31 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie
31 Niedziela zwykła
31 października 2015
Bal Wszystkich Świętych - 2015
Bal Wszystkich Świętych
11 listopada 2015
31 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie
31 Niedziela zwykła
31 października 2015
Bal Wszystkich Świętych - 2015
Bal Wszystkich Świętych
11 listopada 2015
32 Niedziela Zwykła w Polskiej Parafii w Londynie

Miara pobożności

Pobożności chrześcijańskiej nie mierzy się ilością zmówionych pacierzy, ani długością odprawianych nabożeństw, ale mierzy się ją głębokością naszego serca, mierzy się ją naszą zdolnością do ofiary. Na niebo człowiek zarabia tylko i wyłącznie bezinteresownymi czynami. Takich czynów potrzeba nam w życiu jak najwięcej. One są ozdobą nie tylko jednostki, która te czyny wykonuje, ale również dodają blasku i chwały całemu Kościołowi.

Niech przykład ubogiej pobożnej wdowy, tak dziś w Ewangelii podziwianej przez Chrystusa, otworzy nam szeroko oczy i pozwoli spoglądnąć inaczej na naszą pobożność. Niech to nie będzie pobożność bezmyślna, oparta na rutynie życia, ale niech stanie się pobożnością żywą, pokorną, sięgającą swoimi korzeniami do najgłębszych pokładów ludzkiego serca. Taka pobożność, która Bogu przysporzy chwały, a nam ludziom przybliży nasze zbawienie.

Ogłoszenia duszpasterskie – 32 Niedziela Zwykła

 • Dziś na wszystkich Mszach św. odbędzie się zbiórka (jako II taca) na pomoc uchodźcom z Syrii.
 • Polska Misja Katolicka oraz Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie serdecznie zapraszają na Mszę św. z okazji zbliżającegosię Święta Niepodległości, która będzie miała miejsca w poniedziałek 9 listopada o godz. 19:00 w Katedrze Westminsterskiej. W czasie uro-czystej Eucharystii zostanie upamiętniona 75-ta rocznica Bitwy o Anglię, 70-ta rocz. zakończenia II Wojny Światowej, 50-ta rocz. śmierciKsiędza Arcybiskupa Józefa Gawliny oraz 25-ta rocznica śmierci Księ-dza Kardynała Władysława Rubina. Mszy św. koncelebrowanej będzie przewodniczył Biskup Polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek.
 • Zebranie Rady Parafialnej (Duszpasterskiej) odbędzie się we środę 11 listopada o godz. 20:00 w domu parafialnym.
 • W piątek 13 listopada – Wspomnienie św. Stanisława Kostki, SJ
 • Tegoroczny Dzień Seniora będziemy obchodzić w sobotę 14 listopada. Rozpoczniemy Mszą św. z sakramentem namaszczenia chorych w kaplicy o godz. 15:00, a po Mszy św. zapraszamy seniorówna podwieczorek w domu parafialnym. Bardzo prosimy o pomoc w do-wiezieniu samochodami osób starszych i chorych do kaplicy. Zgłoszenia do s. Heleny Kozak.
 • W niedzielę 15 listopada będziemy obchodzić Święto Patronalne naszej kaplicy z okazji Uroczystości Matki Bożej Miłosierdzia. Msza św. odpustowa odbędzie się w kaplicy o godz. 10:30.
 • W związku z Jubileuszem 60 lecia naszej Parafii został wydany Album Jubileuszowy, który można nabyć w zakrystii. Serdecznie zachęcamy do nabywania tego albumu, który wspaniale przedstawia dorobek na-szej parafii. Nabywając album wspieramy materialnie naszą parafię.
 • Wspólnota małżeństw działająca przy naszej parafii zaprasza wszystkie małżeństwa i narzeczonych na Randkę Małżeńską. Jest to doskonała okazja do spędzenia czasu we dwoje przy wartościowym filmie, pysznym cieście i gorącej herbacie lub kawie. Główną atrakcją wieczoru będzie pokaz filmu „Odważni”, który ukazuje wagę dbania o relacje z dziećmi. Randka rozpocznie się w niedzielę 22 listopada o godzinie 17:00 w sali o. Mirewicza. Dla niemających innego wyjścia: opieka dla dzieci w pakiecie. A to wszystko za darmo!
 • Zbiórka na tacę z ostatniej niedzieli wyniosła £1627.92 – w kościele, £344.25 – w kaplicy, z Gift-Aid – £309.00. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

Intencje Papieskie na listopad 2015

 • Intencja ogólna: Abyśmy potrafili otworzyć się na osobiste spotkanie i dialog ze wszystkimi, również z tymi, którzy mają inne niż my przekonania.
 • Intencja ewangelizacyjna: Aby Pasterze Kościoła, głęboko mi-łując swoje owce, mogli towarzyszyć im w drodze i podtrzymywać ich nadzieję.

Kontynuując korzystanie ze strony, akceptujesz użycie plików cookies - ciasteczek. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close