5 Niedziela Zwykła - Rok B - Działanie i modlitwa
5 Niedziela Zwykła
4 lutego 2018
1 Niedziela Wielkiego Postu - Rok B - Łaska i wierność
1 Niedziela Wielkiego Postu
18 lutego 2018
5 Niedziela Zwykła - Rok B - Działanie i modlitwa
5 Niedziela Zwykła
4 lutego 2018
1 Niedziela Wielkiego Postu - Rok B - Łaska i wierność
1 Niedziela Wielkiego Postu
18 lutego 2018

Jezus dotknął go

Nie tylko w czasach Mojżesza, również za czasów Jezusa trędowaty miał przebywać w odosobnieniu, poza obozem, mieć rozdarte szaty i włosy w nieładzie. Jezus dotykając tego człowieka przełamuje tą izolację. A w swojej śmierci poza miastem, oszpecony i udręczony podzielił los, tych którzy skazani byli na izolację. Pan pragnie wkraczać również we wszelkie moje osamotnienia.


Liturgia słowa

Kpł 13, 1-2. 45-46

Odosobnienie trędowatego

Czytanie z Księgi Kapłańskiej

Tak mówił Pan do Mojżesza i Aarona: «Jeżeli u kogoś na skórze ciała pojawi się nabrzmienie albo wysypka, albo biała plama, która na skórze jego ciała jest oznaką trądu, o przyprowadzą go do kapłana Aarona albo do jednego z jego synów kapłanów.

Trędowaty, dotknięty tą plagą, będzie miał rozerwane szaty, włosy nieuczesane, brodę zasłoniętą i będzie wołać: Nieczysty, nieczysty! Przez cały czas trwania tej choroby będzie nieczysty. Będzie mieszkał w odosobnieniu. Jego mieszkanie będzie poza obozem».

1 Kor 10, 31 – 11, 1

Paweł naśladowcą Chrystusa

Czytanie z Pierwszego Listu Świętego Pawła Apostoła do Koryntian

Bracia:

Czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie. Nie bądźcie zgorszeniem ani dla Żydów, ani dla Greków, ani dla Kościoła Bożego, podobnie jak ja, który się staram przypodobać wszystkim pod każdym względem, szukając nie własnej korzyści, lecz dobra wielu, aby byli zbawieni.

Bądźcie naśladowcami moimi, tak jak ja jestem naśladowcą Chrystusa.

Mk 1, 40-45

Uzdrowienie trędowatego

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Pewnego dnia przyszedł do Jezusa trędowaty i upadłszy na kolana, prosił Go: «Jeśli zechcesz, możesz mnie oczyścić ». A Jezus, zdjęty litością, wyciągnął rękę, dotknął go i rzekł do niego: «Chcę, bądź oczyszczony». Zaraz trąd go opuścił, i został oczyszczony.

Jezus surowo mu przykazał i zaraz go odprawił, mówiąc mu: «Bacz, abyś nikomu nic nie mówił, ale idź, pokaż się kapłanowi i złóż za swe oczyszczenie ofiarę, którą przepisał Mojżesz, na świadectwo dla nich».

Lecz on po wyjściu zaczął wiele opowiadać i rozgłaszać to, co zaszło, tak że Jezus nie mógł już jawnie wejść do miasta, lecz przebywał w miejscach pustynnych. A ludzie zewsząd schodzili się do Niego.


Ogłoszenia duszpasterskie na 6 Niedziela Zwykła – Jezus dotknął go

 • Środa Popielcowa 14.02 Msze Św.: w kaplicy 7:30 (j.ang.), 10:00; w kościele 19:00 i 20:15. W tym dniu biuro parafialne będzie nieczynne.
 • Zapraszamy do uczestnictwa Nabożeństwach w Wielkim Poście:
  • w piątki w kościele o 18:30 Droga Krzyżowa z rozważaniami dla dzieci19:30 Droga Krzyżowa dla dorosłych
  • W niedziele Gorzkie Żale w kaplicy o 11:30 i w kościele o 18:30.
 • Bardzo serdecznie dziękuję Radzie Parafialnej za zorganizowanie i przeprowadzenie Zabawy Karnawałowej w minioną sobotę.
 • Zebranie Rady Administracyjnej odbędzie się w poniedziałek 12. lutego o godz. 20:00 w Domu parafialnym.
 • Walne Zebranie naszej Parafii odbędzie się w niedzielę 18. lutego o godz. 13:15 w Domu Parafialnym. Na spotkaniu zostanie przedstawione sprawozdanie z działalności naszej parafii w ubiegłym roku. Zapraszamy wszystkie osoby zaangażowane w życie parafii, a także osoby, które chciałyby się włączyć aktywnie w działalność parafii.
 • Spotkania biblijne. Zapraszamy zainteresowany poznawaniem Pisma Świętego w poniedziałek 12.02 o 20:00 do Domu Parafialnego.
 • Spotkania ministrantów i ministrantek oraz wszystkich, którzy chcą do tej grupy dołączyć. Zapraszamy młodzież i dzieci po 1. Komunii w czasie half term w poniedziałek 12.02 i wtorek 13.02 od 9:30 do 14:00 do Domu Parafialnego. W czwartek 15.02 planujemy wycieczkę.
 • Klub Seniora zaprasza na spotkanie w środę 14.02. o godz. 10:00. W programie: Msza Św., spotkanie i ćwiczenia gimnastyczne.
 • Obecność Twoja – Czuwanie na dobry początek Wielkiego Postu 17.02 o 19:00 Msza Św. w kościele, następnie Adoracja, świadectwa i modlitwa wstawiennicza. Czuwanie poprowadzi „Wspólnota u Przyjaciela” z kościoła pw. Św. Ignacego ze Stamford Hill.
 • Sodalicja Mariańska zaprasza na spotkanie w niedzielę 18.02 o 13:15 do Biura Parafialnego.
 • Trwają zapisy na Rekolekcje Ignacjańskie w życiu codziennym 22.02-22.03. Rozpoczęcie 22 lutego Mszą Św. o 19:00 w kościele.
 • Gromada zuchów Bursztynowe Serduszka serdecznie zaprasza wszystkich parafian i sympatyków na obchody 60-lecia jej istnienia w niedziele 25.02. Uroczysta Msza Święta o 12:00 w kościele pw. św. Franciszka rozpocznie obchody. Po mszy wystawa, poczęstunek i kominek na sali w szkole St Robert Southwell, Slough Lane NW9 8YD.
 • Zbiórka na tacę: z ubiegłej niedzieli wyniosła w kościele £1475.51, w kaplicy £252.74 oraz £356.50 z Gift-Aid. Bóg zapłać za Waszą hojność.

Intencje polecone przez Ojca Świętego Franciszka Apostolstwu Modlitwy na luty 2018:

 • Intencja powszechna: Aby ci, którzy sprawują władzę materialną, polityczną lub duchową, nie pozwolili, by rządziła nimi korupcja.

Kontynuując korzystanie ze strony, akceptujesz użycie plików cookies - ciasteczek. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close