5 Niedziela Wielkanocna - Nowe Przykazanie
5 Niedziela Wielkanocna – Nowe przykazanie
23 kwietnia 2016
Święto Rodziny w Laxton Hall - Maj 2016
Święto Rodziny w Laxton Hall
3 maja 2016
5 Niedziela Wielkanocna - Nowe Przykazanie
5 Niedziela Wielkanocna – Nowe przykazanie
23 kwietnia 2016
Święto Rodziny w Laxton Hall - Maj 2016
Święto Rodziny w Laxton Hall
3 maja 2016
Pokaż wszystkie

6 Niedziela Wielkanocna – Pokój mój daję Wam

6 Niedziela Wielkanocna - Pokoj Mój Wam Daje

Pokój mój daję wam

Pokój, który daje Chrystus, jest darem wprowadzającym harmonię w życiu człowieka. Pokój ten ma moc całkowitego posklejania na nowo popękanego, a nieraz rozbitego na kawałki człowieka.

Wyobraźmy sobie gliniane naczynie, które rozbiło się na drobne kawałeczki. I nagle ktoś nakazuje tym setkom rozbitych cząsteczek stać się na nowo całością, bez skazy. To właśnie jest pokój Chrystusa.


Liturgia słowa

(Dz 15, 1-2. 22-29)

Dekret Soboru Jerozolimskiego

Niektórzy przybysze z Judei nauczali braci «Jeżeli się nie poddacie obrzezaniu według zwyczaju Mojżeszowego, nie możecie być zbawieni»

Kiedy doszło do niemałych sporów i roztrząsań między nimi a Pawłem i Barnabą, postanowiono, że Paweł i Barnaba, i jeszcze kilku spośród nich udadzą się w sprawie tego sporu do Jeruzalem, do apostołów i starszych.

Wtedy apostołowie i starsi wraz z całym Kościołem postanowili wybrać ludzi przodujących wśród braci: Judę, zwanego Barsabą, i Sylasa i wysłać do Antiochii razem z Barnabą i Pawłem. Posłali przez nich pismo tej treści:

«Apostołowie i starsi bracia przesyłają pozdrowienie braciom pogańskiego pochodzenia w Antiochii, w Syrii i w Cylicji. Ponieważ dowiedzieliśmy się, że niektórzy bez naszego upoważnienia wyszli od nas i zaniepokoili was naukami, siejąc zamęt w waszych duszach, postanowiliśmy jednomyślnie wybrać mężów i wysłać razem z naszymi drogimi: Barnabą i Pawłem, którzy dla imienia Pana naszego, Jezusa Chrystusa, poświęcili swe życie. Wysyłamy więc Judę i Sylasa, którzy oznajmią wam ustnie to samo.

Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, nie nakładać na was żadnego ciężaru oprócz tego, co konieczne. Powstrzymajcie się od ofiar składanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu. Dobrze uczynicie, jeżeli powstrzymacie się od tego. Bywajcie zdrowi!»

Ps 67 (66)

Refren: Niech wszystkie ludy sławią Ciebie, Boże.

Niech Bóg się zmiłuje nad nami i nam błogosławi; * niech nam ukaże pogodne oblicze. Aby na ziemi znano Jego drogę, * Jego zbawienie wśród wszystkich narodów.

Niech Ciebie, Boże, wysławiają ludy, * niech wszystkie narody oddają Ci chwałę. Niech się narody cieszą i weselą, † bo rządzisz ludami sprawiedliwie * i kierujesz narodami na ziemi.

Niech Ciebie, Boże, wysławiają ludy, * niech wszystkie narody oddają Ci chwałę. Niech nam Bóg błogosławi * i niech cześć Mu oddają wszystkie krańce ziemi.

(Ap 21, 10-14. 22-23)

Miasto Święte

Uniósł mnie anioł w zachwyceniu na górę wielką i wyniosłą, i ukazał mi Miasto Święte – Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, mające chwałę Boga. Źródło jego światła podobne do kamienia drogocennego, jakby do jaspisu o przejrzystości kryształu: Miało ono mur wielki i wysoki, miało dwanaście bram, a na bramach – dwunastu aniołów i wypisane imiona, które są imionami dwunastu szczepów synów Izraela. Od wschodu trzy bramy i od północy trzy bramy, i od południa trzy bramy, i od zachodu trzy bramy. A mur Miasta ma dwanaście warstw fundamentu, a na nich dwanaście imion dwunastu Apostołów Baranka.

A świątyni w nim nie dojrzałem: bo jego świątynią jest Pan Bóg wszechmogący oraz Baranek. I Miastu nie trzeba słońca ni księżyca, by mu świeciły, bo chwała Boga je oświetliła, a jego lampą –Baranek.

(J 14,23)

Aklamacja: Alleluja, alleluja, alleluja.

Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i do niego przyjdziemy.

Aklamacja: Alleluja, alleluja, alleluja.

(J 14, 23-29 )

Duch Święty nauczy was wszystkiego

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego, i mieszkanie u niego uczynimy. Kto nie miłuje Mnie, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca.

To wam powiedziałem, przebywając wśród was. A Paraklet, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem.

Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka. Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie.

A teraz powiedziałem wam o tym, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, gdy się to stanie».


Ogłoszenia duszpasterskie 6 Niedziela Wielkanocna – Pokój mój daję wam

 • Uroczystości Chrztu Polski. Serdecznie zapraszamy, aby dołączyć się do delegacji z naszej parafii, która weźmie udział w uroczystej Mszy świętej upamiętniającej 1050-tą rocznicę chrztu Polski. Msza zostanie odprawiona dziś 1-go maja o godz. 15:00 w Opactwie Benedyktyńskim na Ealingu (Saint Benedict’s Abbey, London, W5 2DY). Przewodniczył będzie kard. Vincent Nichols, arcybiskup Westminster. Możliwość transportu dla kilku osób spod kaplicy. Kontakt: Andrzej Sowik tel. 078 1203 1028.
 • Nabożeństwa majowe będą odprawiane o godz. 18:30 w kościele. W tygodniu po porannej Mszy św. w kaplicy o godz. 8:30 będzie odmawiana Litania Loretańska. We środy Nabożeństwo Majowe i wieczorna Msza św. w kaplicy.
 • I Piątek miesiąca wypada 6 maja. W tym dniu w kościele o godz. 18:30 będzie Nabożeństwo majowe, w tym czasie również okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej, a o godz. 19:00 Msza św. ku czci Serca Pana Jezusa.
 • Spotkanie ministrantów i kandydatów odbędzie się w piątek 6 maja o godz. 18.00 w kościele.
 • Nabożeństwo pierwszosobotnie odbędzie się w sobotę 7 maja o godz. 15:00 w kaplicy.
 • Uroczystość przyjęcia I Komunii świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę 8 maja w kościele św. Franciszka. Dzieci przystąpią do tego sakramentu w dwóch grupach: na Mszach św. o godz. 10:30 i 12:30. Naszych parafian uprzejmie prosimy, by ze względu na licznych gości obecnych na uroczysto- ściach w tym dniu wybierali inne godziny Mszy św.
 • Biały Tydzień dla dzieci komunijnych będzie trwał od poniedziałku 9 maja do piątku 13 maja włącznie. Dzieci proszone są o przyjście do kościoła na godz. 18.30, aby uczestniczyć w Nabożeństwie majowym, a następnie we Mszy św. o godz. 19:00.
 • Zapisy do Polskiej Szkoły Sobotniej im. Marii Konopnickiej na Willesden Green na rok 2016/17, odbywać się będą w sobotę 7 maja dla rodzeństwa dzieci uczęszczających już do szkoły natomiast 14 i 21 maja dla nowych uczniów w budynku szkoły.
 • Zapraszamy na Święto Rodzin, organizowane przez Polską Misję Katolicką, które odbędzie się w niedziele 15 maja w Laxton Hall, Corby NN17 3AU. W programie Msza Św., konferencja dla rodziców, grill i koncert zespołu Deus Meus. Szczegóły na plakatach.
 • Czasopisma religijne. Zachęcamy do nabywania czasopism: Są już dostępne nowe numery „Gościa Niedzielnego”, „Anioła Stróża”, „Różańca” oraz „Tak rodzinie”. Należność za czasopisma prosimy wrzucać do skarbony.
 • Parafialna Pielgrzymka na Kubę planowana jest na listopad tego roku w dniach: 07-21.11.2016. Są jeszcze wolne miejsca – zapraszamy! Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej stronie internetowej oraz na okolicznościowym plakacie. Kontakt: Agata, kom. 07904 186178, agaburz@gmail.com
 • Zbiórka na tacę z ubiegłej niedzieli wyniosła w kościele – £1347.10, w kaplicy – £299.90, z Gift-Aid – £301.00. Zbiórka na pomoc Ukrainie wyniosła £1472.05. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

Intencje polecone przez Ojca Świętego Franciszka Apostolstwu Modlitwy na maj 2016:

 • Ogólna: Aby we wszystkich krajach świata kobiety były traktowane z czcią i szacunkiem oraz by doceniano ich niezbędny wkład w życie społeczne.
 • Ewangelizacyjna: : Aby rozpowszechniał się w rodzinach, wspólnotach i grupach zwyczaj odmawiania Różańca w intencji ewangelizacji i pokoju.

Kontynuując korzystanie ze strony, akceptujesz użycie plików cookies - ciasteczek. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close