8 Niedziela Wielkanocna - Zesłanie Ducha Świętego
8 Niedziela Wielkanocna – Zesłanie Ducha Świętego
14 maja 2016
Rodzinna Majówka
Rodzinna Majówka
21 maja 2016
8 Niedziela Wielkanocna - Zesłanie Ducha Świętego
8 Niedziela Wielkanocna – Zesłanie Ducha Świętego
14 maja 2016
Rodzinna Majówka
Rodzinna Majówka
21 maja 2016
Pokaż wszystkie

8 Niedziela Zwykła – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

8 Niedziela Zwykła - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Pełnia prawdy o Bogu, który jest Trójcą, potrzebuje czasu, rozwoju, przygotowania, bo ta prawda wymaga filtrów naszych pojęć, by ją w ogóle sobie przedstawić. Bóg dokonuje swoich dzieł, stopniowo oswajając człowieka z łaskami, które zawsze są zbyt wielkie, by je po prostu przyjąć. Nadmiar dobra może być nie do zniesienia. Oto dlaczego Jezus mówi swoim uczniom, że mógłby jeszcze wiele im powiedzieć, ale nie są gotowi znieść blasku prawdy i Duch doprowadzi ich stopniowo do pełni poznania.


Liturgia słowa

(Prz 8, 22-31 )

Mądrość zrodzona przed stworzeniem świata

Tak mówi Mądrość Boża: «Pan mnie zrodził jako początek swej mocy, przed dziełami swymi, od pradawna. Od wieków zostałam ustanowiona, od początku, przed pradziejami ziemi.

Przed oceanem zostałam zrodzona, przed źródłami pełnymi wód; zanim góry zostały założone, przed pagórkami zostałam zrodzona. Nim glebę i pola uczynił, przed pierwszymi skibami roli.

Gdy niebo umacniał, z Nim byłam, gdy kreślił sklepienie nad bezmiarem wód; gdy w górze utwierdzał obłoki, gdy źródła wielkiej Otchłani umacniał, gdy morzu ustawiał granice, by wody z brzegów nie wystąpiły; gdy ustalił fundamenty ziemi. I byłam przy Nim mistrzynią, rozkoszą Jego dzień po dniu, cały czas igrając przed Nim. Igrając na okręgu ziemi, radowałam się przy synach ludzkich».

Ps 8, 4-5. 6 -7. 8-9

Refren:Jak jest przedziwne imię Twoje, Panie!

Gdy patrzę na Twe niebo, dzieło palców Twoich, * na księżyc i gwiazdy, które Ty utwierdziłeś: Czym jest człowiek, że o nim pamiętasz, * czym syn człowieczy, że troszczysz się o niego?

Uczyniłeś go niewiele mniejszym od aniołów, * uwieńczyłeś go czcią i chwałą. Obdarzyłeś go władzą nad dziełami rąk Twoich, * wszystko złożyłeś pod jego stopy:

Owce i bydło wszelakie, * i dzikie zwierzęta, ptaki niebieskie i ryby morskie, * wszystko, co szlaki mórz przemierza.

(Rz 5, 1-5)

Pokój z Bogiem przez Chrystusa w Duchu Świętym

Bracia: Dostąpiwszy usprawiedliwienia dzięki wierze, zachowajmy pokój z Bogiem przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa; dzięki Niemu uzyskaliśmy na podstawie wiary dostęp do tej łaski, w której trwamy, i chlubimy się nadzieją chwały Bożej. Ale nie tylko tym, lecz chlubimy się także z ucisków, wiedząc, że ucisk wyrabia wytrwałość, a wytrwałość – wypróbowaną cnotę, wypróbowana zaś cnota – nadzieję. A nadzieja zawieść nie może, ponieważ miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który został nam dany.

(Por. Ap 1, 8)

Aklamacja: Alleluja, alleluja, alleluja.

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, Bogu, który jest i który był, i który przychodzi.

Aklamacja: Alleluja, alleluja, alleluja.

(J 16, 12-15 )

Wszystko, co ma Ojciec, jest moje; Duch z mojego weźmie i wam objawi

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi. Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi».


