tel. 07745644116.
 • Grupa „Lectio Divina” (w j. polskim). Zachęcamy do wspólnotowego rozważania Pisma Świętego metodą Lectio Divina. Spotkania w poniedziałki o godz. 20.00 w kaplicy. Kontakt z o. A. Baczewskim SJ, tel. 077 462 584 35.
 • Parafialny kurs j. angielskiego, rozpocznie się we środę 12 października o godz. 19.00 w domu parafialnym. Kontakt: Paweł Szych, tel. 07738 263 012.
 • Najbliższy kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się 13 października i potrwa do 1 grudnia. Spotkania we czwartki w godz. 19:30-22:00 w domu parafialnym przy 180 Walm Lane. Zapisy na listę dostępną w zakrystii. Kurs poprowadzi o. Adam Juchnowicz z grupą małżeństw.
 • Zbiórka na tacę z ubiegłej niedzieli: w kościele: £1490.18; w kaplicy: £238.17; Gift-Aid: £341.00. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

Intencje polecone przez Ojca Świętego Franciszka Apostolstwu Modlitwy na październik 2016:

 • Ogólna: Aby dziennikarze w swojej pracy zawodowej kierowali się zawsze szacunkiem dla prawdy i silnym poczuciem etyki.
 • Ewangelizacyjna: Aby Światowy Dzień Misyjny odnowił we wszystkich wspólnotach chrześcijańskich radość i odpowiedzialność związane z głoszeniem Ewangelii.

Kontynuując korzystanie ze strony, akceptujesz użycie plików cookies - ciasteczek. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close