30 Niedziela zwykła - Rok C - Faryzeusz i Celnik w światyni
30 Niedziela Zwykła
27 października 2019
32 Niedziela zwykła - Rok C - Sąd ostateczny
32 Niedziela Zwykła
10 listopada 2019
30 Niedziela zwykła - Rok C - Faryzeusz i Celnik w światyni
30 Niedziela Zwykła
27 października 2019
32 Niedziela zwykła - Rok C - Sąd ostateczny
32 Niedziela Zwykła
10 listopada 2019

Przyszedł szukać i zbawić

To, co Księga Mądrości stwierdza w sposób ogólny: miłość Boga do człowieka, Jego miłosierdzie i cierpliwość w oczekiwaniu na nawrócenie. Ewangelia ukazuje nam w konkretnym wydarzeniu spotkania Boga z człowiekiem, Jezusa z Zacheuszem. Zacheusz ma swoje ograniczenia, między innymi: niewielki wzrost i uwikłanie w nieuczciwe zyski. Ale to nie przeszkadza Jezusowi wejść do jego domu. Spotkanie z Chrystusem owocuje przemianą życia i postępowania; zbawienie staje się udziałem człowieka.


Liturgia słowa

Mdr 11, 22 – 12, 2

Bóg miłuje całe stworzenie

Czytanie z Księgi Mądrości

Panie, świat cały przy Tobie jak ziarnko na szali, kropla rosy porannej, co opadła na ziemię. Nad wszystkimi masz litość, bo wszystko w Twej mocy, i oczy zamykasz na grzechy ludzi, by się nawrócili. Miłujesz bowiem wszystkie byty, niczym się nie brzydzisz, co uczyniłeś, bo gdybyś miał coś w nienawiści, nie ukształtowałbyś tego.

Jakżeby coś trwać mogło, gdybyś Ty tego nie chciał? Jakby się zachowało to, czego byś nie wezwał? Oszczędzasz wszystko, bo to wszystko Twoje, Władco, miłujący życie!

Bo we wszystkim jest Twoje nieśmiertelne tchnienie. Dlatego nieznacznie karzesz upadających i strofujesz, przypominając, w czym grzeszą, by wyzbywszy się złości, w Ciebie, Panie, uwierzyli.

2 Tes 1, 11 – 2, 2

Uświęcenie chrześcijan przynosi chwałę Chrystusowi

Czytanie z Drugiego Listu Świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan

Bracia:

Modlimy się stale za was, aby Bóg nasz uczynił was godnymi swego wezwania i aby z mocą wypełnił w was wszelkie pragnienie dobra oraz działanie wiary. Aby w was zostało uwielbione imię Pana naszego, Jezusa Chrystusa – a wy w Nim – za łaską Boga naszego i Pana Jezusa Chrystusa.

W sprawie przyjścia Pana naszego, Jezusa Chrystusa, i naszego zgromadzenia się wokół Niego prosimy was, bracia, abyście się nie dali zbyt łatwo zachwiać w waszym rozumieniu ani zastraszyć bądź przez ducha, bądź przez mowę, bądź przez list, rzekomo od nas pochodzący, jakby już nastawał dzień Pański.

Łk 19, 1-10

Nawrócenie Zacheusza

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jezus wszedł do Jerycha i przechodził przez miasto. A pewien człowiek, imieniem Zacheusz, który był zwierzchnikiem celników i był bardzo bogaty, chciał koniecznie zobaczyć Jezusa, któż to jest, ale sam nie mógł z powodu tłumu, gdyż był niskiego wzrostu. Pobiegł więc naprzód i wspiął się na sykomorę, aby móc Go ujrzeć, tamtędy bowiem miał przechodzić.

Gdy Jezus przyszedł na to miejsce, spojrzał w górę i rzekł do niego: «Zacheuszu, zejdź prędko, albowiem dziś muszę się zatrzymać w twoim domu». Zszedł więc z pośpiechem i przyjął Go rozradowany. A wszyscy, widząc to, szemrali: «Do grzesznika poszedł w gościnę».

Lecz Zacheusz stanął i rzekł do Pana: «Panie, oto połowę mego majątku daję ubogim, a jeśli kogoś w czymś skrzywdziłem, zwracam poczwórnie».

Na to Jezus rzekł do niego: «Dziś zbawienie stało się udziałem tego domu, gdyż i on jest synem Abrahama. Albowiem Syn Człowieczy przyszedł odszukać i zbawićto, co zginęło».


