6 Niedziela Zwykła - Jezus dotknął go
6 Niedziela Zwykła
11 lutego 2018
2 Niedziela Wielkiego Postu - Rok B - Jego słuchajcie
2 Niedziela Wielkiego Postu
25 lutego 2018
6 Niedziela Zwykła - Jezus dotknął go
6 Niedziela Zwykła
11 lutego 2018
2 Niedziela Wielkiego Postu - Rok B - Jego słuchajcie
2 Niedziela Wielkiego Postu
25 lutego 2018

Łaska i wierność

„Drogi Twe, Panie, to łaska i wierność”. W historii zbawienie nieustannie łaska i wierność Boga spotykają się z grzechem i niewiernością człowieka. Ostatecznie Jezus wziął na siebie nasze grzechy i ich skutki, aż po śmierć. W Nim zostało zawarte nowe i wieczne przymierze, przymierze tak mocne, że nic nie może go złamać. To w Nim, w Jezusie Chrystusie, jest nasze życie i nasze zbawienie.


Liturgia słowa

Rdz 9, 8-15

Przymierze Boga z Noem po potopie

Czytanie z Księgi Rodzaju

Tak rzekł Bóg do Noego i do jego synów: «Oto Ja zawieram przymierze z wami i z waszym potomstwem, które po was będzie; z wszelką istotą żywą, która jest z wami: z ptactwem, ze zwierzętami domowymi i polnymi, jakie są przy was, ze wszystkimi, które wyszły z arki, z wszelkim zwierzęciem na ziemi. Zawieram z wami przymierze, tak iż nigdy już nie zostanie zgładzona wodami potopu żadna istota żywa i już nigdy nie będzie potopu niszczącego ziemię».

Po czym Bóg dodał: «A to jest znak przymierza, które Ja zawieram z wami i każdą istotą żywą, jaka jest z wami, na wieczne czasy: Łuk mój kładę na obłoki, aby był znakiem przymierza między Mną a ziemią. A gdy rozciągnę obłoki nad ziemią i gdy ukaże się ten łuk na obłokach, wtedy wspomnę na moje przymierze, które zawarłem z wami i z wszelką istotą żywą, z każdym człowiekiem; i nie będzie już nigdy wód potopu na zniszczenie żadnego istnienia».

1 P 3, 18-22

Woda chrztu nas ocala

Czytanie z Pierwszego Listu Świętego Piotra Apostoła

Najdrożsi:

Chrystus raz jeden umarł za grzechy, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was do Boga przyprowadzić; zabity wprawdzie na ciele, ale powołany do życia przez Ducha. W Nim poszedł ogłosić zbawienie nawet duchom zamkniętym w więzieniu, niegdyś nieposłusznym, gdy za dni Noego cierpliwość Boża naczekiwała, a budowana była arka, w której niewielu, to jest osiem dusz, zostało uratowanych przez wodę.

Teraz również zgodnie z tym wzorem ratuje was ona we chrzcie nie przez obmycie brudu cielesnego, ale przez zobowiązanie dobrego sumienia wobec Boga – dzięki zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. On jest po prawicy Bożej, gdyż poszedł do nieba, gdzie poddani Mu zostali aniołowie i Władze, i Moce.

Mk 1, 12-15

Jezus był kuszony przez Szatana, aniołowie zaś Mu usługiwali

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.

Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»


Ogłoszenia duszpasterskie na 1 Niedziela Wielkiego Postu – Łaska i wierność

 • Walne Zebranie naszej Parafii odbędzie się dzisiaj o godz. 13:15 w Domu Parafialnym. Na spotkaniu zostanie przedstawione sprawozdanie z działalności naszej parafii w ubiegłym roku. Zapraszamy wszystkie osoby zaangażowane w życie parafii, a także osoby, które chciałyby się włączyć aktywnie w działalność parafii.
 • Nabożeństwa w Wielkim Poście. Zapraszamy do uczestnictwa.
  • Droga Krzyżowa z rozważaniami dla dzieci w piątki o 18:30 w kościele.
  • Droga Krzyżowa z rozważaniami dla dorosłych w piątki o 19:30 w kościele.
  • Gorzkie Żale w niedziele w kaplicy o 11:30 i w kościele o 18:30.
 • Dzień modlitwy i postu w intencji pokoju. Papież Franciszek zachęca do modlitwy i postu 23.02, w piątek 1. tygodnia Wielkiego Postu w intencji pokoju, a w szczególnie w intencji Demokratycznej Republika Konga i Sudanu Południowego. Włączmy się osobiście w tą inicjatywę.
 • Rekolekcje Wielkopostne. Już dziś zapraszamy na rekolekcje, które w dniach 4-7.03 poprowadzi o. Wojciech Ziółek SJ, misjonarz z Syberii. Zarezerwujmy sobie czas na uczestnictwo w rekolekcjach parafialnych.
 • Sodalicja Mariańska zaprasza na spotkanie w niedzielę 18.02 o 13:15 do Biura Parafialnego.
 • Spotkania biblijne w poniedziałek 19.02 o 20:00 w Domu Parafialnym.
 • „Kaziukowe serca”. Koło Pań zwraca się z apelem i prośbą o zaangażowanie się w pieczenie, dekorowanie i sprzedaż „Kaziukowych serc”, które odbędzie się 28.02 o 18:00. Pierniki będą do nabycia w niedzielę 4.03 przy kościele i kaplicy. Wszelkie informacje oraz przepis na pierniki u s.Teresy; tel.07340391780. Bardzo prosimy o pomocy.
 • Kończymy zapisy na Rekolekcje Ignacjańskie w życiu codziennym 22.02-22.03. Rozpoczęcie 22.02 Mszą Św. o 19:00 w kościele.
 • 9. lutego zmarła nasza długoletnia parafianka pani Janina Kukiełka. Msza Pogrzebowa w jej intencji odbędzie się w kaplicy 22.02 o 12:00. W ostatnim czasie zmarł również nasz parafianin i dobroczyńca pan Karol Rolewicz. Msza Pogrzebowa w jego intencji odbędzie się 6.03 o 12:00. Pamiętajmy w modlitwie za naszych zmarłych parafian.
 • Gromada zuchów Bursztynowe Serduszka serdecznie zaprasza wszystkich parafian i sympatyków na obchody 60-lecia jej istnienia w niedziele 25.02. Uroczysta Msza Święta o 12:00 w kościele pw. św. Franciszka rozpocznie obchody. Po mszy wystawa, poczęstunek i kominek na sali w szkole St Robert Southwell, Slough Lane NW9 8YD.
 • Zbiórka na tacę: z ubiegłej niedzieli wyniosła w kościele £1362.22, w kaplicy £318.72 oraz £305.10 z Gift-Aid. Dochód z Zabawy karnawałowej wyniósł: £676.49. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

Intencje polecone przez Ojca Świętego Franciszka Apostolstwu Modlitwy na luty 2018:

 • Intencja powszechna: Aby ci, którzy sprawują władzę materialną, polityczną lub duchową, nie pozwolili, by rządziła nimi korupcja.

Kontynuując korzystanie ze strony, akceptujesz użycie plików cookies - ciasteczek. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close