7 Niedziela Zwykla - Rok A - Miłujcie waszych nieprzyjaciół
7 Niedziela zwykła – Miłujcie waszych nieprzyjaciół
18 lutego 2017
1.03.2017
1 marca 2017
7 Niedziela Zwykla - Rok A - Miłujcie waszych nieprzyjaciół
7 Niedziela zwykła – Miłujcie waszych nieprzyjaciół
18 lutego 2017
1.03.2017
1 marca 2017
Pokaż wszystkie

8 Niedziela zwykła – Najważniejsza troska

Najważniejsza troska

Pierwszą troską ucznia Chrystusa powinna być troska o królestwo Boże. Komu służymy? Bogu czy mamonie?

Najważniejszą troską człowieka jest królestwo Boga i jego sprawiedliwość: przyjaźń z Bogiem i sprawiedliwe życie na ziemi, aby cieszyć się nowym życiem w niebie.

Troska o królestwo jest w istocie troską o troskę Boga o mnie, ale też troską o moich braci i siostry, o Kościół.


Liturgia słowa

Iz 49, 14-15

Bóg nie opuszcza swojego ludu

Mówił Syjon: «Pan mnie opuścił, Pan o mnie zapomniał».

«Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu, ta, która kocha syna swego łona? A nawet gdyby ona zapomniała, Ja nie zapomnę o tobie» – mówi Pan.

1 Kor 4, 1-5

Bóg jest sędzią, nie sądźcie przedwcześnie

Bracia:
Niech uważają nas ludzie za sługi Chrystusa i za szafarzy tajemnic Bożych. A od szafarzy już tutaj się żąda, aby każdy z nich był wierny.

Mnie zaś najmniej zależy na tym, czy będę osądzony przez was, czy przez jakikolwiek trybunał ludzki. Co więcej, nawet sam siebie nie sądzę. Sumienie nie wyrzuca mi wprawdzie niczego, ale to mnie jeszcze nie usprawiedliwia. Pan jest moim sędzią.

Przeto nie sądźcie przedwcześnie, dopóki nie przyjdzie Pan, który rozjaśni to, co w ciemnościach ukryte, i ujawni zamysły serc. Wtedy każdy otrzyma od Boga pochwałę.

Mt 6, 24-34

Ufność w opatrzność Bożą

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego – miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie!

Dlatego powiadam wam: Nie martwcie się o swoje życie, o to, co macie jeść i pić, ani o swoje ciało, czym się macie przyodziać. Czyż życie nie znaczy więcej niż pokarm, a ciało więcej niż odzienie? Przypatrzcie się ptakom podniebnym: nie sieją ani żną i nie zbierają do spichlerzy, a Ojciec wasz niebieski je żywi. Czyż wy nie jesteście ważniejsi niż one?

Kto z was, martwiąc się, może choćby jedną chwilę dołożyć do wieku swego życia?

A o odzienie czemu się martwicie? Przypatrzcie się liliom polnym, jak rosną: nie pracują ani przędą. A powiadam wam: nawet Salomon w całym swym przepychu nie był tak ubrany jak jedna z nich. Jeśli więc ziele polne, które dziś jest, a jutro do pieca będzie wrzucone, Bóg tak przyodziewa, to czyż nie tym bardziej was, ludzie małej wiary?

Nie martwcie się zatem i nie mówcie: co będziemy jedli? co będziemy pili? czym będziemy się przyodziewali? Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane.

Nie martwcie się więc o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie martwić się będzie. Dosyć ma dzień każdy swojej biedy».


Ogłoszenia duszpasterskie 8 Niedziela zwykła – Najważniejsza troska

 • Walne Zebranie naszej Parafii odbędzie się dziś o godz. 13:00 w domu parafialnym. Zapraszamy osoby zaangażowane w życie parafii jak również nowe osoby.
 • Grupa modlitewna „Anastasis” zaprasza na adorację Najśw. Sakramentu dziś po Mszy św. o godz. 19:00 w kościele.
 • Środa Popielcowa w tym roku wypada 1 marca. W tym dniu Msze św. z posypaniem głów popiołem będą w kaplicy o godz. 7:30 (w jęz. angielskim), i 10:00 (Nie będzie Mszy św o godz. 8:30 rano) oraz o godz. 19:00 i 20:15. Msze wieczorne będą w kościele św. Franciszka.
 • Biuro parafialne w najbliższą środę, z racji Środy Popielcowej, będzie nieczynne.
 • „Kaziukowe serca”. Koło Pań zwraca się z apelem i prośbą o zaangażowanie się w pieczenie i dekoracje „Kaziukowych serc”, które odbędzie się we czwartek 2 marca o godz. 18:00. Tegoroczny cel to pomoc w odbudowie Polskiej kaplicy prowadzonej przez Siostry Klaryski w Kazachstanie. Pierniki będą do nabycia w niedzielę 5 marca przy kościele i kaplicy.
 • Kurs dla dorosłych do sakramentu bierzmowania rozpocznie się we czwartek 2 marca i potrwa do 2 maja. Spotkania będą w czwartki w godz. 19:30-22:00 w domu parafialnym (180 Walm Ln, NW2 3AX). Sam sakrament odbędzie się w sobotę 27 maja. Bliższe informacje i zapisy: www.tiny.cc/bierz
 • Nabożeństwa w Wielkim Poście: Droga Krzyżowa (w piątki) o godz. 18:30 i Gorzkie Żale (w niedziele) o godz. 18.30 w kościele. Zapraszamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach.
 • Nabożeństwo pierwszosobotnie wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi odbędzie się w sobotę 4 marca.
 • Serdecznie zapraszamy na projekcję filmu „Franciszek”. W sobotę 4 marca o godz. 17:00 w Sali o. Mirewicza w Domu parafialnym (180 Walm Lane NW2 3AX).Po filmie zapraszamy na spotkanie z p. Piotrem Dziubakiem, reżyserem i producentem filmowym, twórcą i dystrybutorem tego filmu. Jest to pierwszy biograficzny film o papieżu Franciszku. Wstęp – dobrowolne ofiary.
 • Dziękujemy Radzie Parafialnej i Kołu Pań za zorganizowanie Zabawy Karnawałowej. Dochód przeznaczony będzie na parafię.
 • Zmarła nasza parafianka śp. Regina Sarnicka. Msza św. pogrzebowa za śp. Reginę odbędzie się we wtorek 7 marca o godz. 12:30 w kaplicy, po czym o godz. 14:00 odbędzie się ostatnie pożegnanie na cmentarzu Kensal Green.
 • Spotkanie dotyczące pielgrzymki do Fatimy odbędzie się w niedzielę 12 marca o godz. 17:00 w Domu parafialnym. Przypominamy, że parafialna pielgrzymka do Fatimy w setną rocznicę objawień odbędzie się od 8-15 czerwca 2017 roku. Przyjmujemy jeszcze zapisy. Kontakt – Agata: agaburz@gmail.com; kom. 07904 186 178.
 • Zbiórka na tacę z ubiegłej niedzieli – w kościele: £1403.00; w kaplicy: £284.08; Gift-Aid: £273.00. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

Intencje polecone przez Ojca Świętego Franciszka Apostolstwu Modlitwy na luty 2017:

 • Intencja Ogólna: Aby ludzie przeżywający próby, zwłaszcza ubodzy, uchodźcy i spychani na margines, spotykali się z przyjęciem i znajdowali wsparcie w naszych wspólnotach.

Kontynuując korzystanie ze strony, akceptujesz użycie plików cookies - ciasteczek. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close