Kochaj swoich nieprzyjaciół - Polska Parafia w Londynie
7 Niedziela Zwykła
19 lutego 2022
Kuszenie Jezusa - Polska Parafia w Londynie
1 Niedziela Wielkiego Postu
6 marca 2022
Kochaj swoich nieprzyjaciół - Polska Parafia w Londynie
7 Niedziela Zwykła
19 lutego 2022
Kuszenie Jezusa - Polska Parafia w Londynie
1 Niedziela Wielkiego Postu
6 marca 2022

Źródło Światła

Jawicie się jako źródło światła w świecie, trzymając się mocno Słowa Życia.” Flp 2, 15 Prawdziwe światło chrześcijanina nie pochodzi z jego własnej mądrości, ani z mądrości tego świata lecz z nauki Chrystusa. Chrześcijanin może stać się przewodnikiem dla innych i pociągnąć ich do Chrystusa tylko w tej mierze w jakiej sam przyjął i stosuje naukę i przykład Mistrza. Żyjąc tak jak Nauczyciel staje się Jego żywym obrazem. Upodobnianie się do Pana jest możliwe we współpracy z Jego łaską i nieustannym zapatrzeniem się w Niego.


Liturgia słowa

Syr 27, 4-7

Wypowiedzi człowieka ujawniają jego wartość

Czytanie z Mądrości Syracha

Gdy sitem się przesiewa, zostają odpadki, podobnie błędy człowieka przy jego ocenie.

Piec poddaje próbie naczynia garncarza, a sprawdzianem człowieka jest jego wypowiedź.

Jak o uprawie drzewa świadczy jego owoc, tak mowa o zamyśle serca człowieka.

Nie chwal męża przed wypowiedzią, to bowiem jest próbą dla ludzi.

1 Kor 15, 54b-58

Przez Chrystusa zwyciężamy śmierć

Czytanie z Pierwszego Listu Świętego Pawła Apostołac do Koryntian

Bracia:

Kiedy już to, co śmiertelne, przyodzieje się w nieśmiertelność, wtedy sprawdzą się słowa, które zostały napisane: «Zwycięstwo pochłonęło śmierć. Gdzież jest, o śmierci, twoje zwycięstwo? Gdzież jest, o śmierci, twój oścień?» Ościeniem zaś śmierci jest grzech, a siłą grzechu Prawo. Bogu niech będą dzięki za to, że dał nam odnieść zwycięstwo przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa.

Przeto, bracia moi najmilsi, bądźcie wytrwali i niezachwiani, zajęci zawsze ofiarnie dziełem Pańskim, pamiętając, że trud wasz nie pozostaje daremny w Panu.

Łk 6, 39-45

Z obfitości serca mówią usta

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jezus opowiedział uczniom przypowieść:

«Czy może niewidomy prowadzić niewidomego? Czy nie wpadną w dół obydwaj?

Uczeń nie przewyższa nauczyciela. Lecz każdy, dopiero w pełni wykształcony, będzie jak jego nauczyciel.

Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku? Jak możesz mówić swemu bratu: „Bracie, pozwól, że usunę drzazgę, która jest w twoim oku”, podczas gdy sam belki w swoim oku nie widzisz? Obłudniku, usuń najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka brata swego.

Nie ma drzewa dobrego, które by wydawało zły owoc, ani też drzewa złego, które by dobry owoc wydawało. Po własnym owocu bowiem poznaje się każde drzewo; nie zrywa się fig z ciernia, ani z krzaka jeżyny nie zbiera się winogron. Dobry człowiek z dobrego skarbca swego serca wydobywa dobro, a zły człowiek ze złego skarbca wydobywa zło. Bo z obfitości serca mówią jego usta».


