Wyplyń na głębie - Polska Parafia w Londynie
5 Niedziela Zwykła
6 lutego 2022
Kochaj swoich nieprzyjaciół - Polska Parafia w Londynie
7 Niedziela Zwykła
19 lutego 2022
Wyplyń na głębie - Polska Parafia w Londynie
5 Niedziela Zwykła
6 lutego 2022
Kochaj swoich nieprzyjaciół - Polska Parafia w Londynie
7 Niedziela Zwykła
19 lutego 2022

Błogosławiony kto...

Bóg jest Pierwszą Osobą, która bez jakichkolwiek warunków zaufała człowiekowi. Powierzyła mu świat i odpowiedzialność za jego istnienie, a także za właściwe korzystanie ze świata dla dobra wszystkich stworzeń. To zaufanie zostało nadużyte. Mimo to Bóg wciąż ufa, że człowiek ze swego życia zrobi dobry użytek. Wciąż daje mu szansę. Ważne, by każdego dnia próbował odwzajemnić to Jego zaufanie. Bez Niego każde bogactwo w konsekwencji staje się nędzą, a z Nim nawet bieda prowadzi do prawdziwego szczęścia. Do zbawienia!


Liturgia słowa

Jr 17, 5-8

Błogosławiony, kto pokłada ufność w Bogu

Czytanie z Księgi proroka Jeremiasza

Tak mówi Pan: «Przeklęty mąż, który pokłada nadzieję w człowieku i który w ciele upatruje swą siłę, a od Pana odwraca swe serce. Jest on podobny do dzikiego krzewu na stepie, nie dostrzega, gdy przychodzi szczęście; wybiera miejsca spalone na pustyni, ziemię słoną i bezludną.

Błogosławiony mąż, który pokłada ufność w Panu, i Pan jest jego nadzieją. Jest on podobny do drzewa zasadzonego nad wodą, co swe korzenie puszcza ku strumieniowi; nie obawia się, gdy nadejdzie upał, bo zachowa zielone liście; także w roku posuchy nie doznaje niepokoju i nie przestaje wydawać owoców».

1 Kor 15, 12. 16-20

Zmartwychwstanie Chrystusa podstawą naszej wiary

Czytanie z Pierwszego Listu Świętego Pawła Apostoła do Koryntian

Bracia:

Jeżeli głosi się, że Chrystus zmartwychwstał, to dlaczego twierdzą niektórzy spośród was, że nie ma zmartwychwstania?

Jeśli umarli nie zmartwychwstają, to i Chrystus nie zmartwychwstał. A jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał, daremna jest wasza wiara i aż dotąd pozostajecie w waszych grzechach. Tak więc i ci, co pomarli w Chrystusie, poszli na zatracenie. Jeżeli tylko w tym życiu w Chrystusie nadzieję pokładamy, jesteśmy bardziej od wszystkich ludzi godni politowania.

Tymczasem jednak Chrystus zmartwychwstał jako pierwociny spośród tych, co pomarli.

Łk 6, 17. 20-26

Błogosławieni ubodzy, biada bogaczom

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jezus zszedł z Dwunastoma na dół i zatrzymał się na równinie; był tam liczny tłum Jego uczniów i wielkie mnóstwo ludu z całej Judei i z Jeruzalem oraz z nadmorskich okolic Tyru i Sydonu.

On podniósł oczy na swoich uczniów i mówił:

«Błogosławieni jesteście, ubodzy, albowiem do was należy królestwo Boże.

Błogosławieni, którzy teraz głodujecie, albowiem będziecie nasyceni.

Błogosławieni, którzy teraz płaczecie, albowiem śmiać się będziecie.

Błogosławieni jesteście, gdy ludzie was znienawidzą i gdy was wyłączą spośród siebie, gdy zelżą was i z powodu Syna Człowieczego odrzucą z pogardą wasze imię jako niecne: cieszcie się i radujcie w owym dniu, bo wielka jest wasza nagroda w niebie. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili prorokom.

Natomiast biada wam, bogaczom, bo odebraliście już pociechę waszą.

Biada wam, którzy teraz jesteście syci, albowiem głód cierpieć będziecie.

Biada wam, którzy się teraz śmiejecie, albowiem smucić się i płakać będziecie.

Biada wam, gdy wszyscy ludzie chwalić was będą. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili fałszywym prorokom».


