28 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie
28 Niedziela zwykła
11 października 2015
30 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie
30 Niedziela zwykła
27 października 2015
28 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie
28 Niedziela zwykła
11 października 2015
30 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie
30 Niedziela zwykła
27 października 2015
29 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie

Pragnienia

Jaki sens jest w pragnieniu, aby zasiadać po prawicy i lewicy Jezusa w Jego chwale? Przywilej zasiadania obok króla i spożywania z jednego kielicha był zarezerwowany dla ludzi z najwyższych sfer dworskich, zaufanych lub zasłużonych albo kogoś z rodziny. Jezus przewraca do góry nogami wyobrażenia apostołów, mówiąc, że skoro On nie przyszedł, by być obsługiwany, lecz po to, by być sługą i oddać życie jak niewolnik, to każdy, kto chce do Niego się zbliżyć, musi sobie postawić za cel to samo: być sługą, a nawet niewolnikiem innych, gotowym oddać życie.
Dlatego tak ważne jest wzbudzenie w sobie pragnienia zbliżenia się do Chrystusa, które w sobie odkryli Jan i Jakub, bo bez pragnień nie ma wysiłku ani wyborów. Bez pragnień nie ma próby zrozumienia i efektu osiągnięcia.

Ogłoszenia duszpasterskie – 29 Niedziela Zwykła

  • Grupa o. Pio zaprasza w najbliższy wtorek 20 października o godz. 16:00 na Mszę św. i Adorację Eucharystyczną w kaplicy, a następniespotkanie w kawiarence.
  • Serdecznie zapraszamy na Jubileuszową Prezentację naszej Parafii, która odbędzie się w przyszłą sobotę 24 października o godz. 14:00w auli Polskiej Szkoły Sobotniej na Willesden Green przy Aylstone Avenue NW6 7BQ. W programie: panel i wspomnienia osób starszej imłodszej generacji zaangażowanych w życie parafii, pokaz multimedialny zaangażowań duszpasterskich oraz koncert w wykonaniu ze-społu muzycznego, a także poczęstunek.
  • Uroczysta Msza św. Jubileuszowa Parafii pod przewodnictwem ks. Bp Wiesława Lechowicza odbędzie się w niedzielę 25 października ogodz. 15:00 w kościele św. Franciszka. To jest nasze parafialne świętoi nie może nikogo zabraknąć! Po Mszy św. Wystawa zdjęć, część artystyczna i poczęstunek w Domu parafialnym przy 180 Walm Lane. Osoby, które potrzebują transportu z kościoła do Domu parafialnegoprosimy o wpisywanie się na listę w zakrystii. Dla nich zostanie zorganizowany specjalny mini bus.
  • W związku z Jubileuszem 60 lecia naszej Parafii został wydany Album Jubileuszowy, który będzie można nabyć w przyszłą niedzielę poMszach św. przy wyjściu z kościoła i kaplicy. Każdy jubileusz parafiijest okazją do podsumowania jej działalności oraz dziękczynienia PanuBogu i ludziom za dobro, które się wydarzyło. Serdecznie zachęcamy do nabywania tego albumu, który wspaniale przedstawia dorobek na-szej parafii. Nabywając album wyraźmy w ten sposób troskę o nasząparafię i czynnie włączmy się w przeżywanie tego jubileuszu. 
  • Poszukujemy wolontariuszy do niedzielnych dyżurów w bibliotece parafialnej. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do s. Heleny.
  • Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Polsce w dniach 27-31 lipca 2016. Osoby zainteresowane, które chciałyby wziąć udział w tym wy-darzeniu mogą uzyskać szczegółowe informacje u o. Adama Baczew-skiego, 077 4625 8435.
  • Porządek Mszy św. w dni powszednie: w kaplicy – rano o 7:30 (w j. angielskim) oraz o 10:00; w kościele – Msza św. o godz. 19:00 (z wyjątkiem środy). We środy wieczorna Msza św. odbywa się w kaplicy, a po niej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań. We czwartki po Mszy o 19:00 – adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
  • Szkoła St. Joseph’s Catholic Primary School organizuje „dni otwarte” 20 października 2015. Szczegóły na plakatach.
  • Zbiórka na tacę z ostatniej niedzieli wyniosła £1329.66 – w kościele, £411.50 – w kaplicy, z Gift-Aid – £376.00. Zbiórka na fundusz stypen-dialny dla zdolnej młodzieży wyniosła £930.82. Ofiarodawcom ser-decznie dziękujemy!
  • Kawiarenka parafialna i biblioteka zapraszają w niedziele w godz. 10:00-14:00.

 

Kontynuując korzystanie ze strony, akceptujesz użycie plików cookies - ciasteczek. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close