30 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie
30 Niedziela zwykła
27 października 2015
32 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie
32 Niedziela Zwykła
7 listopada 2015
30 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie
30 Niedziela zwykła
27 października 2015
32 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie
32 Niedziela Zwykła
7 listopada 2015
31 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie

Uroczystość Wszystkich Świętych

Dziś gromadzimy się na Eucharystii, aby wspominać i modlić się do tych wszystkich, którzy przebywszy trud ziemskiego pielgrzymowania, cieszą się chwałą zbawionych w niebie. Tematem przewodnim dzisiejszej liturgii słowa jest prawda o życiu wiecznym. Św. Jan w swej proroczej wizji ukazuje nam chwałę, jaką odbiera Bóg w niebie.

Otaczają Go zbawieni ze wszystkich narodów, pokoleń i języków, ci, którzy dzięki mocy Chrystusa byli zdolni wypełnić błogosławieństwa z Ewangelii.

Nas także powołał Bóg do świętości i otrzymamy ją, jeśli całą naszą nadzieję złożymy w Bogu i uwierzymy w słowa, które nieustannie kieruje do nas Pan w swoim Kościele.

Ogłoszenia duszpasterskie – 31 Niedziela Zwykła

 • Dziś w Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 14:30 będziemy się modlić za zmarłych na cmentarzach: Kensal Green, Willesden Ce-metery oraz Hampstead-Fortune Green. Nawiedzając cmentarze i mo-dląc się za zmarłych uzyskujemy dla nich odpust zupełny. 
 • W najbliższą niedzielę 1 listopada, odbędzie się zmiana tajemnic różańcowychNatomiast na Nabożeństwo pierwszosobotnie zapraszamy 7 listopada o godz. 15.00 do kaplicy.
 • Dzień Zaduszny wypada w poniedziałek 2 listopada. Tego dnia Msze św. z wypominkami odprawimy w kaplicy o godz. 10:00 i 11:00 oraz w kościele o 19:00 i 20:00. Kartki wypominkowe wyłożone są przy wyj-ściu z kościoła i kaplicy. Prosimy zaznaczyć, o której godzinie mająbyć wyczytane imiona waszych bliskich zmarłych. Wypełnione kartkiprosimy składać w zakrystii kościoła lub kaplicy. Dziękujemy za dołączone ofiary.
 • W poniedziałek 2 listopada, w Dzień Zaduszny, biuro parafialne będzie nieczynne.
 • We środę 4 listopada o godz. 20:00 w domu parafialnym odbędzie się zebranie Komitetu Organizacyjnego, który przygotował uroczystości jubileuszowe naszej parafii.
 • Zapraszamy osoby pragnące pogłębić swoją wiarę na rekolekcje ignacjańskie w życiu codziennym. Pierwsze spotkanie  we środę 4 listopada o godz. 20:15 w kaplicy przy 182 Walm Lane.
 • We czwartek 5 listopada  Święto Wszystkich Świętych i Błogosławionych Towarzystwa Jezusowego.  
 • W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek MiesiącaO godz. 18:00 spotkanie ministrantów i kandydatów w kościele. Msza św. ku czci Najświędszego Serca Pana Jezusa o godz. 19:00. Przede Mszą od godz. 18:30 spowiedź pierwszopiątkowa.
 • Małe dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na Bal Wszystkich Świętych, który będzie zorganizowany w sobotę 7 listopada w godz. od 16:00  18:00 w domu parafialnym. Mile widziani uczestnicyprzebrani za anioły i świętych. 
 • Spotkanie dotyczące parafialnej pielgrzymki na Kubę, która planowana jest na listopad przyszłego roku, odbędzie się w sobotę 7 listopada o godz. 18:00 w domu parafialnym.
 • W przyszłą niedzielę 8 listopada na wszystkich Mszach św. odbędzie się zbiórka (jako II taca) na pomoc uchodźcom z Syrii
 • Zebranie Rady Parafialnej (Duszpasterskiej) odbędzie się we środę 11 listopada o godz. 20:00 w domu parafialnym.
 • Tegoroczny Dzień Seniora będziemy obchodzić w sobotę 1listopada. Rozpoczniemy Mszą św. z sakramentem namaszczeniachorych w kaplicy o godz. 15:00, a po Mszy św. zapraszamy seniorówna podwieczorek w domu parafialnym. Bardzo prosimy o pomoc w dowiezieniu samochodami osób starszych i chorych do kaplicy. Zgłoszenia do s. Heleny Kozak.
 • W niedzielę 15 listopada będziemy obchodzić Święto Patronalne naszej kaplicy z okazji Uroczystości Matki Bożej MiłosierdziaMsza św. odpustowa odbędzie się w kaplicy o godz. 10:30. 
 • W związku z Jubileuszem 60 lecia naszej Parafii został wydany Album Jubileuszowy, który można nabyć w zakrystii. Serdecznie zachęcamy do nabywania tego albumu, który wspaniale przedstawia dorobek na-szej parafii. Nabywając album wspieramy materialnie naszą parafię.
 • Zbiórka na tacę z ostatniej niedzieli wyniosła £1528.69 – w kościele, £222.10 – w kaplicy, z Gift-Aid – £354.00. Ofiarodawcom serdeczniedziękujemy!

 

Kontynuując korzystanie ze strony, akceptujesz użycie plików cookies - ciasteczek. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close