Uroczystosc Zeslania Ducha Swietego - Rok C
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
9 czerwca 2019
Family fun day - 2019
Piknik Parafialny w Gladstone Park Family Fun Day
22 czerwca 2019
Uroczystosc Zeslania Ducha Swietego - Rok C
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
9 czerwca 2019
Family fun day - 2019
Piknik Parafialny w Gladstone Park Family Fun Day
22 czerwca 2019

Ojciec Syn Duch Święty

Tajemnica Trójcy Świętej została nam objawiona. Bóg jest Miłością, Która zawsze jest relacją. Każdy z nas jest zaproszony do tej relacji, która daje życie. Miłości nie rozumie się ale się ją przeżywa. Nie można jej przeżywać z zewnątrz, konieczne jest wejścię do środka. To zaproszenie samego Boga a drogą jest Jezus. Duch Święty zaś pomaga nam odczytać znaki na tej drodze.


Liturgia słowa

Prz 8,22-31

Mądrość zrodzona przed stworzeniem świata

Czytanie z Księgi Przysłów

Tak mówi Mądrość Boża:

«Pan mnie zrodził jako początek swej mocy, przed dziełami swymi, od pradawna. Od wieków zostałam ustanowiona, od początku, przed pradziejami ziemi.

Przed oceanem zostałam zrodzona, przed źródłami pełnymi wód; zanim góry zostały założone, przed pagórkami zostałam zrodzona. Nim glebę i pola uczynił, przed pierwszymi skibami roli.

Gdy niebo umacniał, z Nim byłam, gdy kreślił sklepienie nad bezmiarem wód; gdy w górze utwierdzał obłoki, gdy źródła wielkiej Otchłani umacniał, gdy morzu ustawiał granice, by wody z brzegów nie wystąpiły; gdy ustalił fundamenty ziemi. I byłam przy Nim mistrzynią, rozkoszą Jego dzień po dniu, cały czas igrając przed Nim. Igrając na okręgu ziemi, radowałam się przy synach ludzkich».

Rz 5,1-5

Pokój z Bogiem przez Chrystusa w Duchu Świętym

Czytanie z Listu Świętego Pawła Apostoła do Rzymian

Bracia:

Dostąpiwszy usprawiedliwienia dzięki wierze, zachowajmy pokój z Bogiem przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa; dzięki Niemu uzyskaliśmy na podstawie wiary dostęp do tej łaski, w której trwamy, i chlubimy się nadzieją chwały Bożej. Ale nie tylko tym, lecz chlubimy się także z ucisków, wiedząc, że ucisk wyrabia wytrwałość, a wytrwałość – wypróbowaną cnotę, wypróbowana zaś cnota – nadzieję. A nadzieja zawieść nie może, ponieważ miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który został nam dany.

J 16,12-15

Duch Prawdy doprowadzi was do całej prawdy

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi.

Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi».


Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Świętej

 • Boże Ciało. W przyszłą niedzielę obchodzimy w Anglii uroczystość Bożego Ciała.
 • Nabożeństwo Czerwcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy św., w niedzielę w kościele o 18:30. W kaplicy litania w tygodniu po porannej mszy, a w niedzielę o 11:30.
 • Wystawa Uniwersytetu Otwartego KUL w dniach 9 – 21 czerwca dostępna jest w Sali Ojca Mirewicza SJ w Domu Parafialnym. Serdecznie zapraszamy.
 • Wydarzenia towarzyszące wystawie:
  Wykład Ks. Prof. Andrzeja Szostka MIC (Rektor KUL w latach 1998-2004) na temat: „Jan Paweł II – Ojciec Jednoczących się Narodów” i Promocja Uniwersytetu Otwartego KUL poprowadzona przez Dyrektor Annę Tarnowską-Waszak dziś 16 czerwca o 13:15 w Domu Parafialnym. Serdecznie zapraszamy.
 • Sodalicja Mariańska zaprasza na spotkanie w przyszłą niedzielę 23 czerwca o godzinie 13:15.
 • Grupa Biblijna spotkanie w poniedziałek 10 czerwca o 20:00 w Domu Paraf.
 • Grupa Modlitewna Anastasis spotkanie w środę o 20.00 w kaplicy.
 • Mężczyźni św. Józefa spotkanie we wtorek 18 czerwca o 20:00 w Kawiarence Paraf.
 • Klub Seniora zaprasza na spotkanie we wtorek 18 czerwca o 11:00 do kaplicy. Po modlitwie, spotkanie i ćwiczenia gimnastyczne w Domu Parafialnym.
 • Katecheza przygotowującą do I Komunii Św. w roku szkolnym 2019-20. Zapisy potrwają do końca czerwca i odbywać się będą w godzinach otwarcia Biura Parafialnego (patrz obok). Zapraszamy dzieci z naszej parafii w wieku 8 lat i starsze.
 • Chór działający przy naszej parafii zaprasza wszystkich chętnych do wspólnego śpiewania w poniedziałki o 20.00 w kawiarence parafialnej.
 • Polska Szkoła Sobotnia im. M. Konopnickiej na Willesden Green prowadzi zapisy dla małych dzieci od 3,5 – 5 roku życia. Kontakt: Dyrektor Grażyna Ross, tel. 07787 116414, po godz. 16:00.
 • Parafialna Pielgrzymka do Lourdes i śladami św. Ignacego Loyoli Jeszcze istnieje możliwość zapisania. Szczegóły na plakacie.
 • Wszystkich nowych Parafian i tych, którzy nigdy nie zapisali się do parafii prosimy o wypełnienie formularza zapisu do parafii.
 • Gift Aid Declaration. Zachęcamy Parafian do wypełnienia tej deklaracji. Szczegóły zobacz: http://www.pcmew.org/pages/gift-aid/
 • Zbiórka na tacę w ubiegłą niedzielę wyniosła: w kościele £1513.24 w kaplicy £247.23 oraz £215.00 z Gift Aid. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

Intencje polecone przez Ojca Świętego Franciszka Apostolstwu Modlitwy na czerwiec 2019:

 • Intencja ewangelizacyjna: za kapłanów – Aby kapłani, aby prowadząc wstrzemięźliwe i pokorne życie, z zaangażowaniem okazywali aktywną solidarność najuboższym.

Kontynuując korzystanie ze strony, akceptujesz użycie plików cookies - ciasteczek. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close