33 Niedziela Zwykła - Rok B - Obraz Matki Bożej Miłosierdzia
33 Niedziela Zwykła
18 listopada 2018
1 Niedziela Adwentu
2 grudnia 2018
33 Niedziela Zwykła - Rok B - Obraz Matki Bożej Miłosierdzia
33 Niedziela Zwykła
18 listopada 2018
1 Niedziela Adwentu
2 grudnia 2018

Król Wszechświata

Kościół przypomniawszy w ciągu roku tajemnice życia Chrystusa, przez które dokonuje się dzieło zbawienia, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego gromadzi się wokół swego Pana, by kontemplować Jego królestwo. Królestwo prawdy i życia, sprawiedliwości, miłości i pokoju. Jezus Chrystus, który własną krwią wybawił nas od grzechów, zaprasza nas do pójścia za Nim. Prośmy, aby nas doprowadził do swojego Królestwa.


Liturgia słowa

Dn 7, 13-14

Królestwo Syna Człowieczego

Czytanie z Księgi proroka Daniela

Patrzyłem w nocnych widzeniach: a oto na obłokach nieba przybywa jakby Syn Człowieczy. Podchodzi do Przedwiecznego i wprowadzają Go przed Niego. Powierzono Mu panowanie, chwałę i władzę królewską, a służyły Mu wszystkie narody, ludy i języki. Panowanie Jego jest wiecznym panowaniem, które nie przeminie, a Jego królestwo nie ulegnie zagładzie.

Ap 1, 5-8

Chrystus jest władcą królów ziemi

Czytanie z Apokalipsy Świętego Jana Apostoła

Jezus Chrystus jest Świadkiem Wiernym, Pierworodnym wśród umarłych i Władcą królów ziemi.

Temu, który nas miłuje i który przez swą krew uwolnił nas od naszych grzechów, i uczynił nas królestwem – kapłanami dla Boga i Ojca swojego, Jemu chwała i moc na wieki wieków! Amen.

Oto nadchodzi z obłokami i ujrzy Go wszelkie oko i wszyscy, którzy Go przebili. I będą Go opłakiwać wszystkie pokolenia ziemi. Tak: Amen.

Ja jestem Alfa i Omega, mówi Pan Bóg, Który jest, Który był i Który przychodzi, Wszechmogący.

J 18, 33b-37

Królestwo Chrystusa nie jest z tego świata

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Piłat powiedział do Jezusa: «Czy Ty jesteś Królem żydowskim?»

Jezus odpowiedział: «Czy to mówisz od siebie, czy też inni powiedzieli ci o Mnie?»

Piłat odparł: «Czy ja jestem Żydem? Naród Twój i arcykapłani wydali mi Ciebie. Co uczyniłeś?»

Odpowiedział Jezus: «Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd».

Piłat zatem powiedział do Niego: «A więc jesteś królem?»

Odpowiedział Jezus: «Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu».


Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Chrystusa Króla

 • Dziś obchodzimy Uroczystości Chrystus Króla Wszechświata. Uroczystość ta jest tytularnym świętem Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej pracujących w naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy Siostrom za posługę wśród nas i z serca życzymy błogosławieństwa Bożego oraz obfitości łask.
 • Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które pomogły w przeżywaniu święta Patronalnego naszej kaplicy i parafii w minioną niedzielę.
 • PlayGroup dla rodziców z małymi dziećmi zaprasza na spotkania w każdy poniedziałek 9:30 – 11:30 do Domu Parafialnego. Kontakt: Anna 07552 246615.
 • Klub Seniora zaprasza wszystkich chętnych w środę 21 listopada o 11:00 do kaplicy. Po Mszy Św. spotkanie i ćwiczenia gimnastyczne w Domu Parafialnym.
 • Pierwsza Sobota Miesiąca 1 grudnia nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi (rozważanie, Różaniec, Msza Święta) o 15:00 w kościele.
 • Zabawa Andrzejkowa. Rada Parafialna zaprasza dorosłych i dzieci w sobotę 1 grudnia o 19:00 do Domu Parafialnego. W programie: zabawa taneczna i poczęstunek, oraz zabawy dla dzieci. Bilety do nabycia w zakrystii.
 • I Niedziela Adwentu. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny w Kościele. Już dziś zapraszamy na Msze św. Roratnie od poniedziałku do piątku o 19:00 w kościele (środa w kaplicy) oraz w soboty o 6:45 w kaplicy. Po mszy sobotniej zapraszamy na skromne śniadanie.
 • Koło Przyjaciół Harcerstwa zaprasza wszystkich Parafian do udziału w „Bożonarodzeniowej Loterii Harcerskiej”, w niedzielę 2 grudnia po mszach. Dochód przeznaczony na potrzeby drużyn działających przy naszej parafii.
 • Noc Nikodema. Zapraszamy młodzież do udziału w czuwaniu nocnym z piątku na sobotę 14/15 grudnia w Parafii na Devonii. Szczegóły na plakacie. O. Leszek Szuta SJ organizuje wyjazd z naszej parafii; tel. 07340 391743.
 • Jasełka Bożonarodzeniowe. Siostra Małgorzata zaprasza dzieci do przygotowania Jasełek. Zapisy w zakrystii. Kontakt z s. Małgorzatą tel. 07340 391780.
 • Zbiórka na Instytut Polskiej Akcji Katolickiej, dzisiaj jako zapowiadana 2-ga taca.
 • Wszystkich nowych Parafian i tych, którzy nigdy nie zapisali się do parafii prosimy o wypełnienie formularza zapisu do parafii.
 • Gift Aid Declaration. Zachęcamy Parafian do wypełnienia tej deklaracji. Szczegóły zobacz: http://www.pcmew.org/pages/gift-aid/
 • Zbiórka na tacę w ubiegłą niedzielę wyniosła: w kościele £1904.66, w kaplicy £374.54 oraz £209.00 z Gift-Aid. Serdeczne Bóg zapłać.

Intencje polecone przez Ojca Świętego Franciszka Apostolstwu Modlitwy na listopad 2018:

 • Intencja powszechna: Aby język serca i dialogu przeważał zawsze nad językiem oręża.

Kontynuując korzystanie ze strony, akceptujesz użycie plików cookies - ciasteczek. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close