12 Niedziel Zwykła w ciągu roku - Polska Parafia Londyn - Rok A
XII Niedziela Zwykła w ciągu roku
20 czerwca 2020
Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła - Polska Parafia Londyn - Rok A
Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła
28 czerwca 2020
12 Niedziel Zwykła w ciągu roku - Polska Parafia Londyn - Rok A
XII Niedziela Zwykła w ciągu roku
20 czerwca 2020
Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła - Polska Parafia Londyn - Rok A
Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła
28 czerwca 2020
Pokaż wszystkie

Otwarcie kościoła i kaplicy na msze święte z udziałem wiernych


Kochani Parafianie,

Otrzymaliśmy dobrą nowinę o otwarciu kościołów do sprawowania Mszy Świętych od 4 lipca. Przyjęliśmy tę wiadomość z wielką radością. Będziemy ponownie w naszych kościołach i wraz z wiernymi cieszyć się świętowaniem głównych tajemnic naszej wiary w Eucharystii.

Biskupi zachęcają wiernych do uczestniczenia w Mszach Świętych, podtrzymują natomiast dyspensę od obowiązku uczestnictwa w mszach niedzielnych i świętach nakazanych. W związku z tym można pomyśleć o uczestnictwie w innym czasie, na przykład w tygodniu.

Powrót do publicznego odprawiania mszy nie oznacza jednak powrotu do znanej i cenionej przez nas normalności, tej sprzed zamknięcia.

Msze Święte będą sprawowane w taki sposób, aby zachować to, co istotne, z pominięciem tego, co do istoty nie należy. Msze na razie, przez jakiś czas bedą recytowane, bez śpiewów. Komunia Święta będzie udzielana tylko na rękę. Osoby, które nie mają zgody na tą formę, proszone są o przyjmowanie Komunii duchowej.

Godziny Mszy Świętych

W niedzielę bez zmian:

  • kaplica 10:30 i 12:00
  • kościół 19:00 (sobota), 9:00, 10:30, 12:00 i 19:00

W tygodniu:

  • kaplica 7:30 (w języku angielskim) i 19:00

Podobnie, jak przy otwarciu kościołów do prywatnej modlitwy będą nas obowiązywały pewne ograniczenia. Proszę o przyjęcie tych regulacji i o stosowanie się do nowych zasad w duchu wzajemnej miłości i odpowiedzialności.

Nadal obowiązuje ruch jednokierunkowy, prosimy o stosowanie się do umieszczonych znaków, a także do zapoznania się ze schematem dostępnym przy wejściu i na stronie internetowej – schemat kościoła i schemat kaplicy.

Z racji społecznego dystansu będzie dostępna ograniczona liczba miejsc. Zostały oznaczone krzesła, które można zajmować. Nie dotyczy to rodzin, które mogą zająć miejsca obok siebie np. cały rząd z zachowaniem dystansu do innych wiernych.

Zależy nam na większej liczbie dostępnych miejsc, dlatego postanowiłem skorzystać ze zmniejszonego społecznego dystansu, czyli “1 metr +”. Oznacza to jednak, że uczestnicy mszy będą zobowiązani do zakrycia twarzy. Prosimy o zaopatrzenie się w zasłony na twarz we własnym zakresie.

Wprowadzano środki, konieczne dla zapewnienia, że ryzyko przenoszenia wirusa jest zminimalizowane. Zachęcamy do zwiększonej higieny osobistej, takiej jak dezynfekcja rąk. Przy wejściu i wyjściu znajdziecie dostępny żel. Prosimy wziąć pod uwagę, że toalety będą nieczynne.

Po każdej mszy jesteśmy zobowiązani do czyszczenia miejsc używanych przez wiernych.

Proszę o was o współpracę z Wolontariuszami, którzy udzielą wam potrzebnych informacji, a także zadbają o porządek i czystość miejsca modlitwy.

Bardzo serdecznie dziękuję tym, który już włączyli się do Wolontariatu i pomagają podczas otwarcia kościoła i kaplicy. Potrzebujemy nadal więcej Wolontariuszy, którzy pomogą wspólnocie naszej Parafii, aby kościół i kaplica były dostępne do publicznych celebracji. Bardzo proszę o dołączenie się w miarę Waszych możliwości do ich grona. Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie 07340 391780.

W razie potrzeby prosimy o kontakt telefoniczny:

  • Ojcowie Jezuici telefon: 020 8452 4304;
    tel. komórkowy: 07340 391743
  • Siostry Misjonarki Chrystusa Króla
    tel. komórkowy: 07340 391780

Ogłoszenia dla dorosłych w sprawie otwarcie kościoła i kaplicy na Msze Święte z udziałem wiernych i nowych regulacji

Ogłoszenia dla dzieci

Najnowszy film z cyklu "Owieczka Madzia":

“Owieczka Madzia o zachowaniu się w kościele.”
Owieczka Madzia tłumaczy dzieciom dlaczego ważne są maseczki i inne ograniczenia. Zapraszamy!

Może pomóc Rodzicom w tłumaczeniu nowych regulacji zachowania w kościele.

U nas zmniejszyliśmy dystans w kościele do "1 metr +" więc będziemy musieli zakładać maseczki... (coś za coś...)

Kontynuując korzystanie ze strony, akceptujesz użycie plików cookies - ciasteczek. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close