5 Niedziela zwykła - Wy jesteście światłem świata
5 Niedziela zwykła – Wy jesteście światłem świata
5 lutego 2017
7 Niedziela Zwykla - Rok A - Miłujcie waszych nieprzyjaciół
7 Niedziela zwykła – Miłujcie waszych nieprzyjaciół
18 lutego 2017
5 Niedziela zwykła - Wy jesteście światłem świata
5 Niedziela zwykła – Wy jesteście światłem świata
5 lutego 2017
7 Niedziela Zwykla - Rok A - Miłujcie waszych nieprzyjaciół
7 Niedziela zwykła – Miłujcie waszych nieprzyjaciół
18 lutego 2017

Nie zabijaj!

Aby zachować przykazanie „Nie zabijaj” jest nam potrzebny najpierw zachwyt nad życiem, afirmacja tego jakże pięknego i podstawowego daru, powołania, które jest wspólne wszystkim ludziom. Z tego powołania czerpie każde inne.

Jesteśmy powołani do tego, aby żyć, aby nasze życie przeżyć uczciwie, dojrzale, aby je przeżyć w miłości, aby żyjąc – być ludźmi szczęśliwymi.


Liturgia słowa

Syr 15, 15-20

Wymagająca wolność człowieka

Jeżeli zechcesz, zachowasz przykazania, a dochowanie wierności zależy od Jego upodobania. Położył przed tobą ogień i wodę, po co zechcesz, wyciągniesz rękę. Przed ludźmi życie i śmierć, co ci się spodoba, to będzie ci dane. Ponieważ wielka jest mądrość Pana, ma ogromną władzę i widzi wszystko. Oczy Jego patrzą na tych, co się Go boją – On sam poznaje każdy czyn człowieka. Nikomu On nie przykazał być bezbożnym i nikomu nie zezwolił grzeszyć.

Jeśli u siebie usuniesz jarzmo, przestaniesz grozić palcem i mówić przewrotnie, jeśli podasz twój chleb zgłodniałemu i nakarmisz duszę przygnębioną, wówczas twe światło zabłyśnie w ciemnościach, a twoja ciemność stanie się południem».

1 Kor 2, 6-10

Prawdziwa mądrość

Bracia:
Głosimy mądrość między doskonałymi, ale nie mądrość tego świata ani władców tego świata, zresztą przemijających. Lecz głosimy tajemnicę mądrości Bożej, mądrość ukrytą, tę, którą Bóg przed wiekami przeznaczył ku chwale naszej, tę, której nie pojął żaden z władców tego świata; gdyby ją bowiem pojęli, nie ukrzyżowaliby Pana chwały; lecz właśnie nauczamy, jak zostało napisane: «Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują».

Nam zaś objawił to Bóg przez Ducha. Duch przenika wszystko, nawet głębokości Boga samego.

Mt 5, 20-37

Wymagania Nowego Przymierza

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.

Słyszeliście, że powiedziano przodkom: „Nie zabijaj”; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi.

Słyszeliście, że powiedziano: „Nie cudzołóż”. A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa.

Słyszeliście również, że powiedziano przodkom: „Nie będziesz fałszywie przysięgał, lecz dotrzymasz Panu swej przysięgi”. A Ja wam powiadam: Wcale nie przysięgajcie. Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi».


Ogłoszenia duszpasterskie 6 Niedziela zwykła – Nie zabijaj!

