28 Niedziela zwykła - Rok A - Uczta weselna
28 Niedziela Zwykła
11 października 2020
30 Niedziela Zwykła - Rok A - Przykazanie miłości
30 Niedziela Zwykła
25 października 2020
28 Niedziela zwykła - Rok A - Uczta weselna
28 Niedziela Zwykła
11 października 2020
30 Niedziela Zwykła - Rok A - Przykazanie miłości
30 Niedziela Zwykła
25 października 2020

Oddaj Bogu, oddaj Jezusowi

Odpowiedź Jezusa wskazuje na właściwe rozdzielenie tego, co doczesne, ludzkie, od tego, co Boskie. Jezus nie nakłania do buntu wobec władzy świeckiej, a wręcz poleca, aby być jej posłusznym, o ile jest ona we wszystkich swych wymiarach zgodna z prawdą Ewangelii. Prawo naturalne, prawo Boże, winno być podstawą wszelkich praw. Prośmy, abyśmy dziś Jezusowi oddali to, co należy do Niego: chwałę i cześć, a nade wszystko nas samych i nasze serce.


Liturgia słowa

Iz 45, 1. 4-6

Król Cyrus narzędziem Boga

Czytanie z Księgi proroka Izajasza

Tak mówi Pan o swym pomazańcu, Cyrusie: «Ja mocno ująłem go za prawicę, aby ujarzmić przed nim narody i królom odpiąć broń od pasa, aby otworzyć przed nim podwoje, żeby się bramy nie zatrzasnęły.

Przez wzgląd na mego sługę, Jakuba, Izraela, mojego wybrańca, nadałem ci twój tytuł, bardzo zaszczytny, chociaż Mnie nie znałeś. Ja jestem Pan, i nie ma innego. Poza Mną nie ma boga. Przypaszę ci broń, chociaż Mnie nie znałeś, aby wiedziano od wschodu słońca aż do zachodu, że poza Mną nie ma nic. Ja jestem Pan i nikt poza Mną».

1 Tes 1, 1-5b

Paweł dziękuje Bogu za wiarę, nadzieję i miłość Tesaloniczan

Czytanie z Pierwszego Listu Świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan

Paweł, Sylwan i Tymoteusz do Kościoła Tesaloniczan w Bogu Ojcu i Panu Jezusie Chrystusie. Łaska wam i pokój!

Zawsze dziękujemy Bogu za was wszystkich, wspominając o was nieustannie w naszych modlitwach, pomni przed Bogiem i Ojcem naszym na wasze dzieło wiary, na trud miłości i na wytrwałą nadzieję w Panu naszym, Jezusie Chrystusie.

Wiemy, bracia przez Boga umiłowani, o wybraniu waszym, bo nasze głoszenie Ewangelii wśród was nie dokonało się samym tylko słowem, lecz mocą i działaniem Ducha Świętego oraz wielką siłą przekonania.

Mt 22, 15-21

Oddajcie cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Faryzeusze odeszli i naradzali się, jak by podchwycić Jezusa w mowie.

Posłali więc do Niego swych uczniów razem ze zwolennikami Heroda, aby mu powiedzieli: «Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i drogi Bożej w prawdzie nauczasz. Na nikim Ci też nie zależy, bo nie oglądasz się na osobę ludzką. Powiedz nam więc, jak Ci się zdaje? Czy wolno płacić podatek cezarowi, czy nie?»

Jezus przejrzał ich przewrotność i rzekł: «Czemu wystawiacie Mnie na próbę, obłudnicy? Pokażcie Mi monetę podatkową!» Przynieśli Mu denara.

On ich zapytał: «Czyj jest ten obraz i napis?» Odpowiedzieli: «Cezara». Wówczas rzekł do nich: «Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga».