Ogłoszenia duszpasterskie na 31 Niedzielę Zwykłą

 • Bal Wszystkich Świętych. Bardzo serdecznie dziękuję Paniom Annie, Edycie i Małgorzacie, Panu Piotrowi Nauczycielom z Polskiej Szkoły Sobotniej im. Janusza Korczaka na Wembley oraz uczennicom tej szkoły Laurze i Natalii, a także Siostrom Misjonarkom S. Justynie i S. Krystynie za poprowadzenie balu dla dzieci.
 • Modlitwa na Cmentarzu. Zapraszamy dzisiaj o 14:00 do modlitwy za zmarłych na cmentarzu Saint Mary’s Catholic Cemetery, Kensal Green.
 • Msza Święta dla małżeństw dzisiaj o 12:00 w kaplicy. Zapraszamy wszystkie małżeństwa wraz z całymi rodzinami.
 • Kurs Przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się od 14.11 do 12.12; obejmuje 5 spotkań w czwartki w godz. 19:30-22:00 w Domu Parafialnym. Prowadzony jest metodą dialogu – obecność obojga narzeczonych obowiązkowa. Zapisy w zakrystii.
 • Święto Wszystkich Świętych i Błogosławionych Towarzystwa Jezusowego 5 listopada. Po Mszy Świętej o 19:00 w kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Świętych i Błogosławionych Jezuitów.
 • Wspomnienie Wszystkich Zmarłych Towarzystwa Jezusowego. Msza Święta w intencji zmarłych jezuitów w szczególności tych, którzy byli związani z naszą Parafią 6 listopada o 19:00 w kaplicy.
 • Zbiórka ministrantów. Zapraszamy ministrantki i ministrantów oraz kandydatów na spotkanie w niedzielę 10 listopada po mszy o 10:30 w kościele.
 • Wspólnoty i grupy parafialne zapraszają na spotkania nowych członków:
  • Chór Parafialny. Spotkania w poniedziałki o 20:00 w Kawiarence.
  • Grupa Biblijna. Spotkania w poniedziałki o 20:00 w Domu Parafialnym.
  • Mężczyźni św. Józefa. Spotkania we wtorki o 20:00 w Kawiarence.
  • Klub Seniora. Spotkanie w środę 6 listopada o 11:00. Modlitwa w kaplicy. Po niej spotkanie i ćwiczenia gimnastyczne w Domu Parafialnym.
  • Wspólnota „Anastasis”. Modlitwa wspólna i indywidualna, rozważanie Słowa Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu środy o 20:00 w kaplicy.
  • Grupa Al-Anon spotkania w środy o 20:00 w Domu Parafialnym. Dla osób, które żyją z osobą uzależnioną, co powoduje cierpienie i poważne problemy.
  • PlayGroup dla rodziców z małymi dziećmi. Czwartki 9:30 – 11:30 w Domu Paraf.
 • Kawiarenka Parafialna i Biblioteka. Zapraszamy serdecznie na kawę, herbatę i ciastko w każdą niedzielę od 10:00 do 14:00 do Domu Parafialnego.
 • O Życiu. Naturalne planowanie rodziny i Zdrowie kobiety i dziecka. Dwie sesje dla par, małżeństw i wszystkich zainteresowanych 29 i 30 listopada w Parafii St Ignatius. Konieczność zapisu. Szczegóły na plakacie i stronie www.stignatius.pl
 • Sklepik parafialny posiada w ofercie: znicze, Pismo Święte i nowe książki.
 • Bal Przebierańców. Koło Przyjaciół Harcerstwa Willesden Green zaprasza na bal 9 listopada o 19:00 w Church of the Ascension, The Avenue, HA9 9QL. Zobacz plakat.
 • Kurs języka angielskiego na poziomie podstawowym (darmowy). Organizator: Brent Council. Spotkania w: Willesden Green Library i Harlesden Library. Konieczny wcześniejszy kontakt: Aneta 07828 420348. Szczegóły na ulotkach.
 • Wszystkich nowych Parafian i tych, którzy nigdy nie zapisali się do parafii prosimy o wypełnienie formularza zapisu do parafii.
 • Gift Aid Declaration. Zachęcamy Parafian do wypełnienia tej deklaracji. Szczegóły zobacz: http://www.pcmew.org/pages/gift-aid/
 • Zbiórka na tacę w ubiegłą niedzielę wyniosła: w kościele £1358.05 w kaplicy £472.06 oraz £375.00 z Gift Aid. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

Intencje polecone przez Ojca Świętego Franciszka Apostolstwu Modlitwy na listopad 2019:

 • Intencja powszechna: Aby na Bliskim Wschodzie, gdzie różne wspólnoty religijne dzielą tę samą przestrzeń życiową, zrodził się duch dialogu, spotkania i pojednania.

Kontynuując korzystanie ze strony, akceptujesz użycie plików cookies - ciasteczek. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close