 • Dziś na wszystkich Mszach św. odbędzie się zbiórka (jako druga taca) na potrzeby Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii.
 • Wspólnota małżeństw zaprasza narzeczonych i małżeństwa na randkę małżeńską przy smacznych domowych wypiekach i filmie „Bóg w Krakowie” dziś o godz. 17:00 w Domu parafialnym w sali o. Mirewicza.
 • Zmarła Irena Kuklińska, nasza długoletnia parafianka, sodaliska mariańska. Msza św. pogrzebowa za + Irenę odbędzie się we wtorek 14 lutego o godz. 11:30 w kaplicy, a następnie ostatnie pożegnanie w krematorium na Hendon.
 • Spotkanie dla singli. We wtorek, 14 lutego z okazji wspomnienia św. Walentego zapraszamy na Mszę świętą w kaplicy o g. 19:00 w intencji znalezienia dobrej kandydatki / kandydata na małżonka. Następnie spotkanie w kawiarence domu parafialnego (180 Walm Lane).
 • Zebranie Rady Administracyjnej odbędzie się we środę 15 lutego o godz. 20:00 w Domu parafialnym.
 • Ksiądz Kardynał Vincent Nichols serdecznie zaprasza do Katedry Westminster na obchody 100 lecia objawień Matki Bożej w Fatimie w sobotę 18 lutego. Program obchodów znajduje się na plakacie.
 • Przypominamy, że nasza parafialna pielgrzymka do Fatimy w setną rocznicę objawień planowana jest w dniach od 8-15 czerwca 2017 roku. Przyjmujemy jeszcz zapisy na pielgrzymkę. Szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej oraz na plakacie. Kontakt – Agata: agaburz@gmail.com; kom. 07904 186 178.
 • Zapraszamy na Zabawę Karnawałową w sobotę 25 lutego do sali O. Mirewicza w Domu parafialnym. Zabawa dla dorosłych i dzieci. Śpiew i muzyka do tańca, malowanie twarzy, smaczny poczęstunek. Bilety będą do nabycia w przyszłą niedzielę po Mszach św. przy kościele i kaplicy.
 • Walne Zebranie naszej Parafii odbędzie się w niedzielę 26 lutego o godz. 13:00 w domu parafialnym. Na spotkaniu zostanie przedstawiony całokształt prac naszej parafii w ubiegłym roku. Zapraszamy osoby zaangażowane w życie parafii jak również nowe osoby.
 • Kurs dla dorosłych do sakramentu bierzmowania rozpocznie się 2 marca i potrwa do 2 maja. Spotkania będą w czwartki w godz. 19:30-22:00 w domu parafialnym (180 Walm Ln, NW2 3AX). Sam sakrament odbędzie się w sobotę 27 maja. Bliższe informacje i zapisy: www.tiny.cc/bierz
 • „Kaziukowe serca”. Koło Pań zwraca się z apelem i prośbą o zaangażowanie się w pieczenie „Kaziukowych serc”. Tegoroczny cel to pomoc w odbudowie Polskiej kaplicy prowadzonej przez Siostry Klaryski w Kazachstanie. Można też prywatnie wysyłać ofiary – informacje znajdują się przy wyjściu.
 • Kurs przedmałżeński. Następny kurs przygotowujący narzeczonych do sakramentu małżeństwa odbędzie się w dniach 30.04-01.05. Konferencje poradni rodzinnej odbędą się w niedzielę 8 maja. Zapisy na kurs będą przyjmowane w kwietniu.
 • Renowacja obrazu. W najbliższym czasie obraz Matki Bożej Ostrobramskiej, który znajduje się w naszej kaplicy zostanie poddany gruntownej renowacji w celu zatrzymania postępujących zniszczeń. Prace konserwatorskie będą prowadzone przez Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie.
 • Zbiórka na tacę z ubiegłej niedzieli – w kościele: £1482.12; w kaplicy: £504.99; Gift-Aid: £289.00. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

Intencje polecone przez Ojca Świętego Franciszka Apostolstwu Modlitwy na luty 2017:

 • Intencja Ogólna: Aby ludzie przeżywający próby, zwłaszcza ubodzy, uchodźcy i spychani na margines, spotykali się z przyjęciem i znajdowali wsparcie w naszych wspólnotach.

Kontynuując korzystanie ze strony, akceptujesz użycie plików cookies - ciasteczek. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close