Ogłoszenia duszpasterskie 29 Niedziela Zwykła

 • 94. Światowy Dzień Misyjny zwany popularnie Niedzielą Misyjną będący dniem solidarności w modlitwie i pomocy materialnej misjom obchodzimy dzisiaj pod hasłem „Oto ja, poślij mnie”. Tak właśnie papież Franciszek zatytułował tegoroczne orędzie na Światowy Dzień Misyjny. Pełną treść orędzia znajdziemy wpisując w wyszukiwarce: ORĘDZIE NA ŚWIATOWY DZIEŃ MISYJNY 2020 r. Jeśli ktoś jest zainteresowany działalnością misyjną Kościoła polecamy strony: Papieskie Dzieła Misyjne missio.org.pl; Dzieła Misyjne w Polsce www.misje.pl; Biuro Misyjne Jezuitów w Polsce www.wakcji.org/biuro-misyjne i wiele innych. Zachęcamy do modlitwy w intencji misjonarzy i misji.
 • Kartki wypominkowe wyłożone są przy wyjściu. Wypełnione składamy w zakrystii. Msze święte w intencji zmarłych wymienionych w wypominkach będą odprawione 2 listopada trzy msze: w kaplicy o 7:30 (j. ang.) i o 10:30 oraz w kościele o 19:00. W tym roku, ze względu na pandemię, aby nie przedłużać liturgii, nie będziemy odczytywać imion naszych zmarłych. Kartki wypominkowe będą umieszczone przed ołtarzem w Księdze Zmarłych. Wierzymy, że każdy zmarły polecony w wypominkach jest znany Bogu z imienia i ogarnięty naszą modlitwą.
 • Bierzmowanie młodzieży przygotowanej na katechezach w rok 2019-20 w naszej parafii odbędzie się 22.10 o 19:00 w kościele.
 • Katecheza do Bierzmowania 2020-21 dla młodzieży w wieku 14 – 18 lat. Zapisu on-line dokonują Rodzice. Formularz dostępny na stronie internetowej.
 • Różaniec. W miesiącu październiku zachęcamy do odmawiania Różańca.
 • Druga Taca w dniu dzisiejszym jest przeznaczona na Centralne Biuro Polskiej Misji Katolickiej. Dodatkowy koszyk wystawiony jest przy wyjściu.
 • Zapraszamy do Wolontariatu. Bardzo serdecznie dziękuję tym, który już włączyli się do Wolontariatu. Potrzebujemy nadal więcej Wolontariuszy, którzy pomogą wspólnocie naszej Parafii, aby kościół i kaplica były dostępne do publicznych celebracji. Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie 07340 391780.
 • Obowiązujące regulacje. Nadal obowiązują nas pewne ograniczenia. Bardzo Was proszę o przyjęcie tych regulacji i o stosowanie się do nowych zasad w duchu wzajemnej miłości i odpowiedzialności.
  Obowiązuje nas m.in.: dystans społeczny „1 metr +”, zakrywanie twarzy i dbanie o higienę osobistą oraz ruch jednokierunkowy.
 • Towarzystwo Ochrony Dzieci Nienarodzonych – Society for the Protection of Unborn Children www.spuc.org.uk Ostrzega opinię publiczną o niebezpieczeństwach związanych z aborcjami wykonywanymi samodzielnie tzw. „DIY abortions”. Na stronie można znaleźć również petycję: „Say NO to Buffer Zones”.
 • The Convent of Jesus and Mary is an 11-18 school for girls. Open mornings run every week day to 22 October 2020; call 020 8965 2986 to book an individual family tour or email office@cjmlc.co.uk Website, video and virtual tour: www.cjmlc.co.uk
 • Wszystkich nowych Parafian i tych, którzy nigdy nie zapisali się do parafii prosimy o wypełnienie formularza zapisu do parafii.
 • Gift Aid Declaration. Zachęcamy do wypełnienia tej deklaracji. Szczegóły tutaj.
 • Zbiórka na tacę w ubiegłą niedzielę wyniosła: w kościele £965.48 w kaplicy £320.90 oraz £317.00 z Gift Aid.
  Bóg zapłać za wszystkie ofiary, które wpłynęły na konto Parafii. Różne możliwości wsparcia zobacz na stronie, w zakładce: O parafii -> Finansowe

Intencje polecone przez Ojca Świętego Franciszka Apostolstwu Modlitwy na październik 2020:

 • Intencja ewangelizacyjna – Misja świeckich w Kościele: Módlmy się, aby na mocy chrztu wierni świeccy, zwłaszcza kobiety, mieli większy udział w instytucjach odpowiedzialnych za Kościół.

Kontynuując korzystanie ze strony, akceptujesz użycie plików cookies - ciasteczek. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close