29 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie
29 Niedziela zwykła
19 października 2015
31 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie
31 Niedziela zwykła
31 października 2015
29 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie
29 Niedziela zwykła
19 października 2015
31 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie
31 Niedziela zwykła
31 października 2015
30 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie

Duchowa ślepota

Czy nie jest ślepotą, żyć tylko po to, by stwarzać wokół siebie aurę litości, współczucia i pożałowania? Żyć tylko po to, by inni otaczali mnie czułym wzrokiem, żebrać o każde spojrzenie zainteresowania, wyłudzać zainteresowanie innych, domagać się wysłuchania i wyciskać z innych podziw nad wymyśloną tragedią, w którą się samemu już wierzy!
Jezus, uzdrawiając człowieka, pozwolił mu zrzucić całkowicie płaszcz, który był symbolicznym parawanem ukrywającym prawdę. Widzieć to przede wszystkim być przejrzystym dla Boga, dla siebie i dla innych. Lęk przed pominięciem i utratą znaczenia w oczach innych sprawia, że z dnia na dzień ukrywamy się coraz bardziej. W końcu stajemy się tak skryci, że samych siebie nie widzimy. To jest szczyt ślepoty.

Ogłoszenia duszpasterskie – 30 Niedziela Zwykła

 • Uroczystość Wszystkich Świętych będzie obchodzona w niedzielę listopada. Tego dnia Msze św. według porządku niedzielnego. O godz. 14:30 będziemy się modlić za zmarłych na cmentarzach: Kensal Green, Willesden Cemetery oraz Hampstead-Fortune Green. Za-praszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych.
 • Dzień Zaduszny wypada w poniedziałek 2 listopada. Tego dnia Msze św. z wypominkami odprawimy w kaplicy o godz. 10:00 i 11:00 oraz w kościele o 19:00 i 20:00. Kartki wypominkowe wyłożone są przy wyj-ściu z kościoła i kaplicy. Prosimy zaznaczyć, o której godzinie mająbyć wyczytane imiona waszych bliskich zmarłych. Zwracamy uwagę,że w niedzielę, w dzień Wszystkich Świętych, Mszy wypominkowychnie ma. Wypominki będą odczytywane tylko w Dzień Zaduszny. Wypełnione kartki prosimy składać w zakrystii kościoła lub kaplicy. Dzię-
  kujemy za dołączone ofiary.
 • Uroczysta Msza św. Jubileuszowa Parafii pod przewodnictwem ks. Bp Wiesława Lechowicza odbędzie się dziś o godz. 15:00 w kościeleśw. Franciszka. Po Mszy św. Wystawa zdjęć, część artystyczna i poczęstunek w Domu parafialnym przy 180 Walm Lane. Osoby, którepotrzebują transportu z kościoła do Domu parafialnego mogą skorzystać ze specjalnego mini busa.
 • W związku z Jubileuszem 60 lecia naszej Parafii został wydany Album Jubileuszowy, który będzie można nabyć dziś po Mszach św. przywyjściu z kościoła i kaplicy. Każdy jubileusz parafii jest okazją do pod-sumowania jej działalności oraz dziękczynienia Panu Bogu i ludziomza dobro, które się wydarzyło. Serdecznie zachęcamy do nabywania tego albumu, który wspaniale przedstawia dorobek naszej parafii. Na-bywając album wyrażamy troskę o naszą parafię i czynnie włączamysię w przeżywanie tego jubileuszu.
 • W najbliższą niedzielę 1 listopada, odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych. Natomiast na Nabożeństwo pierwszosobotnie zapraszamy 7 listopada o godz. 15.00 do kaplicy.
 • Małe dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na Bal Wszystkich Świętych, który będzie zorganizowany w sobotę 7 listopada w godz.od 16:00  18:00 w domu parafialnym. Mile widziani uczestnicyprzebrani za anioły i świętych.
 • Tegoroczny Dzień Seniora będziemy obchodzić w sobotę 14 listopada. Rozpoczniemy Mszą św. z sakramentem namaszczeniachorych w kaplicy o godz. 15:00, a po Mszy św. zapraszamy seniorów na podwieczorek w Domu Parafialnym. Bardzo prosimy o pomoc wdowiezieniu samochodami osób starszych i chorych do kaplicy. Zgłoszenia do s. Heleny Kozak.
 • W niedzielę 1listopada będziemy obchodzić Święto Patronalne naszej kaplicy z okazji Uroczystości Matki Bożej MiłosierdziaMsza św. odpustowa odbędzie się w kaplicy o godz. 10.30.
 • Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Polsce w dniach 27-31 lipca 2016. Osoby zainteresowane, które chciałyby wziąć udział w tym wy-darzeniu mogą uzyskać szczegółowe informacje u o. Adama Baczewskiego, 077 4625 8435. 
 • Zbiórka na tacę z ostatniej niedzieli wyniosła £1427.29 – w kościele, £247.21 – w kaplicy, z Gift-Aid – £302.70. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

Kontynuując korzystanie ze strony, akceptujesz użycie plików cookies - ciasteczek. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close