Ogłoszenia duszpasterskie 8 Niedziela Zwykła – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 • Zebranie Sodalicji Mariańskiej odbędzie się dziś o godz. 13:00 w kaplicy.
 • Klub Seniora – to nowa inicjatywa dla osób starszych naszej parafii, które czują się młode duchem. Spotkania będą odbywać się w kaplicy i domu parafialnym dwa razy w miesiącu we środy o godz. 11:00. W programie: Msza św., herbatka, prelekcje na ciekawe tematy oraz zajęcia gimnastyczne. Pierwsze spotkanie w najbliższą środę 25 maja. Serdecznie zapraszamy!
 • Boże Ciało w Laxton Hall. W tym roku uroczystej procesji Bożego Ciała w Laxton Hall będzie przewodniczył bp Wiesław Lechowicz, delegat Episkopatu Polski ds. Emigracji. Procesja odbędzie się w niedzielę 29 maja o godz. 12:00 w LAXTON HALL, CORBY, NN17 3AU. Polska Misja Katolicka serdecznie zaprasza!
 • Majówka Rodzinna – BBQ. W niedziele 29 maja w godzinach 11.30 – 16.30, Koło Przyjaciół Harcerstwa zaprasza serdecznie wszystkich miłośnikow dobrego jedzenia, miłego towarzystwa, gier i zabaw zorganizowanych dla najmłodszych oraz rodzinnej atmosfery do ogrodu przy Domu Parafialnym (180 Walm Lane NW2 3AX), na BBQ, z którego dochód w całości przeznaczony zostanie na potrzeby naszych drużyn harcerskih, gromad zuchowych oraz skrzatów. Zachęcamy Państwa oraz Waszych Bliskich i Przyjaciół do spędzenia czasu z nami. Pragniemy dodac, iz tego dnia kawiarenka parafialna będzie nieczynna, za co serdecznie przepraszamy, zapraszajac równocześnie na kawe i ciastko do Ogrodu Parafialnego. Z góry, z całego serca dziękujemy za wsparcie. Zarząd i członkowie KPH.
 • Zjazd Katolicki. Instytut Polski Akcji Katolickiej serdecznie zaprasza na zjazd, który odbędzie się w sobotę 4 czerwca w Coventry w parafii pw. Św. Stanisława Kostki. Tegoroczny zjazd przebiegać będzie pod hasłem: „W SŁUŻBIE APOSTOLSTWA MIŁOSIERDZIA – DAR NA 1050-LECIE POLSKI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ“, a gościem specjalnym będzie ks. bp Wiesław Lechowicz. Szczegółowy program został podany na plakacie.
 • Trwają jeszcze Zapisy do Polskiej Szkoły Sobotniej im. Marii Konopnickiej na Willesden Green na rok 2016/17 dla nowych uczniów w budynku szkoły.
 • „Kobiety w Biblii” – to cykl warsztatów psychologiczno – duchowych, który będzie miał miał miejsce w kilku polonijnych parafiach w Londynie. W piątek 8 lipca w godz. 18.00-21.30 odbędzie się jeden z warsztatów zatytułowany: „Kobieta silna, która wspiera mężczyznę w walce. Przykład biblijnej Debory” w naszym domu parafialnym przy 180 Walm Lane, NW2 3AX. Serdecznie zapraszamy!
 • Parafialna Pielgrzymka na Kubę planowana jest na listopad tego roku w dniach: 07-21.11.2016. Są jeszcze wolne miejsca – zapraszamy! Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej stronie internetowej oraz na okolicznościowym plakacie. Kontakt: Agata, kom. 07904 186178, agaburz@gmail.com
 • Zbiórka na tacę z ubiegłej niedzieli wyniosła w kościele – £1063.63, w kaplicy – £346.30, z Gift-Aid – £300.00. Zbiórka na Towarzystwo Przyjaciół Fundacji JP II wyniosła £730.54. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

Intencje polecone przez Ojca Świętego Franciszka Apostolstwu Modlitwy na maj 2016:

 • Ogólna: Aby we wszystkich krajach świata kobiety były traktowane z czcią i szacunkiem oraz by doceniano ich niezbędny wkład w życie społeczne.
 • Ewangelizacyjna: Aby rozpowszechniał się w rodzinach, wspólnotach i grupach zwyczaj odmawiania Różańca w intencji ewangelizacji i pokoju.

Kontynuując korzystanie ze strony, akceptujesz użycie plików cookies - ciasteczek. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close