Ogłoszenia duszpasterskie na 8 Niedziela Zwykła

 • 500. rocznica nawrócenia i 400. rocznica kanonizacji św. Ignacego z Loyoli. W naszej kaplicy można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 • Środa Popielcowa dniem postu i modlitwy o pokój na Ukrainie. Papież Franciszek zaapelował do wiernych: „Jezus nauczał, że diabelskiemu szaleństwu przemocy odpowiada się orężem Boga: postem i modlitwą. Zachęcam wszystkich, aby Środa Popielcowa, była dniem postu w intencji pokoju. Niech Królowa Pokoju zachowa świat od szaleństwa wojny.” Podejmijmy chojnie to wezwanie.
 • Środa Popielcowa 2 marca. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem w kaplicy 7:30 (j. ang.) i 10:30 oraz w kościele 19:00 i 20:30.
 • Pomoc finansowa dla Ukrainy. Dzisiejsza druga taca oraz taca w Środę Popielcową będzie przeznaczona na fundusz pomocy dla Ukrainy. Za wszystkie ofiary dziękujemy.
 • Walne Zebranie naszej Parafii odbędzie się dzisiaj o 13:30 w Domu Parafialnym. Na spotkaniu zostanie przedstawione sprawozdanie z ubiegłego roku. Zapraszamy wszystkich Parafian, którym zależy na rozwoju naszej wspólnoty.
 • Siostra Krystyna Wojtarowicz MChR (Misjonarka Chrystusa Króla) decyzją przełożonych zakonnych zostaje posłana na inną placówkę. Bardzo serdecznie dziękujemy za całą posługę s. Krystyny w naszej parafii przez ostatnie 2,5 roku niełatwego czasu przede wszystkim ze wględu na covidowe ograiczenia. Dziękujemy za trud katechetyczny tak w szkole jak i w parafii, za posługę w biurze parafialnym i zakrystii, za twórczą obecność w Radzie Parafialnej, wreszcie za cichą i dyskretną obecność pośród parafian oraz za każde dobro. Życzymy Siostrze obfitości łask w dalszej drodze zakonnej.
 • Witamy Siostrę Annę Tarnowską MChR (Misjonarka Chrystusa Króla), która będzie w naszje parafii do wakacji. Podejmie m.in. katachezę przygotowującą do 1. Komunii oraz obowiązki w zakrystii i biurze parafialnym. Życzymy Siostrze Annie wielu potrzebnych łask w posługiwaniu w naszej wspólnocie.
 • Rekolekcje Ignacjańskie w Życiu Codziennym (4 tygodniowe) dla tych, którzy w tym roku pragną głębiej przeżyć czas Wielkiego postu. Rozpoczęcie w czwartek 3 marca Mszą Św. o 19:00 w kaplicy. Uczestnicy zobowiązują się do: codziennej modlitwy ok. 30 min., uczestnictwa w spotkaniach czwartkowych z adoracją, mszą i konferencją oraz w spotkaniu indywidualnym z osobą towarzysząca – raz w tygodniu. Zapisy przyjmujemy tylko do poniedziłku 28.02 w zakrystii.
 • Pierwszy Piątek Miesiąca 4 marca zapraszamy na mszę w kaplicy o 10:30, spowiedź od 9:30 i w kościele o 19:00; spowiedź od 18:00.
 • Pierwsza Sobota Miesiąca 5 marca o 15:00 zapraszamy do kościoła na Mszę Świętą i Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
 • Droga Krzyżowa z rozważaniami dla dzieci piątek w kościele o 18:30.
 • Droga Krzyżowa z rozważaniami dla dorosłych piątek w kościele o 19:30.
 • Gorzkie Żale w niedzielę w kaplicy o 11:30 i w kościele o 18:30.
 • Czuwanie z okazji 400 lecia kanonizacji św. Ignacego z Loyoli. Zapraszamy na czuwanie, które odbedzie się 12 marca o 20:00 w kościele.
 • „Kaziukowe Serca”, jako wyraz pomocy katolikom na Wschodzie. Prosimy, aby w waszych domach upiec piernikowe serca, udekorować je i zapakować pojedynczo. „Kaziukowe Serca” można dostarczać do kościoła (przy zakrystii) w niedzielę 20 i 27 lutego lub do kaplicy (mała kaplica) od 20 lutego do 3 marca po mszach.
 • Schola Dziecięca, która wznowi śpiew na mszach o 12:00 ogłasza nabór nowych kandydatów. Wszystkich, którzy chcieliby spróbować zapraszamy na wstępne przesłuchanie do p. Anity organistki po mszy. Próby w poniedziałki o 17:30.
 • Zapisy do Parafii. Wszystkich nowych Parafian i tych, którzy nigdy nie zapisali się do parafii prosimy o wypełnienie formularza zapisu.
 • Gift Aid Declaration. Zachęcamy do wypełnienia tej deklaracji. Szczegóły tutaj.
 • Zbiórka na tacę w minioną niedzielę wyniosła w kościele £1.085.69, w kaplicy £308.71 oraz z Gift-Aid £263.00. Serdecznie dziękujemy.
  Bóg zapłać za wszystkie ofiary, które wpłynęły na konto Parafii. Różne możliwości wsparcia zobacz na stronie, w zakładce: O parafii -> Finansowe

Intencje polecone przez Ojca Świętego Franciszka Apostolstwu Modlitwy na marzec 2022:

 • O chrześcijańską odpowiedz na wyzwania bioetyczne. Módlmy się, abyśmy my, chrześcijanie, w obliczu nowych wyzwań bioetycznych wspierali zawsze ochronę życia modlitwą i działaniami społecznymi.

Kontynuując korzystanie ze strony, akceptujesz użycie plików cookies - ciasteczek. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close