Ogłoszenia duszpasterskie na 6 Niedziela Zwykła

 • 500. rocznica nawrócenia i 400. rocznica kanonizacji św. Ignacego z Loyoli. W naszej kaplicy można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 • Regulacje pandemiczne w kościele od 28 stycznia 2022:
  • Osoby wykazujące objawy chorób zakaźnych powinny pozostać w domu.
  • Zakrywanie nosa i ust jest rekomendowane w pomieszczeniach zamkniętych.
  • Nie ma obowiązku dystansu społecznego. Warto jednak uszanować potrzeby innych.
  • Obowiązek dobrej wentylacji miejsc kultu. Przypominamy o ciepłym stroju.
 • „Szukać i znajdować Boga w codzienności” – jezuickie czwartki z duchowością św. Ignacego z Loyoli. Począwszy od 17 lutego zapraszamy na cykl spotkań z duchowości ignacjańskiej w 3. czwartek miesiąca (od lutego do lipca) o 20:00 do Domu Parafialnego. Więcej na stronie www i Facebook.
 • Rekolekcje Ignacjańskie w Życiu Codziennym. W Jubileuszowym Roku Ignacjańskim zapraszamy na 4 tygodni rekolekcji: „Droga nawrócenia, droga przemiany św. Ignacego na podstawie Opowieści Pielgrzyma i w oparciu o Pismo Święte”. Rozpoczęcie 3 marca. Szczegółowe warunki uczestnictwa i zapisy w zakrystii.
 • Śp. Inga Monika Ochocka (+20.11.2021). Msza w intencji śp. Ingi Moniki i wspomnienie o zmarłej odbędą się 20.02 o 12:00 w kaplicy.
 • Walne Zebranie naszej Parafii odbędzie się w niedzielę 27 lutego o 13:30 w Domu Parafialnym. Na spotkaniu zostanie przedstawione sprawozdanie z ubiegłego roku. Zapraszamy wszystkich Parafian, którym zależy na rozwoju naszej wspólnoty.
 • „Kaziukowe Serca”. Tradycyjnie, z okazji wspomnienia św. Kazimierza, chcemy przygotować piernikowe serca, jako wyraz pomocy katolikom na Wschodzie. Serdecznie zapraszamy wszystkich do zaangażowania się w tę szlachetną inicjatywę. Prosimy, aby w waszych domach upiec piernikowe serca, udekorować je i zapakować pojedynczo. „Kaziukowe Serca” można dostarczać do kościoła (przy zakrystii) w niedzielę 20 i 27 lutego lub do kaplicy (mała kaplica) od 20 lutego do 3 marca po mszach. Dodatkowe informacje i przepis na piernikowe serca u s. Anny; tel. 07340 391780.
 • Wizyta Duszpasterska. Wszystkich Parafian, którzy pragną odwiedzin Duszpasterza prosimy o wypełnienie formularza (dostępny przy wyjściu) i złożenie go w zakrystii.
 • Bierzmowanie dla osób dorosłych. Przygotowanie do sakramentu rozpocznie się 4 marca po wieczornej mszy i Drodze Krzyżowej. Zapisy w zakrystii.
 • Kurs przedmałżeński 29 kwietnia – 27 maja; spotkania w piątki wieczorem. Obecność obowiązkowa narzeczonych na każdym spotkaniu. Zapisy w zakrystii.
 • Grupy Parafialne są otwarte na nowych uczestników i zapraszają na spotkania.
  • Chór Parafialny zaprasza na próby w poniedziałki o 20:00 do Domu Parafialnego
  • Klub Seniora czwartki o 11:00 modlitwa w kaplicy, później ćwiczenia gimnastyczne.
  • PlayGroup dla rodziców z maluchami zaprasza na spotkania w piątki 9:30 – 11:30.
 • Zapisy do Parafii. Wszystkich nowych Parafian i tych, którzy nigdy nie zapisali się do parafii prosimy o wypełnienie formularza zapisu.
 • Gift Aid Declaration. Zachęcamy do wypełnienia tej deklaracji. Szczegóły tutaj.
 • Zbiórka na tacę w minioną niedzielę wyniosła w kościele £1.003.01, w kaplicy £200.49 oraz z Gift-Aid £367.00. Druga taca na Inwestycje Parafialne wyniosła £1021.13.
  Bóg zapłać za wszystkie ofiary, które wpłynęły na konto Parafii. Różne możliwości wsparcia zobacz na stronie, w zakładce: O parafii -> Finansowe

Intencje polecone przez Ojca Świętego Franciszka Apostolstwu Modlitwy na luty 2022:

 • Za zakonnice i inne kobiety konsekrowane: Módlmy się w intencji zakonnic i innych kobiet konsekrowanych ‐ dziękując im za ich misję i odwagę ‐ aby nadal odkrywały nowe odpowiedzi w obliczu wyzwań naszych czasów.

Kontynuując korzystanie ze strony, akceptujesz użycie plików cookies - ciasteczek. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close